برانکو و تلخ‌ ترین جملات برای ایرانی‌ها

پرسپولیس اف سی: اردوي پرسپوليس در كيش با  چند حاشيه منفي  همراه بود؛ از پيدا نشدن زمين تمرين مناسب تا تاخير قابل توجه در پرواز هواپيما به سمت تهران كه ظاهرا اين آخري بدجوري برانكو ايوانكوويچ را عصباني كرده است.

سرمربي پرسپوليس بعد از مواجه شدن با اتفاقات تلخ فرودگاه، شاكي شده و گفته: «در ايران هيچ هواپيمايي به موقع پرواز نمي‌كند!» اظهارنظري كه اگرچه ممكن است كمي غلوشده به نظر برسد، اما همه مي‌دانيم چندان هم بيراه نيست. اين جمله برانكو شباهت بسيار زيادي دارد به حرفي كه كي‌روش در ماه‌هاي ابتدايي دوران حضورش در ايران به زبان آورد. سرمربي پرتغالي كه كم‌كم با قواعد حاكم بر زندگي در كشورمان خو مي‌گرفت، گفته بود: «در ایران هر وقت هواشناسی بگويد آسمان صاف است، با خودم چتر برمي‌دارم!» البته كي‌روش چون كلا به پروازهاي ايراني اعتماد ندارد، از آنها استفاده نمي‌كند و طبيعتا با موضوع تاخيرهاي طولاني نيز مواجه نشده؛ وگرنه لابد در اين مورد هم يك جمله قصار مي‌ساخت و مهمان‌مان مي‌كرد!

نقدهاي اجتماعي

برخي از مربيان سرشناسي كه طي يك دهه گذشته در ورزش ايران فعاليت كرده‌اند علاوه بر اظهارنظرهاي فني و تخصصي، گاهي به قضاوت‌هاي اجتماعي هم پرداخته‌اند و در اين مورد هم مسايلي به زبان آورده‌اند. شايد مرور برخي از اين موارد خالي از لطف نباشد:

كارلوس كي‌روش: «خیلی‌ها در ایران طوری به دنیا می‌آیند که از همان ابتدا همه چیز را بلد هستند، اما متاسفانه من این‌طور نیستم و مدام نیاز به یادگیری و تجربه‌اندوزی دارم.»

ولاسكو: «به نظرم یکی از مهم‌ترین عبارات در ایران، کلمه کم‌وبیش است. خیلی‌ها مدام از این اصطلاح استفاده می‌کنند و بهانه می‌آورند. این یعنی چیزی قطعی نیست و همیشه مشکلات و تردیدهایی وجود دارد. به بازیکنانم می‌گفتم نگویید اینجا ایران است. شما وقتی مساجد اصفهان را می‌بینید، همه چیز کامل است. این فرهنگ شما است، پس نگویید کم‌وبیش.»

كواچ: «شما فکر می‌کنید ایران در همه جنبه‌ها بهترین کشور دنیا است، اما این‌طور نیست. والیبال ایران به تازگی به جمع قدرت‌های جهانی اضافه شده و با توجه به این نکته، عملکرد بازیکنان من بسیار خوب بوده است.»
دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد !

avatar
  Subscribe  
Notify of