حمید درخشان و داوری که باید چشمش را جراحی می‌کرد

پرسپولیس اف سی: حميد درخشان ديروز در مصاحبه‌اي راجع‌به اشتباهات داوري در مسابقات پرسپوليس حرف زده و گفته: «این روزها همه چیز در پرسپولیس تحت تاثیر اشتباهات داوری قرار گرفته است. به نظرم داوری همیشه همین اشتباهات را داشته است. سالهای قبل نیز اشتباهات داوری علیه پرسپولیس بود اما امسال بهانه‌ای برای برخی از افراد شده است. بهتر است این مسائل را کنار گذاشته و بیشتر به فکر حل مشکلات تیمشان باشند.»

در شرايطي كه تا به حال 4 داور به خاطر اشتباه اثرگذار عليه پرسپوليس محروم شده‌اند، سرمربي سابق اين تيم عقيده دارد اشاره به سوت‌هاي اشتباه فقط نوعي بهانه‌جويي به شمار مي‌آيد و مشكل واقعي پرسپوليس جاي ديگري است. درخشان اوايل فصل هم يك بار از داوران در مقابل پرسپوليس دفاع كرده بود، اما اگر فكر مي‌كنيد او هميشه همينطور پشتيبان قاضيان فوتبال بوده، سخت در اشتباهيد.

مثلا مي‌توانيم يادآوري كنيم كه حميد خان بعد از بازي برگشت فصل گذشته پرسپوليس مقابل نفت مسجد سليمان و در حالي كه تيمش برابر حريف 10 نفره متوقف شده بود، از عليرضا فغاني خواست چشمش را جراحي كند!

بخشي از سخنان درخشان در اسفندماه 93 را بخوانيد: «آقای فغانی تو دو متری‌ات را نمی‌بینی؛ برو چشمت را جراحی کن. گابریل بعد از بازی با نفت مسجدسلیمان دو جراحی شده و پلاتین در سر او گذاشتند. بعد فغانی می‌گوید بازیکنان با هم سربه‌سر شده‌اند. حالا خوب است این آقا جام‌ ملت‌ها رفته، اگر جام‌جهانی می‌رفت و بازیکنان در زمین همدیگر را می‌کشتند هم می‌گفت اتفاقی نیفتاده است.»

گويا فغاني گفته بود درخشان به جاي اعتراض به داوري تيمش را درست كند، حميدخان هم كه اصلا اهل بهانه‌گيري نيست جوابش را اينطور داد: «اصلا به او چه ارتباطی دارد که ما چه نتیجه‌ای گرفتیم. آقای فغانی اگر داور بودی بازی را کنترل می‌کردی. تو در حدی نیستی که بدانی فوتبال یعنی چه؛ برو داوری‌ات را بکن.»

درخشان كه در ادامه آن مصاحبه كلي از خجالت كميته داوران درآمده بود، حالا معتقد است كادر فني پرسپوليس نبايد پشت سوت‌هاي اشتباه سنگر بگيرد. البته تجربه ثابت كرده هميشه مواضع درخشان درون و بيرون از پرسپوليس، 180 درجه فرق دارد!/ بانک ورزش
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of