ریز بدهی 5 میلیاردی پرسپولیس به مانوئل ژوزه/عقد 3 قرارداد با 3 مبلغ مختلف

پرسپولیس اف سی:پرسپولیس از سوی کمیته تعیین وضعیت فیفا به پرداخت غرامت به مانوئل ژوزه سرمربی پرتغالی محکوم شده است . اما این باشگاه قصد دارد در اعتراض حکم را به دادگاه عالی ورزش (سی ای آس) ببرد .

به گزارش “ورزش سه”، آرش نجفی وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلی بین المللی، در این باره توضیح کاملی به ورزش سه می دهد. نکته عجیب ارقام باورنکردنی در قرارداد ژوزه و دستیاران اوست که در صورت نهایی شدن پرسپولیس را موظف به پرداخت مبلغی در حدود 5 میلیارد تومان می کند. رقمی باورنکردنی که در بررسی آن به نکات عجیبی برمی خوریم.

*سه قرارداد مختلف با ژوزه!

نکته مهمی که نجفی به آن اشاره می کند ، عقد 3 قرارداد مختلف با ژوزه از سوی مدیر وقت باشگاه پرسپولیس است . این تخلفی است که سازمان لیگ هم در آن دست داشته است . نجفی می گوید : رقم قرارداد اول (فارسی )400 میلیون بوده که برای رعایت سقف قرارداد به سازمان لیگ ارائه شده است . آقای دکتر طاهری عقیده دارد این قرارداد برای ما قابل قبول است و اگر این رقم ثبت شده باید همین رقم مد نظر قرار بگیرد . سازمان لیگ حرفه ای کشور با یک سرمربی قرارداد فارسی بسته است . این چطور ممکن است ؟ این قرارداد چرا دو زبانه نیست ؟

اما قراردادهایی که باشگاه با خود ژوزه بسته. به گفته نجفی اینجا دو قرارداد دیگر وجود دارد . یک قرارداد فارسی -انگلیسی است ، و مبلغ اش یک میلیون و هشتاد هزار یورو بوده و مجددا در همان تاریخ قرارداد دیگری هست که به مبلغ 720 هزار یورو بسته شده که قرارداد دوم صرفا انگلیسی است .(قرارداد اول کل مبلغ پیش پرداخت و دستمزد و قرارداد دوم فقط برای پیش پرداخت بسته شده !)

نجفی می گوید: این کار عجیبی هست و مشابه اش وجود ندارد . چون قرارداد بزرگتر شامل همان 720 هزار دلار هم هست و این مسئله که دوباره برای پیش پرداخت هم قرارداد جدا بسته شود خیلی عجیب و حتی شک برانگیز است . جالب اینکه در این قرارداد دوم که به پیش پرداخت پرسپولیس به ژوزه مربوط است ، هیچ ارجاعی به قرارداد اول نشده است .

این وکیل بین المللی ورزشی ریز بدهی پرسپولیس به ژوزه را در اختیار ما قرار داد :

• جمع مبلغ بدهی باشگاه پرسپولیس به تیم فنی پرتغالی :

هزینه مانوئل ژوزه:
*311 هزار یورو معوقات دستمزد
*42 هزار یورو بابت خسارت تاخیر
*90+90+90 یورو بابت خسارت تاخیر
*630 هزار یورو بابت غرامت نقض قرارداد (دستمزد سال دوم ) چون بیکار بوده .

*جمع مبلغ طلب ژوزه : 1.254000 یورو

*هزینه دستیارها :

فیلیپ ژوزه :140 هزار یورو
لوییس پدرو مونته رو :90 هزار یورو +105 هزار یورو: جمعا 195 هزار یورو
اسکار فریه را : 30 هزار یورو + 35 هزا یورو : جمعا 65 هزار یورو
جمع طلب دستیارها : 400 هزار یورو

*مبلغ کلی : یک میلیون و ششصد و پنجاه و چهار هزار یورو

به این عدد حداقل 100 هزار یورو بابت دیرکرد اضافه می شود .

نکته عجیب، این است که با دستمزد هر یک از دستیاران ژوزه می شود یک مربی تراز اول خارجی را به ایران آورد . به هرحال ، کنار آمدن با این عدد 1654000 دلاری (آن را ضربدر 3950 کنید ) امکان پذیر نیست . اما هرچه که زمان ب”ذرد خسارت بیشتر هم خواهد شد . فعلا ، راه پیش روی پرسپولیسی ها مصالحه و مذاکره با مربی پرتغالی است تا شاید او کمی از بدهی اش را ببخشد . روز گذشته محمد رویانیان گفته بود فقط 312 هزار یورو از این بدهی را قبول دارد!
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of