بعد از گرفتن 6 امتیاز باید بگوییم سلام پرسپولیس قهرمان

پرسپولیس اف سی: رامین رضاییان هم اعتقاد دارد تیمش در بازی با راه‌آهن محکوم به برد بوده اما از طرفی هم خوشحال است که پرسپولیس چراغ خاموش به جمع مدعیان اضافه شده است.

با این همه این بازیکن ملی‌پوش سرخپوشان نگران از غروری است که آن را آفت تیم می‌داند و امیدوار است پرسپولیس با مدیریت خوب برانکو ایوانکوویچ همچنان این روند را ادامه دهد. در این بین او که از رفتار باشگاه سابقش یعنی راه‌آهن بسیار دلگیر است به مساله مهدی طارمی اشاره دارد که با گلزنی‌اش توانست هم خودش و هم تیمش را به روند خوبی برگرداند.

رضاییان که خودش در مقطعی در پست فوروارد بازی می‌کرده از انتقادهای صورت گرفته به امید عالیشاه می‌گوید چون این بازیکن را بسیار ساعی و کوشا می‌داند و شک ندارد با زدن یک گل توسط امید او تلاش‌های خوبش برای پرسپولیس را تکمیل خواهد کرد.

اظهارات رضاییان را در ادامه می خوانید:

* از بازی با راه‌آهن شروع کنیم و برد دلچسبی که جایگاه شما را در جدول حسابی در پایان نیم فصل ارتقا بخشید؟

– می‌دانستیم در جدال با راه‌آهن بازی سختی پیش رو داریم اما ما محکوم به برد بودیم. ما با توجه به هدفی که داریم و می‌خواهیم قهرمان شویم به سه امتیاز این مسابقه احتیاج داشتیم و خوشحالم که با لیاقت خودمان نشان دادیم که مستحق بهترین‌ها هستیم. با این حال نباید مغرور شویم و به نظرم پرسپولیس همین طور چراغ خاموش باید به سمت قهرمانی که پتانسیل آن را دارد پیش برود.

* در این بازی به نحوی نشان دادید که مشکل از دست دادن موقعیت‌ها در تیم برطرف شده است…

– واقعا مشکل بزرگی برای پرسپولیس بود و شرایط سختی را پشت سر گذاشتیم. در بازی با گسترش هم ما اگر یک مقدار افت کردیم به خاطر این بود که در اردوی خوب کیش بازی دوستانه کافی نداشتیم و اگر بیشتر بازی می‌کردیم تیم بهتر در شرایط مسابقه قرار می‌گرفت. با این حال بازی با گسترش کمک کرد تا برای بازی با راه‌آهن آماده شویم و به خوبی نتیجه لازم را به دست بیاوریم.

* گویا از اردوی کیش راضی نبودی چون بیشتر هم‌تیمی‌های تو نتایج خوب پرسپولیس در دو بازی اخیر را به این اردو نسبت می‌دهند؟

– خوب بودن پرسپولیس چه ارتباطی به اردوی کیش دارد. پرسپولیس از ابتدا هم خوب بود و خوب بازی می‌کرد و فقط یک مقدار بدشانسی شرایط را برای ما سخت کرده بود. اردوی کیش به نظر من کمک کرد که تمرکزمان روی مدیریت بازی‌ها بیشتر شود و معتقدم ما با این تیم خوب و یکدستی که داریم هفته به هفته به هدف خودمان نزدیک‌تر می‌شویم. با این حال این مساله می‌طلبد که تلاش‌مان را دو چندان کنیم و در کنار مدیریت خوب برانکو آرام آرام به هدف‌مان که رسیدن به صدر است نزدیک شویم.

* طارمی هم بعد از انتقادهایی که به او شد در این بازی مقابل راه‌آهن حسابی گل کاشت و از موقعیت‌هایش به نحو احسن بهره برد.

– انتقاد که کار را سخت می‌کند. مهدی واقعا پسر خوبی است و خدا هم خیلی او را دوست دارد. گل دومی که مهدی زد گفتم جان مادرت نزن بذار من بزنم چون فکر می‌کردم او با سر می‌خواهد بزند. با این حال خدا را شکر او توانست به خوبی ضربه را بزند و زننده دو گل برای پرسپولیس باشد. دو گلی که او برای ما زد توانست به خوبی روحیه مارا بالا ببرد و یک روند خوب پیدا کنیم.

* اما حالا فشارها به سمت عالیشاه رفته و بابت عدم گلزنی به او انتقاد می‌کنند.

– من خودم فوروارد بودم و می‌دانم شرایط چقدر سخت است. بعد از بازی با راه‌آهن امید به من گفت خسته شدم از اینکه نمی توانم گل بزنم و من گفتم شک نکن یک بار پایت به گل باز شود همه چیز درست می‌شود. این گل نزدن‌ها استرس را زیاد می‌کند و این عامل باعث شده امید کیفیت خوب بازی‌اش پایین بیاید. در ضمن باید بگویم در بازی با راه‌آهن که همه برای رد کردن های یک به یک مشکل داشتند امید واقعا خوب این کار را انجام می‌داد و این مساله نشان می‌دهد او کاملا از نظر بدنی آماده است و قطعا پایش هم به گل باز خواهد شد.

* چقدر امیدواری که این روند خوب خودتان را مقابل پدیده و استقلال صنعتی ادامه بدهید و قبل از تعطیلات رسما به جمع مدعیان قهرمانی اضافه شوید؟

– من از همین الان هم می‌گویم اگر مغرور نشویم و شش امتیاز طلایی را قبل از تعطیلات فصل بگیریم باید بگوییم قهرمانی لیگ سلام. این را می‌گویم چون پرسپولیس واقعا مستحق آن است. امیدوارم در دو بازی آینده بتوانیم پدیده را در مشهد و استقلال صنعتی مدعی را در تهران شکست دهیم. البته این مساله می‌طلبد که هواداران باز هم ما را تنها نگذارند و با حضور گرم‌شان سرمای هوا را برای ما گرم کنند تا به یک برد ارزشمند برسیم.

* وضعیت تیم سابقت راه‌آهن را چطور می‌بینی؟

– راه آهن تیم خوبی است و سرمربی خوبی هم مثل مهدی تارتار دارد. شک ندارم این تیم در ادامه لیگ حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

* اما تو بعد بازی حسابی از عملکرد مسئولان راه‌آهن ناراحت بودی.

– باید هم دلخور باشم و این دلخوری من از آقای رحیمی است که به هیچ‌یک از قول و قرارهایش عمل نکرد. من دوست ندارم خیلی حرف‌ها را بزنم اما درست نیست باشگاهی که این همه برایش زحمت کشیدم و با آن همه پیشنهاد در این تیم ماندم اینگونه با من رفتار کند. به خدا این رفتار باشگاه‌ها بابت ندادن طلب بازیکنان زشت است و نباید مدام ما برای گرفتن حق و حقوق‌مان به کمیته انضباطی برویم.

روزنامه گل
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of