انصاری : بدون تعلل قراردادم را با پرسپولیس امضا کردم

پرسپولیس اف سی : هافبک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: با توجه به بزرگی نام پرسپولیس و علاقه‌ای که از کودکی به این تیم داشتم بعد از رسیدن پیشنهاد بدون تعلل قراردادم را امضا کردم.

ساسان انصاری در چند سال گذشته یکی از مهره‌های تاثیرگذار فولاد و خوب لیگ بوده است. این بازیکن جوان امسال پس از توافق با پرسپولیس به جمع سرخپوشان پایتخت پیوست.

انصاری با به ثمر رساندن 9 گل و 4 پاس گل به همراه یک پنالتی که برای فولاد گرفت سال قبل موثرترین بازیکن تیمش بود.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شرایط پرسپولیس و انتخابش صحبت‌های زیر را انجام داد.

 

چه شد تصمیم گرفتی به پرسپولیس بیایی؟

پرسپولیس تیم بسیار بزرگی است که نیازی به تعریف و تمجید ندارد. در چند وقت اخیر با چند پیشنهاد روبرو شدم و چند روز قبل پیشنهاد پرسپولیس به طور جدی مطرح شد. بعد از پیشنهاد پرسپولیس با توجه به بزرگی این تیم و علاقه قلبی که به پرسپولیس داشتم بدون هیچ تعللی قراردادم را امضا کردم و خوشحالم که سال بعد در خدمت پرسپولیس هستم.

 خیلی هم زود برای اثبات علاقه‌ات به پرسپولیس عکسی از تو در سنین نوجوانی با پیراهن پرسپولیس منتشر شد.

همه ایرانی‌ها از نوجوانی طرفدار یکی از تیم‌های فوتبال هستند و من هم علاقه زیادی به پرسپولیس داشتم علاوه بر عکسی که اخیراً منتشر شده عکسهای دیگری با لباس پرسپولیس دارم و در آینده آنها را به نمایش می‌گذارم. پرسپولیس تیم بسیار بزرگی است که هواداران زیادی دارد. این تصویر هم برای این گذاشتم که یک زمان سوءبرداشتی به وجود نیاید که از بیان این حرفها بخواهم سوءاستفاده کنم و خدایی نکرده حرفی را خلاف حقیقت بیان کنم. همیشه تلاش کردم صداقت داشته باشم و این مسئله را در سال‌های اخیر نشان دادم.

 فصل قبل بازیکن محبوب اسکوچیچ بودی و با توجه به اینکه اسکوچیچ هموطن برانکو است آیا از سوی او هم توصیه‌ای برای جذب تو صورت گرفت؟

از دیروز این مسئله را خیلی ها بیان کردند که شاید این اتفاق افتاده اما واقعا بنده در جریان این مسئله نیستم. افتخار می‌کنم دو سال با اسکوچیچ کار کرده‌ام و شاگرد او بوده‌ام از لحاظ فنی او مربی بزرگی و فردی جنتلمن است. همچنین برانکو هم مربی است که نیاز به تعریف ندارد و کارنامه او نشان می‌دهد که چقدر مربی بزرگی است. قطعا من از سوی برانکو به باشگاه معرفی شده ام و خود او هم امروز در مصاحبه‌اش این مسئله را بیان کرده است.

 آیا شماره پیراهن خاصی مدنظرت است؟

تنها چیزی که به آن فکر نمی کنم این مسئله است. مهمترین مسئله پوشیدن پیراهن پرسپولیس است که تاریخ و سابقه زیادی پشت ‌آن قرار دارد. اینکه چه شماره‌ای به تن خواهم کرد برایم اهمیت ندارد از همین حالا تمام تمرکز و هدف من عملکرد خوب و مثمرثمر برای تیم است تا بتوانیم بازی‌های قابل قبولی برای هواداران بی شمار این تیم به نمایش بگذارم. می‌دانم پرسپولیس چقدر تیم بزرگی است و پوشیدن پیراهن آن چقدر ارزشمند است. در همین یک روزی که حضورم در پرسپولیس قطعی شده از نزدیک محبت و لطف هواداران را لمس کردم. جا دارد از هواداران به خاطر لطفی که به من دارند تشکر کنم و امیدوارم بتوانم پاسخگوی عملکرد خوب آنها باشم.

 با زدن 9 گل و دادن 4 پاس گل و گرفتن یک پنالتی موثرترین بازیکن فولاد در لیگ پانزدهم بودی آیا این مسئله مسئولیتت را سنگین نمی‌کند؟

ابتدا جا دارد از هم تیمی‌های خوبم در فولاد و هواداران خونگرم این تیم که به من در رقم زدن این عملکرد خوب کمک کردند تشکر کنم. بدون حمایت هواداران و عملکرد خوب هم تیمی‌هایم این موفقیت بدست نمی‌آمد چرا که فوتبال یک ورزش گروهی است.

 پرسپولیس سال قبل پنالتی‌های زیادی از دست داد با توجه به اینکه پنالتی زن فولاد بودی و همه توپ‌ها را گل کردی آیا هواداران پرسپولیس باید فصل بعد خیالشان از این بابت راحت باشد؟

عملکرد بازی‌ها در طول مسابقات ثابت می‌شود و با وعده و وعید موفقیتی حاصل نخواهد شد همیشه سعی کردم به بهترین شکل به وظایفم عمل کنم. در این موارد سرمربی تیم تصمیم گیر است. پرسپولیس بازیکنان بسیار خوب و بزرگی دارد که آنها هم تبحر زیادی در زدن ضربات پنالتی دارند و این طور نیست که فقط من بتوانم پنالتی‌های خوبی بزنم. این مسائل از سوی کادر فنی مشخص می‌شود.

 قبل از حضور در پرسپولیس شایعاتی مبنی بر اینکه قرار است به استقلال بروی و این تیم خواهان جذب تو است مطرح شده بود؟

اکنون بازیکن پرسپولیس هستم و با این تیم قرارداد دارم و دیگر نمی‌خواهم وارد این مسائل شوم.

 پرسپولیس مدتها است که در لیگ قهرمان نشده آیا امسال می‌توانید یک جام به هواداران هدیه بدهید؟

انتظار هواداران و همه اهالی فوتبال از پرسپولیس قهرمانی است و امیدوارم فصل آینده پرسپولیس به حقش برسد. قطعا با شرایطی که از پرسپولیس دیدم رسیدن به قهرمانی دور از دسترس نیست. وقتی با مدیریت باشگاه صحبت کردم و رفتار علی اکبر طاهری و ترکاشوند را دیدم واقعا متوجه شدم آنها چه انسانهای خوبی هستند و از اینکه پرسپولیس چنین مدیریت قوی دارد خوشحال شدم. این نشان می‌دهد که پرسپولیس شرایط خوبی خواهد داشت و همه ارکان تیم تلاش می‌کنند تا رضایت هواداران را جلب کنند. از کوچکترین عضو باشگاه تا بالاترین ارکان باشگاه از تلاش برای قهرمانی دریغ نخواهند کرد.

 و صحبت پایانی؟

7 سال بسیار خوب را در فولاد پشت سر گذاشتم و واقعا در این تیم احساس راحتی می‌کردم. هواداران فولاد بسیار خونگرم بودند که همیشه من را حمایت کردند واقعا اهوازی‌ها مهمان نواز هستند و امیدوارم آنها در سال آینده خوشحال باشند. جا دارد از حسین فرکی و نعیم سعداوی هم عذرخواهی کنم که نتوانستم بار دیگر کنارشان باشم و آموزش ببینم. وقتی با پیشنهاد پرسپولیس روبرو شدم نتوانم از آن بگذرم و افتخار همکاری دوباره با آنها حاصل نشد. امیدوارم فولاد همواره شرایط خوبی داشته باشد و بار دیگر از هواداران این تیم تشکر می‌کنم.
دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد !

avatar
  Subscribe  
Notify of