استقلالی‌ها درباره کدام ناداوری حرف می‌زنند؟

پرسپولیس اف سی: لا به لای تمام حرف‌ و حدیث‌هایی که درباره ناداوری علیه پرسپولیس زده می‌شود، استقلالی‌ها هم هر از گاه بحث داوری در دربی تهران را پیش می‌کشند تا از قافله عقب نمانند. این اتفاق اما، سوال بزرگی را در ذهن پدید می‌آورد که واقعا استقلالی‌ها از کدام اشتباه و کدام ناداوری علیه خودشان حرف می‌زنند؟!

دیروز پرویز مظلومی در مصاحبه‌ای جدید، اشتباهی که داور بازی ذوب‌آهن-پرسپولیس علیه سرخپوشان انجام داده بود را تایید کرد. اما او در ادامه گفت: «اشتباه داوری همیشه وجود دارد. مگر داوری دربی به ضرر ما نبود؟ داور آنقدر بازی را دامه داد تا پرسپولیس به گل برسد.» این قبیل ادعاها وقتی از زبان برخی از هواداران متعصب و سطحی دو تیم شنیده می‌شوند چندان عجیب به نظر نمی‌رسند، اما سرمربی یک تیم علی‌القاعده باید منطقی‌تر، جدی‌تر و قابل‌قبول‌تر از این حرف‌ها صحبت کند.

در فوتبالی که اکثر داوری‌هایش با حرف و حدیث و اشتباه همراه است، بعد از مدت‌ها یک دربی به خوبی و خوشی و بدون اشتباه داوری به پایان رسیده است، اما بعضی‌ها هنوز از ادعاهای بی‌پایه و اساس در مورد این بازی دست نمی‌کشند. وقتی تمام کارشناسان داوری تصمیمات محسن ترکی را تایید کرده‌اند، وقتی حتی یک کارشناس داوری هم پیدا نشده که میزان وقت اضافه بازی و گل مساوی پرسپولیس را زیر سوال ببرد، حرف زدن از اشتباه داوری چه معنایی دارد؟

اگر امروز رسانه‌ها و اهالی فوتبال درباره ناداوری علیه پرسپولیس حرف می‌زنند به دلیل این است که روی این نکته تمام کارشناسان اتفاق نظر دارند، چند داور محروم شده‌اند و از همه مهم‌تر خود داوران به اشتباه‌شان اقرار و عذرخواهی کرده‌اند. اما در مورد استقلال هیچ یک از این مدارک وجود ندارد. استقلالی‌ها برای اثبات ادعای خودشان فقط یک مدرک دارند: ادعای خودشان!

بهروز مسائلی
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of