برانکو: استقلالی‌ها روی تنها شانس‌شان به گل رسیدند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: هر دو تیم تا حد مرز تحمل و توان‌شان جنگیدند.

پرسپولیس اف سی:  برانکو ایوانکوویچ پس از تساوی یک – یک دربی هشتادویکم اظهار داشت: قبل از هر چیزی خوشحالم که جمعیت زیادی آمده بودند و استادیوم را پر کردند و میلیون‌ها هوادار از خانه بازی را دنبال می‌کردند. دیداری که هر دو تیم تا حد مرز تحمل و توان‌شان جنگیدند.

وی افزود: هر دو تیم می‌دانستند که باید در این بازی جوانمردانه مصاف دهند. باید تشکر ویژه‌ای از هوادارانی کنم که تا ثانیه‌های آخر ما را تشویق کردند و در نهایت توانستیم به گل مساوی برسیم و یک امتیاز از این بازی کسب کنیم. از بازیکنانم نیز تشکر می‌کنم که تا ثانیه آخر کم نیاوردند و توانستیم گل مساوی را به ثمر برسانیم.

سرمربی پرسپولیس با تمجید از عملکرد بازیکنانش، خاطر نشان کرد: ما در این بازی استحقاق باخت را نداشتیم. بهتر و سرتر از استقلال بودیم و بازیکنان نیز هر چه در توان داشتند، گذاشتند. باید از آنها تشکر کنم که در بازی چنین توانی داشتند.

برانکو در پاسخ به این سوال که آیا تعویض احمد نوراللهی اجباری و به دلیل مصدومیت این بازیکن بود، گفت: بین دو نیمه احمد نوراللهی احساس ناراحتی کرد و صلاح دانستم که وقت بیشتری را صرف نکنیم و او تعویض شود. روی تعویض عالیشاه نیز دقیقا همین مشکل را داشتیم. او توان زیادی در بازی گذاشت اما افت کرده بود که در واقع منجر به تعویضش شد.

وی در مورد عملکرد محسن مسلمان گفت: مسلمان دیر به تیم ما اضافه شده بود و به هر حال با صبوری تمام پذیرفت مدتی را تحمل کند تا آماده‌تر شود. با توجه به تمریناتی که او انجام داده بود این استحقاق را دارد که به صورت فیکس هم در ترکیب بازی کند. در این بین عالیشاه هم مثل سایر بازیکنان امروز عالی بود.

سرمربی پرسپولیس در مورد نتیجه بازی نیز خاطر نشان کرد: قطعا وقتی در ثانیه‌های پایانی بازی را مساوی می‌کنید، راضی هستید اما وقتی کل بازی را آنالیز کنید، می‌بینیم که ما باید ۳ امتیاز را به دست می‌آوردیم.

وی در مورد عملکرد مهدی رحمتی عنوان کرد: قطعا او ستاره استقلال بود و ما به بازیکنان‌مان در مورد او هشدار داده بودیم و از بازیکنان کلیدی استقلال بود.

برانکو همچنین در نشست خبری پس از بازی تاکید کرد: باور دارم با نظر من موافقید که یک بازی بسیار زیبا و دیدنی را از سوی هر دو تیم شاهد بودیم. خوشحالم از اینکه صد هزار تماشاگر برای دیدن این بازی به ورزشگاه آزادی آمدند و آنهایی هم که از طریق تلویزیون بازی را دیدند، لذت فراوان برده‌اند.

وی تصریح کرد: این بازی یک بار دیگر نشان داد بی‌دلیل نیست که دربی ایران بزرگترین دربی در آسیا است. هر دو تیم مردانه تا آخر بازی برای بردن جنگیدند و واقعا می‌توان گفت ما استحقاق باخت را در این دیدار نداشتیم.

سرمربی پرسپولیس گفت: گلی که در ثانیه‌های پایانی بازی به ثمر رساندیم، نتیجه زحمت بازیکنان من بود که از جان خود مایه گذاشتند به همین دلیل من به بازیکنانم به دلیل این گل و بازی خوبی که انجام دادند، تبریک می‌گویم.

