رادوشوویچ: جواب منتقدانم را دادم; با بیرانوند برای یک شدن رقابت می کنم

پرسپولیس اف سی: دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: من مقابل قشقایی نیز تمام تلاشم را کردم اما برای اولین بار درون دروازه پرسپولیس بودم و آن اتفاقات رخ داد.

بعد از نمایش ضعیف دروازه بان کروات پرسپولیس در بازی مقابل قشقایی در جام حذفی که به حذف سرخپوشان منجر شد، بوژیدار رادوشوویچ به یک نیمکت نشین مطلق در جمع شاگردان برانکو تبدیل شده بود. مصدومیت شدید بیرانوند بار دیگر فرصتی برای دروازه بان کروات به وجود آورد تا توانایی های خود را نشان دهد. حالا او در 3 هفته اخیر لیگ برتر یک بار هم دروازه اش باز نشده تا نقش کلیدی در موفقیت پرسپولیس داشته باشد. در ادامه گفت و گو با بوژیدار رادوشوویچ را می خوانید:

* از بازی مقابل  ماشین سازی شروع کنیم که با تساوی به پایان رسید.

بازی خوبی را پشت سر گذاشتیم. فکر می کنم هر 2 تیم نمایش خوبی داشتند اما ما توانستیم برنده بازی باشیم. موقعیت های زیادی داشتیم که می توانستیم بیشتر هم گل بزنیم. البته آنها هم بعد از 10 نفره شدن انگیزه بیشتری پیدا کردند اما در نهایت ما به برتری رسیدیم.

* تیم حریف یک پنالتی هم خراب کرد؟

بله، من آماده بودم که آن پنالتی را بگیرم، اگرچه فکر می کنم خطا بیرون از محوطه انجام شد. با اینکه به سمت توپ رفتم اما تو از کنار دروازه بیرون رفت.

* برای سومین بازی متوالی توانستی دروازه پرسپولیس را بسته نگه داری؟

خیلی از این موضوع خوشحالم. اصل اول در هر بازی این است که بتوانی دروازه تیم را بسته نگه داری که این اتفاق برای ما در 3 بازی اخیر رخ داده است. امیدوارم این تجربه خوب بار دیگر برای من تکرار شود.

* شاید بعد از بازی مقابل قشقایی انتقادات زیادی از تو صورت گرفت اما انگار با این 3 بازی توانستی جواب منتقدان را بدهی؟

بله، خوب می دانم که بعد از بازی با قشقایی صحبت های زیادی علیه من شد. البته دیگر نمی خواهم به آن اتفاقات فکر کنم. خودتان هم می دانید که این اتفاقات در فوتبال طبیعی است. من در بازی مقابل قشقایی نیز تمام تلاشم را کردم اما برای اولین بار درون دروازه پرسپولیس ایستاده بودم و شرایط برای من سخت بود. شاید آن روز شاید با من یار نبود و تیم ما هم شکست خورد.

* فکر می کنی با 3 بازی اخیر که دروازه ات بسته ماند، توانستی جبران کنی؟

امیدوارم همینطور باشد و هواداران هم آن  بازی را فراموش کرده باشند. من سعی کردم در این 3 بازی عملکرد اصلی ام را نشان دهم و جبران کنم.

* احتمالا بیرانوند از بازی بعدی مقابل پدیده با رفع مصدومیت می تواند بازی کند و تو بار دیگر نیمکت نشین می شوی؟

من به این مسائل کاری ندارم. دروازه بانی شغل من است و من راجع به اینکه بازی کنم یا نه تصمیم نمی گیرم. من امیدوارم که بتوانم باز هم  برای پرسپولیس بازی کنم اما این مربی است که درباره این موضوع تصمیم گیری می کند.

* در این مدت علیرضا بیرانوند با دست گچ گرفته تمرین می کرد، این موضوع برایت عجیب نبود؟

خیر، اصلا عجیب نبود و در کنار هم تمرین می کنیم. این یک امر طبیعی است که بیرانوند در این مدت با دست گچ گرفته هم تمرین می کرد چون دوست دارد هر چه زودتر آمادگی اش را به دست آورده و به میادین برگردد. البته هیچ فرقی نمی کند که من درون دروازه باشم یا بیرانوند چون موفقیت تیم مهم است.

* رابطه ات با بیرانوند چطور است؟

او دوست خوب من است و هیچ مشکلی با هم نداریم. با یکدیگر در کنار رقابت رفیق هم هستیم.

* این فصل هواداران پرسپولیس تنها از تیمشان انتظار قهرمانی دارند، تو به آنها قول به دست آوردن جام قهرمانی را می  دهی؟

قطعا هدف ما قهرمانی است. پرسپولیس تیم بسیار خوب و بزرگی است که در هر بازی هواداران زیادی از آن حمایت می کنند. با این حال تیمهای دیگری هم در لیگ برتر ایران هستند که می توانند رقیب جدی ای برای ما باشند. از الان نمی توان قول قهرمانی داد اما مطمئنا تمام تلاشمان را می کنیم.

* کمی از پرسپولیس فاصله بگیریم. چند ماهی از حضورت در تهران می گذرد، نظرت درباره این شهر چیست؟

من یکی، 2 ماهی بیشتر نیست که به تهران آمدم. با این حال در تهران خیلی راحت هستم و از فرهنگ مردم در شهر لذت می برم. در این مدت افرادی که جزو اطرافیان من بوده اند، هر کاری که من خواستم، برایم انجام دادند و در کل معتقدم تهران مردم مهربانی دارد.

* بازیکن خاصی در لیگ ایران هست که خیلی بیشتر از بقیه به چشم تو آمده باشد؟

بازیکنان زیادی در لیگ ایران هستند که توانایی بالایی دارند. تمام بازیکنانی که در پرسپولیس بازی می کنند نیز سطح بالا هستند اما من نمی توانم از فرد خاصی نام ببرم.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *