از پرسپولیس پیشکسوتان تا پرسپولیس برانکو/ خیال ما راحته!

پرسپولیس اف سی: لابد حالا فهمیده اند چقدر فرق هست میان پرسپولیسی که میسپاریم دست “پیشکسوت”، و پرسپولیسی که “سرمربی” دارد …..
قرمز خوشرنگ امسال فقط یک ستاره دارد، برانکوی بزرگ. فرمانده مقتدری که قادر است از سرباز گمنامی که در تستهای قبل از فصل جذب کرده، یک شوالیه حریص بسازد برای روز سخت تیمش که از وسط زمین شوت بزند و گل زنی کند. که ریزنقش ترین هافبکهای لیگ را بدل کند به تیغدارترین رزمنده های صف اول نبرد. که بدون حتا یک دروازه بان متوسط مدعی قهرمانی باشد. که تیمی بسازد که احمد نورالهی – یکی از کامل ترین هافبکهای فعلی فوتبال ما- ذخیره شود و هرچقدر هم که فکر کنی ببینی حق با برانکوست، احمد باید بیرون بنشیند و…

او سرمربی تیم ماست. برانکو ایوانکوویچ. مرد بزرگی که به جای غر زدن و انتقاد کردن، فقط بیشتر کار کرد. مردی که تیمش در انتهای جدول بود و با صراحت گفت ما مدعی قهرمانی هستیم. نیشخند دون کیشوتها را به جان خرید، اما تا آغوش خورشید رفت و با دست پر بازگشت.  حالا دیگر مهم نیست قهرمان بشوبم یا نه. از اول هم مهم نبود راستش. مهم همین است که برانکو یادمان داد اگر پای عشق بمانی بهار میرسد، حالا هرچقدر هم زمستانت طولانی شده باشد …..

خیال ما راحت است. پروفسور حواسش هست. پروفسور همیشه حواسش هست…..

پی نوشت یک: از نقش مهم کریم باقری، و از توانایی دلچسب تیم آنالیز حرفه ای پرسپولیس غافل نمی شویم.
پی نوشت دو: و با سپاس از هشت مقدس ، علی کریمی بزرگ، که وسط هفته بی هیچ جنجال و جدلی رفت سر تمرین و کنار تیم بود. مرام عاشقی همین است که در روزهای سخت کنار دلبر بمانی.
پی نوشت سه: این پرسپولیس را انصافا می شود دوست نداشت؟دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد !

Notify of
avatar
wpDiscuz