طاهری : در سه ماه اخیر 5 میلیارد تومان هزینه کردیم

پرسپولیس اف سی : علی‌اکبر طاهری در خصوص وضعیت تیم فوتبال پرسپولیس در فصل گذشته اظهار داشت: یک ماه به آغاز مسابقات مانده بود که در باشگاه حضور پیدا کردیم. شروع تمرینات ما با هفت نفر بود که برانکو به خوبی به یاد دارد. در آن مقطع مشکلات زیادی داشتیم. از یک سو باید تیم را سریع جمع‌وجور می‌کردیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر با پرداخت‌های جاری و معوق روبرو بودیم. در عین حال باید برای حل مشکلات مالی اقدام می‌شد. جذب اسپانسر به شکلی که تمام ضوابط قانونی رعایت شود هم نیازمند زمان چند ماهه بود. در این شرایط وارد مسابقات شدیم و عدم کسب نتیجه لازم هم بر مشکلات اضافه کرد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: در عدم کسب نتایج بحث داوری بسیار جدی بود. ما به دلیل اشتباهات از امتیازاتی که حقمان بود محروم می شدیم. اشتباهاتی که نیازی به کارشناسی نداشت، چون کاملا روشن بود. بحث کار شناسی برای زمانی است که ابهام وجود داشته باشد اما وقتی توپ به سر بازیکن می‌خورد اما خطای هند و پنالتی می‌گیرند، نیاز به کارشناسی هم ندارد.

طاهری خاطرنشان کرد: در همین اوضاع و احوال بود که هادی عزیز را هم از دست دادیم. شرایط خیلی بدی بود. در حالی که پرسپولیس بهتر از همه تیم‌ها فوتبال بازی می‌کرد جایگاهی داشتیم که باعث شده بود حتی بعضی رسانه‌ها پرسپولیس را به سخره بگیرند و از عباراتی مثل حضور در انتهای جدول با اقتدار استفاده کنند که باعث ناراحتی هوادار ما می‌شد.

وی افزود: در آن شرایط اتفاق ارزشمند این بود که بچه‌ها تحت آن فشار روانی نه کار تیمی فنی را فراموش کردند و نه اجازه دادند آن انسجام درونی بر هم بریزد. حتی با توجه به مشکلاتی که داشتیم وقتی در پرداخت‌ها به مشکل خوردیم تا مدت‌ها با صبوری حرفی نزدند و کم کم تیم سرِ پا شد. البته ما در این مدت مشکلات بسیاری هم داشتیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس تأکید کرد: بحث کسر امتیاز به خاطر پرونده‌های حقوقی و بین‌المللی بسیار جدی شده بود. اغراق نیست اگر بگویم فقط در دو، سه ماه اخیر ما نزدیک به 5 میلیارد تومان برای جلوگیری از این امر هزینه کردیم. برای حل این مشکلات مالی من باید از صدوقی و شیرازی تشکر کنم که پاسخ ما برای تسریع امور مالی را اجابت کردند.

طاهری تصریح کرد: پرسپولیس جام نگرفت اما با موفقیتی که با وجود این مشکلات به دست آورد باید بگویم قهرمانی را گرفتیم. مشکل ما فقط اشتباهات سهوی داوران نبود. بازیکنان ما و هواداران ما به خاطر مسائلی جریمه و محروم می‌شدند که در دیگر تیم‌ها معادل یا بدتر از آن اتفاق افتاد ولی هیچ برخوردی را شاهد نبودیم با این وجود دم نزدیم و احترام گذاشتیم، در آنچه پرسپولیس رقم زد، عوامل بسیاری دخیل بودند. افرادی که کنار تیم در سرما و گرما حضور دارند و هیچگاه دیده نمی‌شوند.

وی ادامه داد: هواداران که سرمایه‌های اصلی باشگاه بوده‌اند و هستند و حتی مدل اقتصادی ما بر پایه هواداران استوار است. همکاران تجاری باشگاه که در مقاطع مختلف به کمک ما آمدند. افرادی که با کمک‌های مالی خود در جریان مواجهه با احکام بین‌المللی کمک کردند تا به کسر امتیاز نرسیم. همچنین از حسین هدایتی هم تشکر می‌کنم که با کمک‌هایی که انجام داد به یاری باشگاه آمد و همچنین باید از بدنه باشگاه و کارکنان تشکر کنم که پیوسته پیگیر امور تیم و باشگاه بودند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پایان گفت: از مجمع باشگاه و وزیر ورزش به خاطر حمایت‌ها و هدایت‌هایی که داشتند تشکر می‌کنم. محمود گودرزی با راهنمایی خود در حل مشکلات و پشت سر گذاشتن آنها نقش موثری داشت. در مورد معاونان او و اعضای محترم هیأت مدیره هم چنین بود. پرسپولیس با یک همکاری مشترک توانست خود را احیاء کند. در پایان هم جا دارد  از رئیس پیشین سازمان لیگ و رئیس کنونی فدراسیون فوتبال تشکر کنم که در طرح مشترک با باشگاه پرسپولیس، کمک کرد تا تماشاگران را با ورزشگاه‌ها آشتی بدهیم.
دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد !

avatar
  Subscribe  
Notify of