برانکو: ما از قهرمانی عقب نکشیدیم چون تیم بهتری در این مسابقات بودیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: از پیروزی تیم ملی ایران بسیار خوشحال شدیم و از آن مهم‌تر، خوشحالیم که بازیکنان پرسپولیس در این بازی چهار گل به ثمر رساندند.

به گزارش پرسپولیس اف سی و به نقل از  سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ در کنفرانس خبری پس از تمرین روز چهارشنبه تیم فوتبال پرسپولیس در جمع اصحاب رسانه گفت: از تعطیلات برای تقویت تیم استفاده کردیم، به طوری که بازیکنان مصدوم ما مانند کفشگری به شرایط بازی بازگشتند و من رضایتمندی خودم را از تلاش آنها و نحوه حضورشان در تمرینات اعلام می‌کنم.

وی در خصوص دیدارهای اخیر تیم ملی فوتبال ایران افزود: به تیم ملی ایران تبریک می‌گویم برای نتایج خوبی که بدست آورده است. برد مقابل ترکمنستان و گوام را تبریک می‌گویم و به نظرم مهم‌ترین مساله برد است و مهم نیست چه کسی گل می‌زند اما در کنار پیروزی تیم ملی خوشحالیم که بازیکنان ما چهار گل برای تیم ملی به ثمر رسانند.

برانکو درباره بازی با استقلال اهواز تصریح کرد: ما از قهرمانی عقب نکشیدیم چون تیم بهتری در این مسابقات بودیم و انتظار دارم بازیکنان این کیفیت را در زمین هم نشان دهند. اصلا انتظار بازی راحتی را نداریم و قطعا این بازی سخت خواهد بود و باید نظم داشته باشیم. آنها انگیزه زیادی دارند چرا که نتیجه خوبی مقابل سپاهان گرفتند. شاید بازیکنان تیم ملی بعد از برگشتن دچار مشکلاتی شوند و این طبیعی است اما مطمئن هستم که آنها با تمرکزی که در کار می‌گذارند مشکلات احتمالی را برطرف می‌کنند.

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: من اینجا هستم که به سوالات شما پاسخ دهم. من از هیچ سوالی فرار نمی‌کنم. همانطور که همه می‌دانید به ندرت من در مورد اسمی یا بازیکنی صحبت می‌کنم و وقتی بخواهم در این باره صحبت داشته باشم رو در رو حرف می‌زنم نه اینکه مصاحبه کنم. حتی اگر به ندرت بخواهم از کسی تعریف کنم این کار را در رسانه‌ها نمی‌کنم. هر بازیکنی می‌تواند در بحران قرار بگیرد و یک بازیکن جوان دارای نوساناتی خواهد بود و برای پیشرفت، مهم‌ترین مسئله تمرین است که در کنار آن همان اندازه باید استراحت کرد. وقتی درباره استراحت حرف می‌زنیم یعنی تغذیه بعد از تمرین که ما به آنها می‌دهیم و همچنین استراحت فیزیکی و خواب که باید همه آنها مد نظر باشد. امروز دیدید که ما تمرین ریکاوری انجام دادیم و مثل همیشه تمرین نکردیم. کمی هم تفریح به این تمرین اضافه کردیم اما صحبت من در مورد همه بازیکنان است، از کمندانی گرفته تا بنگر.

وی در ادامه افزود: ما برای روشن شدن برخی ابهامات و مصاحبه‌های خیالی کنفرانس خبری برگزار می‌کنیم و همیشه در خدمت خبرنگاران هستیم اما قبول کنید برخی از خبرنگاران 7 صبح یا 11 شب تماس می‌گیرند تا با من صحبت کنند. من زندگی شخصی دارم.

برانکو در مورد اینکه اعتقاد به بازی تدارکاتی دارد اما در تعطیلات لیگ این اتفاق رخ نداد، خاطرنشان کرد: به این دلیل این بار بازی تدارکاتی برگزار نکردیم چون کلا 14 بازیکن با ما بودند و از این 14 نفر هم 2 نفر دوران نقاهت را سپری می‌کردند و البته شرایط جوی هم به گونه‌آی بود که نمی‌شد بازی برگزار کنیم و شرایط زمین هم خوب نبود و می‌ترسیدیم که بازیکنی مصدوم شود. چون نیاز نیست که به بازیکنان زیاد فشار بیاوریم اما بازی‌های دوستانه را ادامه می‌دهیم و احتمالا یکشنبه بازی خواهیم داشت. هر چند که راحت نمی‌شود تیمی را پیدا کرد که با آن بازی کرد اما خودم طرفدار انجام بازی تدارکاتی هستم به خصوص در تعطیلات.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره لیست ورودی و خروجی پرسپولیس در نیم‌فصل خاطرنشان کرد: هیچ گونه لیستی تهیه نکرده‌ام و به بازیکنانم حداکثر اعتقاد را دارم و نهایتا یک جای خالی خواهیم داشت آن هم به جای مرحوم نوروزی و طبیعی است که باید بررسی کنیم ببینیم آیا نیازی به جذب بازیکن هست یا نه و باید بازیکنی جذب کنیم که جزء بازیکنان اصلی باشد نه اینکه روی نیمکت بنشیند. بازیکنانی هستند که کیفیت بالایی دارند و این بازیکنان با تیم‌هایشان قرارداد دارند و نمی‌توانیم آنها را بیاوریم و اگر بخواهیم بازیکنی را بیاوریم ابتدا بازیکن را جذب می‌کنیم و سپس اطلاع می‌دهیم.

