خسارت میلیاردی به سرخابی ها درپی مسابقه با نمایندگان عربستان در کشور ثالث

پرسپولیس اف سی:  فدراسیون فوتبال امیدوار است تا در صورت از دست رفتن شانس میزبانی برابر تیم های عربستانی فدراسیون فوتبال آسیا خسارت این اتفاق را پرداخت کند.

یکی از موضوعات مورد بحث در پرونده برگزاری بازی های باشگاهی میان تیم های ایرانی و عربستان، موضوع پرداخت هزینه های سفر باشگاه ها برای برگزاری مسابقات بود.

هزینه سفر تیم های ایرانی برای برگزاری هر دیدار با توجه به هزینه بلیط، هتل، تغذیه و غیره برای هر سفر نزدیک به 100- 120 میلیون تومان است که این هزینه با کاهش اعضای کاروان تیم ها متغییر خواهد بود. هزینه ای متغیر بین 30 تا 40 هزار دلار که با توجه به درآمدهای فوتبال ایران در جام باشگاه های آسیا و برگزاری دو بازی در زمین بی طرف، هزینه ای سنگین محسوب می شود و برای فوتبال ایران بیش از یک میلیارد تومان هزینه خواهد داشت که در صورت صعود تیم های ایرانی، این هزینه باز هم افزایش خواهد یافت.

از سوی دیگر به این هزینه ها باید از دست رفتن درآمد بلیط فروشی تیم ها از ورزشگاه های خانگی را نیز اضافه کرد که برای تیم هایی مانند استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه 80 هزار نفری آزادی را محاسبه کرد که رقم بسیار بزرگ و چشمگیری است و با از دست رفتن یک شانس میزبانی برای این تیم ها، یک سوم از درآمد آنها ازبین خواهد رفت.

این خسارت سنگین یکی از موضوعاتی است که فدراسیون فوتبال به دنبال برطرف کردن آن برای تیم ها است. هر چند AFC در بیانیه پایانی اشاره ای به تصمیم نهایی خود برای این موضوع نکرده، اما سئول نشین ها امیدوارند تا با رای دادگاه CAS و نفوذی که در فدراسیون فوتبال آسیا دارند محل تامین منابع مورد نیاز باشگاه ها را تغییر دهند تا تیم های لیگ برتری مجبور به پرداخت این هزینه ها نشوند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *