رکوردهای لیگ؛ شکستنی است، مراقب باشید

پرسپولیس اف سی: استقلال خوزستان با 8 بازی بدون باخت رکورد دار شکست ناپذیری است.

به گزارش پرسپولیس اف سی  و به نقل از  آی‌اسپورت، هفته دهم از لیگ برتر ایران فردا و پس‌فردا برگزار می‌شود. در آستانه بازی‌های این هفته رکوردهایی را که طی ۹ هفته گذشته ثبت شده مرور می‌کنیم.

بیشترین برد متوالی (۳)
استقلال تهران، سپاهان و استقلال خوزستان؛ این سه تیم هر کدام در مقطعی توانسته‌اند به ۳ پیروزی پی‌درپی برسند. در حال حاضر تنها تیمی که به شکستن این رکورد نزدیک شده تراکتورسازی است. تراکتوری‌ها در دو هفته اخیر پیروز بوده‌اند. اگر آنها این هفته ذوب‌آهن را ببرند به عدد ۳ می‌رسند و هفته اینده می‌توانند این رکورد را بشکنند.

بیشترین تساوی متوالی (۳)
استقلال تهران و ملوان انزلی؛ این دو تیم طی سه هفته اخیر فقط مساوی کرده‌اند. پیش از آنها صبای قم هم در سه هفته نخست لیگ سه مساوی پی‌درپی به دست آورده بود. هر کدام از دو تیم استقلال و ملوان اگر فردا هم با حریف‌شان مساوی کنند به رکورد عجیب ۴ مساوی متوالی می‌رسند.

بیشترین باخت متوالی (۵)
این رکورد منفی، در روزهای اول لیگ متعلق به پرسپولیس بود که سه بازی پیاپی را از هفته دوم تا چهارم باخت. بعد از آن فولاد از این رکورد عبور کرد. فولادی‌ها ۵ هفته است فقط می‌بازند و این هفته می‌توانند رکورد خودشان را به ۶ برسانند. استقلال اهواز هم سه هفته متوالی است شکست می‌خورد.

بیشترین بازی بدون برد (۹)
باز هم فولاد خوزستان. فولاد به عنوان تنها تیم بدون برد لیگ، تا این لحظه ۹ بازی را بدون برد سپری کرده و ممکن است این هفته به عدد ۱۰ هم برسد.

بیشترین بازی بدون مساوی (۸)
سیاه‌جامگان مشهد ۷ هفته اول را بدون مساوی سپری کرد و بالاخره در هفته هشتم با سپاهان مساوی کرد. اما رکورد متعلق به این تیم نیست، بلکه در اختیار سایپا است که ۸ بازی متوالی را بدون مساوی پشت سر گذاشته است. سایپا فقط در هفته اول لیگ مساوی کرد و بعد از آن یا می‎‌برد یا می‌بازد.

بیشترین بازی بدون باخت (۸)
این یکی از مهم‌ترین رکوردهای هر سال است و تیم‌ها تلاش زیادی برای بالا بردن رکوردِ «شکست‌ناپذیری» دارند. در حال حاضر استقلال خوزستان با شکست‌ناپذیری در ۸ هفته اخیر رکورددار است. شاگردان ویسی فقط روز اول به سپاهان باختند و بعد از آن دیگر هیچ باختی را تجربه نکردند. بعد از این تیم ذوب‌آهن با ۷بازی، استقلال تهران با ۶بازی و صبای قم با ۵بازی بدون باخت در کمین این رکورد حرکت می‌کنند.
دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد !

Notify of
avatar
wpDiscuz