اشتباه داوری نه، سرقت بی‌شرمانه / روزی که عدالت شرمگین شد

دزدها معمولا توسط پلیس دستگیر می‌شوند، اما دزدِ امروز با اسکورتِ پلیس از ورزشگاه خارج خواهد شد!

پرسپولیس اف سی:  «اشتباه داوری جزئی از فوتبال است.» این جمله هنوز و تا همیشه در فوتبال دنیا جواب می‌دهد و باید پذیرفت که سر زدن اشتباه از داوران اتفاقی کاملا طبیعی است. اما آنچه در این فصل از فوتبال ایران اتفاق می‌افتد از مرزهای طبیعی بودن عبور کرده است. حالا دیگر آنچه از داوران می‌بینیم «اشتباه داوری» نیست «افتضاح داوری» است.

تیمی که دروازه‌بان اصلی خودش را به دلیل اعتراض به یک ناداوری در بازی قبلی از دست داده، دروازه‌بان دومش را هم به دلیل یک ناداوری فاجعه‌بارتر در مهم‌ترین بازی حذفی از دست می‌دهد تا چیزی در حدود 100دقیقه با دروازه‌بان سوم خودش 10نفره در زمین رقیب بازی کند و بالاخره از جام حذف شود! این ظلم آشکار، چیزی است که دیگر نام اشتباه را نمی‌توان روی آن گذاشت. این اتفاقی است که نفسِ یک رقابت ورزشی را که فراهم بودنِ شرایطی برابر برای طرفین یک بازی است زیر سوال می‌برد.

پرسپولیس امروز به فرمان یک تیمِ نااهلِ داوری، 100دقیقه با یک یار کمتر دنبال حریفش دوید. شاید بهتر است نام این افتضاح و بی‌شرمی را اشتباه داوری نگذاریم. دزدی در روز روشن، شاید عنوان بهتری برای این اتفاق باشد. با این تفاوت که دزدها معمولا توسط پلیس دستگیر می‌شوند، اما دزدِ امروز با اسکورتِ پلیس از ورزشگاه خارج خواهد شد. چه شوخیِ پلشتی!

ساسان حکمت
دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد !

Notify of
avatar
wpDiscuz