روایت همه تقابل‌های یحیی و پرسپولیس/ بی‌رحم‌ترین رفیق!

پرسپولیس اف سی: یحیی در ۸ مسابقه، ۵ بار پرسپولیس را شکست داده و بعد از همه پیروزی ها، ترجیح داده سکوت کند و واکنشی نشان ندهد. او فردا برای نهمین بار مقابل تیم سابقش قرار می‌گیرد.

یحیی در سال‌های بازی یکی از باهوش ترین مدافعان فوتبال ایران به شمار می‌رفت. بازیکنی آرام که با بیشتر همبازیانش به لحاظ رفتاری سنخیتی نداشت و خیلی‌ها پتانسیل تبدیل شدن به یک مربی درجه یک را در او دیده بودند. یک بار در آن سال‌ها، پروین به سادگی او را دست داد تا پرسپولیس برای بازگرداندنش به تیم، هزینه زیادی پرداخت کند. اتفاقی که شاید در دوران مربیگری هم برای گل‌محمدی بیفتند.

یک/ لیگ هفتم؛ یک بازی به پایان لیگ برتر. پرسپولیس برای بقا در کورس قبل از بازی هفته بعد با سپاهان، به پیروزی مقابل صبای گل‌محمدی نیاز دارد. ورزشگاه تقریبا پر شده. اواخر نیمه، غلامرضا رضایی بلند می‌شود و با ضربه سر دروازه پرسپولیس را باز می‌کند. اضطراب در آزادی به اوچ رسیده اما در نیمه دوم، همه‌چیز عوض می‌شود. درخشش کریم و محسن خلیلی، پرسپولیس را برنده می‌کند. حتی پژمان نوری گل می‌زند تا صبا ۴ تایی شود. حالا پرسپولیس به قهرمانی نزدیک شده است.
دو/ ۴ سال بعد از جدال اول و باز هم در آزادی. یحیی سرمربی صباست. آنها مقابل تیم گرانقیمت و پرستاره ژوزه قرار گرفته‌اند. این اولین بازی نیلسون بعد از لغزش ادامه‌دار شهاب گردان است. نیلسون هم اما مطمئن نشان نمی‌دهد. توپ از زیر دستش می‌رود توی دروازه. صبا ۲، پرسپولیس صفر. بهت در تهران. یحیی مدتی بعد دستیار ژوزه می‌شود.
سه/ این بار یحیی روی نیمکت نفت نشسته و علی دایی، روبرویش قرار دارد. بازی در ورزشگاه تختی آرام و کم‌اتفاق دنبال می‌شود تا اینکه نفت در آخرین ثانیه‌ها به گل پیروزی می‌رسد. واکنش یحیی؟ سکوت و سکوت و سکوت.
چهار/ دی ماه ۹۲، نفت-پرسپولیس صفر- صفر مساوی. بازی؟ زیر صفر! محرومیت پیام صادقیان، به ضرر سرخ‌ها تمام شد.
پنج/ یحیی و تیم تازه‌اش ذوب‌آهن در دو هفته اول لیگ چهاردهم نتایج خوبی نگرفته‌اند. آنها در هفته سوم مقابل پرسپولیس شاهکار می‌کنند. پاسکاری‌های مداوم، نمایش درخشان. پرسپولیس اما تنه با یک موقعیت بازی را می‌برد. با اولین گل مهدیِ طارمی.
شش/ مسابقه حساس جام حذفی. پرسپولیس گل می‌زند تا سکوهای آزادی منفجر شوند. اومانیا از زمین اخراچ می‌شود. ذوب دو بار به گل می‌رسد. کارلوس سانتوس در آخرین ثانیه‌ها نقش قاتل پرسپولیس را بازی می‌کند.
هفت/ شاهکار جاگیری سوشا مکانی. ضربه خوب مسعود حسن‌زاده. یک-هیچ. نتیجه بازی ذوب‌آهن و پرسپولیس در فولادشهر تا آخر مسابقه حفظ می شود.
هشت/ هفته چهارم لیگ پانزدهم. پرسپولیس در جستجوی اولین پیروزی خانگی فصل و ذوب به انتظار تکرار نتیجه بازی با استقلال در آزادی. یک طرفه‌ترین جدال پرسپولیس با یحیی. پرسپولیس یک گل می‌زند و چند موقعیت ایده‌آل خراب می‌کند. ذوب‌آهن با گل کاوه رضایی به بازی برمی‌گردد. پرسپولیس هنوز موقعیت خراب می‌کند و ذوب با پنالتی بحث برانگیز فغانی مسابقه را می‌برد.

وب سایت نود
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of