از سعید آذری تا جهانبازی/ كاش راننده آمبولانس‌ها ياد نگيرند!

پرسپولیس اف سی: مسابقات اين فصل فوتبال ايران از نظر مشكلات داوري، در وضعيت خاص و كم‌سابقه‌اي قرار دارد. تعدد اشتباهات از يك سو و تراكم آنها به زيان فقط يك تيم خاص، باعث شده است بحث‌ها در اين مورد به اوج برسد و حتي وزير ورزش هم دستور پيگيري صادر كند. اين وسط اما بعضي حرف‌هايي كه بعد از بازي پرسپوليس و ذوب‌آهن مطرح شده، آنقدر عجيب و دور از منظق به نظر مي‌رسيده كه خود اشتباهات داوري را هم زير سوال برده است.

 يك نفر سعيد آذري را بگيرد

در پايان يك بازي پرتنش كه مي‌توانست سوژه‌هاي متعددي داشته باشد، مديرعامل باشگاه ذوب‌آهن با حرف‌هاي عجيب و غريبش به ستاره ميكس‌زون تبديل شد و چشم‌ها را خيره كرد. او اين روزها حتي از خود جهانبازي هم بيشتر مورد تفقد هواداران است! آذري مي‌گفت پرسپوليسي‌ها مي‌خواهند پيروزي اين تيم را زير سوال ببرند؛ يعني از نظر خود او، برد ذوب‌آهن زير سوال نيست! اين مدير اصفهاني تازه يك چيزي هم از داور طلبكار بود و مي‌گفت جهانبازي پنالتي روي رجب‌زاده را نگرفته و توپ حدادي‌فر را هم كه از خط رده شده، گل تشخيص نداده است. آذري براي اينكه به همه اثبات كند در وضعيت نگران‌كننده‌اي قرار دارد، شاهكارهايش را با اين جمله كامل كرده كه: «اگر بازيكن پرسپوليس اخراج نمي‌شد، ما چهار هيچ مي‌برديم!» لابد درست مثل بازي ليگ كه 11 به 11 برگزار شد و ذوب‌آهني‌ها با «هند سينه» بنگر بردند! به خدا مديرعامل‌ها مجبور نيستند بعد از هر بازي مصاحبه كنند. آدم وقتي مديرعامل يك باشگاه است و تيمش اينطوري مي‌برد، منطقي‌ترين كار دنيا اين است كه يك دربست بگيرد برود خانه و محض احتياط تا چند روز هم بيرون نيايد!

 بدآموزي براي اورژانس

يدالله جهانبازي بعد از بازگشت ظفرمندانه‌اي كه از اصفهان داشت، جواب انتقادات سرمربي پرسپوليس را اينطوري داده: «آقاي برانكو، شما برو به حال خودت گريه كن كه بازيكنت موقعيت تك به تك را نمي‌تواتد گل كند!» يعني اين از آن حرف‌هايي است كه رسما آدم را آتش مي‌زند. فكر كنيد يك مربي هستيد كه داور سر تيم‌تان را گوش تا گوش بريده و آخرش از شما ايراد فني هم مي‌گيرد؛ چه حالي پيدا مي‌كنيد؟ مقايسه اشتباهات داوري با بي‌دقتي بازيكنان هم از آن توجيه‌هاي عجيب و غريبي است كه داوران ما به تازگي اختراع كرده‌اند. درست مثل اين است كه يك نفر تصادف كند، اما آمبولانس با 8 ساعت تاخير بيايد و فرد مصدوم بميرد، بعدش هم رييس اورژانس بگويد: «مي‌خواست حواسش باشد كه تصادف نكند!» آقاي جهانبازي گرامي؛ چون عاليشاه تك به تك را نزده، شما هم حق داري 70 متر از صحنه عقب بيقتي و سينه را دست ببيني؟/بانک ورزش
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of