آقای برانکو یک سهمیه به هوادارانت بده

پرسپولیس اف سی : برانکو را دوست داریم, برانکو محبوب تمامی هواداران است و علی رغم بدست نیاوردن جام قهرمانی در سال گذشته هواداران عاشقانه وی را دوست دارند. مربی ای که دربی تاریخی 4 تایی را رقم زده است. مربی ای که نظم و انضباط را به تیم برگرداند. اصلا مگر مربی ای که تیمی که در رده آخر جدول قرار داشته است و در نهایت آن تیم را تا هفته آخر در کورس قهرمانی نگه داشت و سرانجام با تفاضل گل و به دلیل نداشتن یک گلر معمولی جام را از دست داده را می شود دوست نداشت؟

برانکو مربی بزرگ, توانمند و حرفه ای است و این مسئله بر هیچ کس پوشیده نیست اما مطمئنا بعضی مواقع لازم است یک شخص هرچقدر هم بزرگ باشد از خود نرمش به نشان دهد.

فصل قبل درست در همین روزها هواداران پرسپولیس مردند و زنده شدند تا یک سهمیه از برانکو بگیرند! سهمیه ای که مطمئنا اگر به هواداران داده میشد و سیدجلالی که از ماه های قبل با پرسپولیس تمام کرده بود را جذب می کردند امروز جام در خانه ی پرسپولیس بود. برانکو یک سهمیه از لیست بلند پایه اش را به هواداران اختصاص نداد تا در هفته های آخر و خصوصا با درخشش سیدجلال در مقابل پرسپولیس با لباس نفت بیش از هر کسی حسرت آن نخریدن را بخورد و آگاه شود بعضی مواقع نرمش لازم است حتی اگر معتقد باشی سیدجلال تیم را در آخر زمین نگه می دارد و باعث عقب کشیدن تیمت می شود.

بازهم خرداد و بازهم نقل و انتقالات پر سر و صدای پرسپولیس. حالا قصه عوض شده است. برانکو راضی شده سیدجلالی را جذب کند که یک سال پیرتر هم شده است. این خود نشان از انعطاف برانکو در مقابل هیئت مدیره دارد و صحه گذاشتن بر اینکه فصل قبل در جذب نکردن سیدجلال اشتباه کرد.

با جذب سیدجلال و بازگشت کنعانی زادگان و صحبت از گزینه هایی چون شجاع خلیل زاده و حتی صحبت از دفاع وسط بازی کردن محمد انصاری اولین اتفاقی که برای کاپیتان پرسپولیس افتاد نشان دادن درب خروج به او بود. بنگر در لیست برانکو نیست و این مربی قبل از ترک ایران نام سیم خاردار را از لیست فصل بعد خود خارج کرده است.

بنگر 4 سال بیشتر در پرسپولیس بازی نکرده است ولی در روزگاری که فوتبالیست ها با 50 میلیون بیشتر سمت تیم رقیب غش می کنند و تیم محبوب کودکیشان می شود بنگر با تعصب این پرسپولیس است. بازیکنی که در خیلی از بازی های این فصل با آمپول به میدان رفت و در بازی اولی که مقابل نفت محروم بود پرسپولیس بعد از 22 هفته باخت تا نشان دهد علی رغم وجود ماریچ این بنگر بوده است که رهبر خط دفاعی ارتش سرخ بوده است.

حالا هواداران از لیست بلند بالای برانکو یک سهمیه می خواهند. یک سهمیه برای بازیکن با غیرتشان که می خواهد آخرین سال فوتبالی اش را در پرسپولیس سپری کند و با پیراهن سرخ خداحافظی کند. سهمیه ای که شاید گره قهرمان شدن پرسپولیس در پایان فصل آینده را باز نکند ولی مطمئنا مثل خیلی از خریدهای فصول گذشته پرسپولیس سنگی در راه قهرمانی پرسپولیس نخواهد بود. بنگر بازیکن دوست داشتنی پرسپولیسی هاست و برانکو باید بداند این بازیکن حتی اگر بازی زیادی هم بهش نرسد دوست دارد آخرین سال بازی اش را سرخپوش باشد و گواه این مطلب نیز می تواند قرارداد یک قرارداد ارزان قیمت در مقابل ستاره ای باشد که این روزها پیشنهاد 2 میلیاردی از تیم استانش دارد.

هواداران منتظر یک چراغ سبز از برانکو و قبول یک سهمیه از سوی آنها هستند تا یک فصل با قدرت پشت تیمشان بیاستند.

مسعود رضاپور
دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد !

avatar
  Subscribe  
Notify of