برانکو در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید بازیکنان شما هنوز موقعیت‌های زیادی را از دست می‌دهند، مثل موقعیت‌هایی که عالیشاه و نوراللهی در این دیدار از دست دادند، خاطرنشان کرد: حق با شماست. در حین بازی‌های بزرگ غیرمنطقی است که ۵ یا ۶ موقعیت صد درصد گل داشته باشید. در چنین بازی‌هایی حتی باید از شانس‌های نصفه و نیمه نیز استفاده کرد. ما باید شانس‌های خود را در این دیدار تبدیل به گل می‌کردیم. دیدید که استقلالی‌ها فقط با یک شانسی که داشتند به گل رسیدند. اگر بازیکنان آن جوری که در تمرینات کار می‌کردیم، عمل می‌کردند به سادگی می‌توانستیم جلوی گل استقلالی‌ها را بگیریم. مطمئنا باید همچنان به تلاش خود ادامه دهیم و روی ضربات آخر بیشتر کار کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که پرسپولیس با کمبود بازیکن مواجه است و تعویض‌های این تیم در هر بازی مشخص بوده و با توجه به این وضعیت آیا برنامه‌ای برای جذب بازیکن در نیم فصل وجود دارد گفت: ما در حال آنالیز تیم‌مان و نیازهای‌مان هستیم. بازیکنان ما جوان‌هایی هستند که استعداد زیادی دارند و این استعدادشان را نشان داده‌اند. امروز هم بازیکنان‌مان روز خوب‌شان را پشت سرگذاشتند و در حال حاضر نیز روز به روز بهتر و بهتر می‌شوند. حالا هر وقت زمان نقل و انتقالات و نیم فصل رسید، تصمیم می‌گیریم که بازیکن جذب کنیم یا نه.

برانکو درباره اینکه در چند صحنه از تصمیمات محسن ترکی عصبانی شد و نظرش در خصوص داوری چیست، گفت: بالاخره این بازی مهم است و احساسات و هیجان من هم در بازی زیاد می‌شود. حساسیت این بازی هم بسیار بالا بود و هر کدام از ما در چنین موقعیت‌هایی رفتارهای مختلفی از خودمان نشان می‌دهیم. هر بازی هم مسئله خاص خودش را دارد.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه آیا تعویض‌هایی که انجام داد و بیرون کشیدن نوراللهی و اضافه کردن یک مهاجم ریسک نبود، خاطر نشان کرد: ریسک نبود. فشار زیادی روی هافبک‌های ما وجود داشت و نوراللهی هم مصدوم شد. او باید بین دو نیمه تعویض می‌شد اما ما یک مقدار صبر کردیم تا برنامه‌های‌مان را دنبال کنیم. درمجموع نوراللهی مصدوم بود و ما نتیجه را هم واگذار کرده بودیم به همین دلیل بنسون را به جای مهاجم به جای این بازیکن به میدان فرستادیم. عالیشاه هم پس از اینکه تمام توانش را گذاشت کمی عقب کشیده بود اما همچنان وظایف تهاجمی را برعهده داشت. این جزئیاتی بود که مقابل ما قرار داشت و در هر بازی با توجه به این جزئیات هوشیارانه برنامه‌های‌مان را اجرا می‌کنیم، ضمن اینکه بدون ریسک هم نمی‌توان نتیجه گرفت.

وی درباره عملکرد محمد انصاری و اینکه اگر بابک حاتمی به ترکیب برگردد، انصاری نیمکت‌نشین خواهد شد، گفت: خوشبختی من این است که در این فصل بازیکنان خوبی را در اختیار دارم. اشکال انصاری این بود که دیر به ما ملحق شد و به عنوان یک بازیکن تستی به تمرینات آمد و بعد از آنکه ما پتانسیل و کیفیتش را دیدیم با او قرارداد امضا کردیم. در تمام بازی‌هایی که برای پرسپولیس به میدان رفته خوب بوده و از این قضیه خوشحالم و مطمئنم با بازگشت حاتمی و حیدریه که روز به روز بهتر می‌شوند در سمت چپ امکانات و گزینه‌های بیشتری داریم که کارمان راحت‌تر می‌شود.

برانکو درباره اینکه داور بازی به جای ۴ دقیقه ۶ دقیقه وقت اضافه گرفت که گل پرسپولیس به ثمر رسید و استقلالی‌ها نیز به این موضوع اعتراض داشتند، گفت: قبل از هر چیز باید بگویم که ۴ دقیقه وقت اضافه حداقل زمانی بود که داور می‌توانست برای بازی بگیرد. طبق مقررات هر تعویض ۳۰ ثانیه وقت را تلف می‌کند و در این بین مهدی رحمتی هم روی زمین افتاده بود که داور هم ۲ دقیقه وقت اضافه دیگر را لحاظ کرد که مجموعا ۶ دقیقه وقت اضافه لحاظ شد.

 
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of