ذوب آهن 2 – 0 پرسپولیس؛ ایستاده مردن!

شاگردان برانکو ایوانکوویچ در تیم فوتبال پرسپولیس پس از نزدیک به 100 دقیقه ده نفره بازی کردن در نهایت با قبول شکست برابر ذوب آهن از رقابت های جام حذفی کنار رفتند.

گزارش بازی

پرسپولیس اف سی:  از ساعت 14:30 دقیقه امروز به وقت تهران شاگردان برانکو ایوانکوویچ در تیم فوتبال پرسپولیس در غیاب ستارگان خود نظیر رضاییان، طارمی و مکانی به مصاف تیم آماده یحیی گل محمدی در ذوب آهن اصفهان رفتند.

409604

مسابقه متعادل آغاز شد و هر دو تیم با محوریت حرکات بازیکنان سرعتی خود نظیر رضایی برای ذوب آهن و عالیشاه برای پرسپولیس به دنبال رسیدن به دروازه ها بودند، اتفاقی که چندان در اویل بازی به وقوع نپوست تا این که در نقطه عطف این دیدار در دقیقه 23 فرار رضایی و خروج ایمان صادقی دروازه بان امروز سرخ پوشان با ضربه مهاجم جوان ذوبی ها به سینه وی همراه شد تا یدالله جهانبازی داور با تجربه این دیدار در تصمیمی بسیار مشکوک صادقی را به طور مستقیم از زمین مسابقه اخراج و پرسپولیس را 10 نفره کند.

sadeghihand2

پس از این اخراج مرتضی قدیمی پور سنگربان جوان شاگردان برانکو به جای مسلمان وارد زمین شد و پرسپولیسی ها به وضوح دقایق پایانی این نیمه را با استرس و البته بعضا عصبی که با تکل های فراوان شان همراه بود، به پایان بردند.

10

نیمه دوم اما داستان متفاوت بود و بازی با انگیزه و جسورانه برانکو کاملا ذوب آهن را در دقایق ابتدایی تحت تاثیر قرار داد و این تیم می توانست با ضربه بنگر و البته حرکت تکنیکی و انفرادی عالی احمدزاده به گل برسد که با واکنش های مظاهری راه به جایی نبرد. از آن سو نیز از دقیقه 70 به بعد بازی کاملا به کنترل تیم گل محمدی آمد و این تیم با حملات پرتعداد خود بارها شانس گلزنی را پیدا کرد که در مهم ترین آن ها تکل استثنایی محمد انصاری ضربه تبریزی را در آستانه ورود به دروازه برگرداند تا در نهایت و علی رغم دو بدشانسی کامل پرسپولیس ابتدا بر روی موقعیت تک به تک عالیشاه و سپس ضربه دیدنی و چیپ کامیابی نیا از میانه های میدان که با برحورد به تیرک افقی به زمین باز برگشت،  90 دقیقه با همان تساوی بدون گل به پایان رسیده و کار به وقت اضافه بکشد.

409604_1

,وقت های اضافه نیز داستان مشابهی با 90 دقیقه داشت. مالکیت توپ در اختیار ذوب آهن بود و پرسپولیسی ها تنها به دنبال استفاده از ضدحملات بودند تا این که در دقیقه 108 و بر روی یک ضربه کرنر مرتضی تبریزی توانستند با اشتباه قدیمی پور و دفع ناقصش در ریباند مقاوت سرخ پوشان را شکانده و گل برتری شاگردان گل محمدی را به ثمر برساند  و سپس در دقیقه 116 با اشتباه نورمحمدی و بغل پای زمینی رضا شکاری جوان  تیر خلاص را بر پرسپولیس بی انگیزه و خسته شلیک کرده و راهی مرحله نیمه نهایی رقابت های جام حذفی شود.
3
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
aliGOLDعلی اصغر شاکری Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
ali
Guest
ali

یحیی بازم با داوری برد، تیتر خودش گویای همه چیزه