اگر آقازاده‎ها امان بدهند!

پرسپولیس اف سی: روز دوشنبه اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‎جمهور در تمرینات تیم ملی فوتبال کشورمان شرکت کرد و به شاگردان کارلوس کی‎روش روحیه داد. با توجه به اینکه تیم ایران از روز پنجشنبه وارد نبردهای بسیار حساس مقدماتی جام جهانی خواهد شد، چنین حضوری اصلا عجیب نیست. آنچه در حاشیه‎ی این اتفاق باعث شگفتی می‎شود، همراهی پسر نوجوان جهانگیری با پدر است. فرزند معاون اول روحانی این فرصت را پیدا کرد که در کنار پدرش با بازیکنان و سرمربی تیم ملی ایران دیدار کند و از آن‎ها پیراهن یادگاری هدیه بگیرد. تازه وقتی پیراهن را به این میهمان ناخوانده داده‎اند، او سراغ شورت و ساق را گرفته که از قرار معلوم آن را هم برایش فراهم کرده‎اند!

پدرها همیشه دوست دارند بچه‎های شان را خوشحال کنند و طبیعتا معاون اول رییس جمهور هم از این قاعده مستثنی نیست. با این همه، اسحاق خان جهانگیری می توانست دست پسرش را بگیرد و او را با خودش به رستوران، پارک، سینما یا هر تفرجگاه دیگری ببرد و ساعتی را با او به آرامش بگذراند. شکر خدا اخیرا روشن شده در این مملکت مساله اوقات فراغت مدیران ارشد و خانواده آن‎ها یک موضوع جدی است و به این منظور بعضا ردیف‎های جداگانه هم در فیش‎های حقوقی در نظر گرفته می‎شود؛ پس احتمالا جناب جهانگیری برای خوشحال کردن آقازاده گرامی، با مشکل خاصی هم مواجه نبوده و راحت می توانسته بساط شادی او را مهیا کند. این اتفاق اما هر جایی می توانسته رخ بدهد، جز تمرین تیم ملی؛ جایی که فلسفه وجودی‎اش چیز دیگری است و قرار نیست دربست در قید اختیار اصحاب قدرت باشد.

شاید معاون روحانی نداند، اما تمرین تیم ملی جای بچه‎های بیماری است که ملاقات با اسطوره‎ها، شاید بتواند سر سوزنی از رنج شان بکاهد و تحمل کوه درد را برایشان آسانتر کند. حریم تیم اول مملکت، جای بچه‎های بی‎کس و بی پناهی است که از کنج یتیم خانه‎های سرد و خاموش بیرون می‎آیند تا شاید در سایه لبخند یک ستاره فوتبال، عطر کمیاب «شادی» را استشمام کنند. وسیله نقلیه مناسب برای میهمانان چنین بزمی، «ویلچر» است، نه اتومبیل‎های شیشه دودی با پلاک سیاسی و یک فوج محافظ! دست نوازش کسانی که پیراهن «ملی» را به تن می‎کنند، باید بر سر آسیب پذیرترین بچه‎های ملت فرود بیاید، نه پسر معاون اول رییس جمهور که پیراهن یادگاری را بدون شورت و ساق بند به خانه نمیبرد!رضا براری هستم مدیر فنی سایت و انجمن; عاشق کامپیوتر و سیستم های وایرلس , مدیر عامل شرکت سرور طلائی و در نهایت یه پرسپولیسی در خدمت هوادارای عزیز ?


دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها on "اگر آقازاده‎ها امان بدهند!"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
محمود کشتگر
Guest
با سلام خدمت برادر عزیزم جناب آقای طاهری وسرمربی خوب وعزیز پرسپولیس می خواستم چند نکته را خدمت عزیزمان آقای برانکو گوش زد کنم : 1- آقای برانکو باخت روز یک شنبه فقط متوجه شما می باشد که از حسین ماهینی در پست آقای کامیابی نیا استفاده کردید. 2- گزارش گر تلوزیون در چند نوبت کدهایی را به آقای برانکو گوش زد می کر د حسین ماهینی وسط زمین هنگ کرده است . جای خالی کامیابی نیا کاملا مشهود است. 3- جناب آقای برانکو آیا از خود سوال نکردید چرا حسین ماهینی مصدوم نمی شود کارت زرد نمی گیرد چون… Read more »
پگاه
Guest

بیشی بی گپ ?