بیرانوند در برنامه تلویزیونی: دوست دارم هر چه زودتر به پرسپولیس بروم

پرسپولیس اف سی: در برنامه چارسوی شبکه خبر موضوع انتقال علیرضا بیرانوند به تیم پرسپولیس بررسی شد.

علیرضا بیرانوند درباره آخرین وضعیت انتقالش به باشگاه پرسپولیس اظهار کرد: من با باشگاه نفت قرارداد دارم و براساس قراردادم عمل می کنم. طی مذاکراتی که میان آقای آل اسحاق مسئول نقل و انتقالات باشگاه نفت و همین‌طور مسئول نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس انجام شد توافق شد که من به باشگاه پرسپولیس منتقل شوم اما باشگاه نفت به دنبال انتقال قرضی من بود ولی باشگاه پرسپولیس قصد انتقال قطعی من را داشت.

وی افزود: حدود 13 سال است که در باشگاه نفت حضور دارم و از این تیم به تیم ملی رسیده‌ام. من تیم ملی را داشتم و می خواستم به پرسپولیس بروم که دیده بشوم. طی روزهای گذشته هواداران پرسپولیس واقعا به من لطف داشتند و به همین خاطر حاضرم حتی به صورت قرضی برای پرسپولیس بازی کنم. یادم می آید خود علیرضا منصوریان هم زمانی که در باشگاه پاسارگاد بود به استقلال تهران رفت و از آن جا به همه چیز و از جمله تیم ملی رسید. من از هم از منصوریان خواهش می کنم تا با انتقال من به باشگاه پرسپولیس به آینده من کمک کند.

او درباره اینکه پیش از حضورش در باشگاه پرسپولیس عنوان کرده بود که استقلالی است گفت: بازیکن حرفه ای تصمیم حرفه ای می گیرد. من روزنامه‌ای که عابدزاده با آن مصاحبه کرده بود و گفته بود من پیراهن استقلال را با هیچ تیمی عوض نمی‌کنم هنوز دارم. من بازیکن حرفه‌ای هستم و همه بازیکنان آرزو دارند در یکی از تیم های استقلال و پرسپولیس بازی کنند. بنابراین زمانی که این موقعیت برایم به وجود آمد انتظار داشتم مسئولان باشگاه نفت موافقت کنند که من به پرسپولیس بروم تا در آنجا دیده بشوم و روزی در اروپا بازی کنم.

بیرانوند در پاسخ به این سوال که چقدر از مبلغ قرارداد جدیدش را از باشگاه نفت دریافت کرده است گفت: همه بازیکنان چیزی حدود 40 تا 45 درصد از قراردادشان را گرفته اند اما من بین 15 الی 16 درصد گرفته ام که اگر رقم‌های پرداختی فدراسیون را هم اضافه کنید دریافتی‌ام به 20 درصد نمی‌رسد. البته باید بگویم اگر قانون فسخ قرارداد هم بود من این کار را نمی کردم، زیرا می خواهم با دوستی و صمیمیت به پرسپولیس بروم.

در ادامه این گفت‌وگو منصور قنبرزاده روی خط آمد و اظهار داشت: 5 دقیقه قبل از شروع برنامه بیرانوند با من تلفنی صحبت کرد و چیزی درباره اینکه به برنامه تلویزیونی آمده است نگفت. اینکه می‌گوید 13 سال است با من کار می کند برایم جالب است که چنین مساله ای را به من نگفته است. ما تا به امروز فکر می کردیم 10 درصد از قرارداد او را پرداخت کرده‌ایم اما متوجه شده ایم که 45 درصد از قراداد بیرانوند را پرداخت کرده‌ایم البته باید بگویم که هیچ دلخوری میانمان وجود دارد.

وی افزود: یک قراردادی میان بیرانوند و باشگاه نفت وجود دارد. اصول حرفه ای می گوید وقتی قراردادی وجود دارد و باشگاه دیگری برای انتقال بازیکن درخواست می دهد باید رضایت سرمربی تیم هم از انتقال بازیکن وجود داشته باشد. از نظر من فقط اینکه مدیرعامل تصمیم به انتقال بگیرد کار اخلاقی نیست به همین خاطر من بحث جدایی بیرانوند را با منصوریان مطرح کردم و از او خواستم با این انتقال موافقت کند زیرا باشگاه پرسپولیس هم شرایط خوبی نداشت و می خواستیم به آن‌ها کمک کنیم اما منصوریان موافقت کرد که 6 ماهه بیرانوند را به پرسپولیس بدهیم. زمانی که ما موافقت خود را برای انتقال قرضی بیرانوند اعلام کردیم آن‌ها گفتند می خواهند او را قطعی در اختیار بگیرند. بنابراین با انتقال مخالفت شد. از نظر ما باشگاه به تعهدات خود در قبال بیرانوند عمل کرده است اما در بعضی مواقع مثل نانگ که نتوانستیم به تعهدمان عمل کنیم بازیکن به کمیته انضباطی رفت و شکایت خود را اعلام کرد. ما قراردادی در تاریخ 15/ 5 با بیرانوند امضا کردیم و چون در آن زمان مهلت نقل و انتقال به پایان رسیده بود به ما اعلام کردند این قرارداد را در نیم فصل ثبت کنید.

او ادامه داد: من مدیرعامل باشگاه نفت هستم و مطمئنا بر سر انتقال بازیکنان منافع باشگاه را در نظر می گیرم همان طور که با انتقال پورعلی گنجی یک میلیارد و 600 میلیارد تومان به باشگاه سود رساندم. امیدوارم بیرانوند هم حرفه ای عمل کند و اگر تمرینات باشگاه شروع شده به باشگاه بیاید و امیدوارم بابت غیبت چند روزه اش مرخصی گرفته باشد.

در این بین بیرانوند اظهار کرد: قرارداد من 15 مردادماه بسته نشده بلکه 15 تیرماه قرارداد جدیدم را با باشگاه نفت به امضا رساندم. البته زمانی هم که در کیش بودم با منصوریان تلفنی صحبت کردم و او به من گفت به تهران که آمدی می بینمت اما از وقتی که به تهران آمدم چند بار با او تماس گرفتم و او جوابم را نداد تا اینکه امروز یک دقیقه او را در باشگاه دیدم.

در ادامه این گفت‌وگو قنبرزاده باز هم تاکید داشت که قرارداد بیرانوند 15 مرداد به امضا رسیده و در پایان هم خاطرنشان کرد بیرانوند اعتراضی نسبت به روند قانونی قراردادش دارد می تواند فردا به کمیته انضباطی برود و شکایت کند. ما هم از او ناراحت نمی شویم.

در پایان این گفتگو بیرانوند خاطرنشان کرد: من دوست دارم هر چه زودتر به پرسپولیس بروم و بتوانم به این تیم کمک کنم.
دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد !

Notify of
avatar
wpDiscuz