خاکپور و مایلی‌کهن و دوستان: عادت به اشتباهی بودن

پرسپولیس اف سی:اگر همه چیز این دنیا سر جای خودش قرار داشت، مطمئن جای خاکپور روی نیمکت تیم امید نبود.

یک / دقیقا بیست سال قبل، مایلی کهن بدون حتی یک روز سابقه مربیگری، سرمربی تیم ملی شد. انتخابی دور از ذهن که ریشه‌اش، جایی غیر از محافل ورزشی بود. همان جایی، که محرومیت مادام العمر مایلی کهن بخاطر کتک زدن یک خبرنگار را به یک سال کاهش داد تا او یک شبه از فرش به عرش برسد. تیم ملی مایلی کهن، فراز و نشیب زیادی داشت اما یک چیز، هیچوقت برای او تغییر نکرد. مایلی کهن یاد گرفت همیشه برای موفقیت دنبال چیزی غیر از مسیر مربیان معمولی باشد. چهره‌های ارزشی، دوستان رئیس جمهور، مدیرعامل سایپا و اعضای شورای شهر.

دو / مجید جلالی هر جا میکروفون باشد، درباره نگاه منصفانه به مربیان ایرانی حرف می‌زد. می‌گوید دشمن مربیان خارجی نیست و اینکه در دو جام جهانی مختلف، به عنوان منتقد برانکو و کی‌روش برنامه‌های تلویزیونی را قبضه کرده بود، ربطی به کینه‌اش از خارجی‌ها ندارد. می‌گوید برای حمایت یا مخالفت با مربیان، به پاسپورت آن‌ها نگاه نمی‌کنند. این‌ها را می‌گوید اما اولین واکنش او و کانون مربیان به انتخاب خاکپور، حمایت مطلق بود. اینکه یک مربی بدون هیچ کارنامه‌ای روی نیمکت تیم امید نشسته، اشکالی ندارد. اینکه مدرکش مورد تایید نیست و فدراسیون با لابی مجوز گرفته، باز هم اشکالی ندارد. پاسپورت خاکپور همه چیز را توجیه می‌کند.

سه / بلافاصله بعد از باخت تیم امید به قطر، موج حمایت مربیان وطنی از خاکپور آغاز می‌شود. خداداد، جلالی و فرکی. فریاد اینکه چرا مثل کی‌روش، از خاکپور حمایت نمی‌شود؟ سخت می‌توان باور کرد آن‌ها خودشان هم جواب این سوال را نمی‌دانند. نمی‌دانند کی‌روش و خاکپور، از چه مسیر متفاوتی به این جایگاه رسیده‌اند. می‌دانند،‌ اما به اشتباهی بودن عادت کرده‌اند. می‌دانند در این مدار، شاید آن‌ها هم یک روز به آرزوهای‌شان برسند.

آی اسپورت
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of