الگوبرداری برانکو از تمرینات اروپایی

پرسپولیس اف سی : سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس قصد دارد تمرینات تیمش را مطابق استانداردهای روز اروپا برگزار کند.

برانکو اعتقاد دارد تا پیش از شروع مسابقات لیگ برتر شانزدهم حداقل باید 6 هفته تیم خود را تمرین دهد. این کار جزو استانداردهای فوتبال اروپا به حساب می‌آید اما چندان در فوتبال ایران رعایت نمی‌شود.

مدل تمرینات سرمربی کروات تیم فوتبال پرسپولیس با همتایان ایرانی خود متفاوت است و تنها یک ماه بدنسازی را برای تیمش کافی نمی‌داند. برنامه تمرینی هم که برانکو از مارکو استیلینوویچ، مربی بدنساز پرسپولیس دریافت کرده، کاملاً متفاوت است.

6 هفته تمرین پیش از شروع فصل، بیشتر در تیم‌هایی رعایت می‌شود که تقویم فوتبالی شلوغی دارند. به طور مثال تیم بایرن‌مونیخ که ملی‌پوش‌های زیادی از کشورهای دیگر در ترکیب خود دارد و درگیر چندین تورنمنت همزمان است، چنین کاری انجام می‌دهد.

از آنجایی که پرسپولیس فصل آینده علاوه بر لیگ برتر و جام حذفی باید در لیگ قهرمانان آسیا هم به میدان برود، برانکو 6 هفته تمرین برای بازیکنانش در نظر گرفته است. در حالی که دیگر تیم‌های لیگ برتری قصد دارند از روزهای 30 و 31 خرداد تمرینات خود را برای لیگ برتر شانزدهم آغاز کنند، برانکو روز 22 خرداد را برای شروع تمرینات تیمش در نظر گرفته است.

برانکو قصد دارد مانند فصل گذشته تمرینات تیمش را با بدنسازی فشرده آغاز کند و سپس فشار تمرینات را کاهش دهد و برنامه‌های تاکتیکی را به تمریناتش اضافه کند. نکته مهم این است که برانکو به مدیران باشگاه تأکید کرده تمام بازیکنان تیمش اعم از قدیمی‌ها و خریدهای جدید کنار تیم باشند.
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of