برانکو در ادامه اظهار داشت: جذب بازیکن خارجی هم به سادگی نیست. از من درباره محمد نوری سوال می‌کنند. او یکی از بزرگان پرسپولیس است و طبیعی است که هر تیمی او را بخواهد، اما کار ساده‌ای نیست چون او با تیم قطری قرارداد دارد و سه طرف دخیل هستند. اول باشگاه قطری، دوم باشگاه پرسپولیس و سوم خودش و این مسئله ساده‌ای نیست. درباره بازیکنان خارجی هم باید بگویم باشگاه تعهدی نسبت به بازیکنان خارجی دارد و مسئله دیگر این است که در زمستان نمی‌توان بازیکن با کیفیت خارجی پیدا کرد و مسئله بودجه هم مهم است. چون بیشتر طرفدار این هستند که ابتدا مسئله مالی بازیکنان حل شود و سپس به جذب بازیکن فکر کنیم. ما محدودیت بودجه داریم و ساده و راحت نیست که یک بازیکن مناسب با قیمت مناسب پیدا کنیم.

برانکو درباره عملکرد ملی‌پوشان پرسپولیس خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مسئله برد تیم ملی است و برای من به عنوان مربی مهم نیست که چه کسی گل بزند اما به عنوان مربی و به عنوان کادر فنی و کل باشگاه، همگی افتخار می‌کنیم که بازیکنان ما در این بردها نقش مؤثر دارند. به بازیکنانم در تیم ملی تبریک می‌گویم و انتظار دارم انگیزه آنها بیشتر شود و امیدوارم که کیفیت‌شان را در سطح بالا نگاه دارند و این یک تأکید بر عملکرد خوب بازیکنان‌مان است.

برانکو در مورد اینکه او خودش در تمرینات حضور فعال دارد، تصریح کرد: تمرینات ما باز است تا همه به تمرین بیایند و هر کسی می‌تواند تلاش بازیکنان را از تمرین تأیید کند. ما روش خودمان را داریم که به هر حال با مدرن‌ترین و مهم‌ترین نوع تمرینات ارتباط دارد. چیزی که انگیزه ما را بالا می‌برد این است که فضای زیادی برای پیشرفت داریم و بازیکنان در زمان حاضر در سطح نسبتا خوبی قرار دارند و تیمی هستیم که همین حالا می‌توانند رضایت باشگاه و هواداران را برآورده کنند. آن‌چیزی هم که درباره بازی روز شنبه گفتم این است که باید تا 4 بازی که تا پایان نیم‌فصل داریم تا جایی که در توان است تلاش کنیم. با وجود همه مشکلاتی که هست اما تلاش می‌کنیم که ببریم تا به بالای جدول برسیم. تا حالا نشان دادیم که می‌توانیم و پتانسیل آن را هم داریم. البته نیاز به چاشنی شانس هم هست. البته فشارهایی هست الان ما آماده هستیم که این فشارها را تحمل کنیم و با هر فشاری به کارمان ادامه دهیم.

وی درباره اینکه مسئولان سازمان لیگ گفته‌اند با قوانین ما لیگ جوان شده و آیا تفکرات شما پرسپولیس جوان شده یا با قوانین سازمان لیگ، افزود: قبل از هر چیز باید بگویم نگاه من به بهترین بازیکنان است. بازیکنانی که بتوانند رشد کنند و به خاطر همین می‌گویم که بازیکنانم پتانسیل زیادی دارند. قبل از شروع فصل این مسئله را نمی‌دانستم. در تیم من بنگر 37 ساله حضور دارد و کمندانی 19 ساله هم بازی می‌کند اما باید مراقب بازیکنان جوان باشیم و آنها را درست تربیت کنیم که هم به درد پرسپولیس بخورند و هم به درد فوتبال.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد تعطیلی‌های لیگ در وقت‌هایی که در بازی‌های لیگ رخ می‌دهد در حالی که طبق قانون فیفا فقط سه روز قبل از بازی باید بازیکنان به اردوی تیم ملی بروند و اینکه آیا می‌توان کاری کرد که این وقفه‌ها به وجود نیاید، گفت: این قانون را نمی‌توان کاری کرد و این در واقع یک توافق بین باشگاه‌ها و تیم ملی است. می‌توان درباره آن صحبت کرد. امسال در اروپا هم سه بار و هر بار 15 روز لیگ تعطیل شد چرا که بازی‌های مقدماتی جام ملت‌های اروپا بود. این تعطیلات برای منافع باشگاه‌ها خوب نیست. چون بعدا مجبور می‌شوند هر 4 روز بازی بگذارند که به تیم‌ها فشار وارد می‌شود اما سخت می‌‌توان به این توافق رسید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *