طاهری: نه نوری، نه ادینیو و نه گابریل؛ سرمربی تیم هیچ لیستی نداده است

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: بحث استعفای من از باشگاه پرسپولیس صحت ندارد و این موضوع یک شایعه است که نمی‌دانم چرا منتشر شد.

به گزارش پرسپولیس اف سی و به نقل از فارس، علی‌اکبر طاهری در خصوص موارد مختلفی همانند شایعه استعفایش از پست سرپرستی باشگاه پرسپولیس، موضوع بدهی مالیاتی افشین قطبی، تمدید قرارداد با برانکو، جذب بازیکن جدید برای پرسپولیس در نیم فصل و … صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید.

* در حالی که به نیم فصل مسابقات لیگ برتر نزدیک می‌شویم، شرایط باشگاه پرسپولیس از نظر شما چگونه است؟

باید بگویم که توانستیم ثبات را به باشگاه بیاوریم و حاشیه‌ها را به کمترین حد خود برسانیم. تمرینات‌مان با آرامش در حال برگزاری است و نکات مثبت باشگاه در حال افزایش است. البته مشکلاتی هم مثل پرونده‌های حقوقی که از گذشته بوده وجود دارد. متأسفانه پرونده‌های حقوقی و قضایی در باشگاه وجود دارد که از گذشته بوده و الان موعد آنها رسیده است و ما باید این موارد را هم مدیریت کنیم، هر چند که با وجود تلاش‌های زیاد هنوز به نقاط مطلوب نرسیده‌ایم اما سعی می‌کنیم شرایط را ایده‌آل کنیم.

* چرا چند هفته است که جلسات هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس برگزار نمی‌شود؟

من خبری از این مسئله ندارم چرا که حدود دو هفته نبودم، اما حالا که خودم در باشگاه هستم، جلسات هیأت مدیره دوباره برگزار خواهد شد.

* بحث بدهی مالیاتی افشین قطبی به کجا رسید؟

متأسفانه ادعاها زیاد است. ما در همین رابطه با یکی از نزدیکان افشین قطبی تماس گرفتیم و اعلام کردیم اگر مستنداتی در این زمینه وجود دارد آنها را بیاورند تا این مسائل را به صورت حقوقی پیگیری کنیم، حتی دو جلسه هم در این رابطه برگزار شد و مستندات را بررسی کردیم که مشخص شد این مستندات حقی را ایجاد نمی‌کند. از طرف دیگر، ما یک باشگاه دولتی هستیم که نمی توانیم بدون مستندات و مدارک پولی از باشگاه خارج کنیم و باید مستندات قوی دراختیار ما باشد که بتوانیم طلبی را بپردازیم. متأسفانه معوقات قبلی خودشان مشکل‌ساز شده است، اما برخی رسانه‌ها بی‌اخلاقی کرده‌اند و صحبت‌هایی را انجام دادند که با واقعیت مطابقت نداشت، اما ما هم مجبور هستیم برای اینکه آبروی کسی نرود حرفی نزنیم.

* یعنی باشگاه پرسپولیس با قطبی تسویه کرده و مالیاتی بر گردن این باشگاه نیست؟

مستنداتی که وجود دارد این است که تسویه حساب انجام شده اما این مورد را بخش حقوقی باشگاه پیگیر بوده و به آن رسیدگی کرده است و باشگاه قصوری در رابطه با مشکلات مالیاتی قطبی به گردن ندارد و مسائل بر گردن خود این مربی است، اما اگر در این میان حرف یا مستنداتی وجود دارد، مدارک بیاورند تا براساس این مدارک باز هم رسیدگی صورت بگیرد. البته باید بگویم آن زمان که با این مربی قرارداد بسته شده ما نبودیم، اما برای حل مشکلات، از مستندات استقبال می‌کنیم، چرا که نمی‌خواهیم نه برای افشین قطبی و نه برای کسی دیگر مشکلی ایجاد کنیم.

* پرونده حقوقی مانوئل ژوزه به کجا رسیده است؟

در این باره منتظر هستیم شرح حکم به دست باشگاه برسد و براساس این شرح، معاونت حقوقی باشگاه پیگیر این پرونده خواهد بود.

* برانکو برای برگزاری تمرینات پرسپولیس به دنبال زمین تمرین است، اما هنوز زمینی برای تمرین تیم پرسپولیس پیدا نشده است.

متأسفانه در گذشته کم‌کاری‌هایی صورت گرفته که الان وضعیت ورزشگاه درفشی‌فر به اینجا رسیده است و با پول‌هایی که قبلاً خرج شده می‌شد ورزشگاهی بهتر از استادیوم آزادی ساخت، اما متأسفانه الان وضعیت زمین تمرین ما به اینجا رسیده است. با این همه، از متخصصین چمن کمک گرفتیم تا تمرینات موقت روی زمین انجام شود تا زمین جایگزین را پیدا کنیم، اما کارهای اساسی بر روی زمین در پایان فصل انجام خواهد شد تا دیگر درگیر چنین مشکلاتی نباشیم.

* با این حال زمینی را مدنظر دارید؟

مربیان چند زمینی را دیده‌اند اما سعی می‌کنیم با ترمیم‌های موقت شرایط زمین را از این وضعیت خارج کنیم و تا آخر فصل کارمان در درفشی‌فر ادامه دهیم و تا پایان فصل به وضعیت این زمین رسیدگی شود.

* به نظر می‌رسد خوش‌شانس هستید که با مربی مثل برانکو کار می‌کنید که خیلی اهل جنجال نیست، چرا که اگر وضعیت زمین تمرین شما همینطور بود و با یک مربی مثل کی‌روش کار می‌کردید که برای زمین تمرین تیم ملی بارها جنجال به پا کرده آن وقت کار شما هم سخت می‌شد!

کاری که ما توانسته‌ایم انجام دهیم و در آن موفق بودیم این است که تفکر تیمی را در تمام پیکره باشگاه پیاده کردیم، ما به این تفکر رسیده‌ایم که اگر مشکلی هست برای کل تیم است و خوشبختانه بازیکنان و کادر فنی هم این موضوع را رعایت کرده‌اند. خیلی از امکانات ورزشگاه درفشی‌فر ناقص بود اما با صبوری بازیکنان و مربیان این مسائل را حل کردیم و تأمین بودجه انجام شده که توانسته‌ایم اصلاحاتی را در زمین انجام دهیم. خوبشختانه بخش اجرایی و پشتیبانی ما به خوبی کار می‌کند و به یکدیگر اعتماد کرده‌ایم که باعث شده به اینجا برسیم. البته شرایط ایده‌آل نیست، اما با برنامه‌ریزی به زودی همه چیز ایده‌آل خواهد شد.

* چندی پیش شایعه‌ای مطرح شد مبنی بر اینکه یک مربی با عنوان سرمربی پرسپولیس در سازمان لیگ قرارداد بسته که البته مهدی تاج این مسئله را تکذیب کرد.

من از این مسئله هیچ خبری ندارم و قرار هم نیست که درباره شایعات حرف بزنم، چرا که خود شما می‌گویید این مسئله شایعه بوده و من نمی‌توانم درباره همه شایعات حرف بزنم.

* شفاف بگویید که آیا از عملکرد برانکو رضایت دارید؟

من از همان ابتدا از برانکو حمایت کردم و روش و منش کاری او را می‌پسندم، تا به الان هم با یکدیگر تعامل و توافق خوبی داریم و توانسته‌ایم خیلی خوب و با تفاهم با یکدیگر کار کنیم. این تعامل خوبشختانه دو طرفه بوده و از این به بعد هم همین‌طور خواهد بود.

* هواداران پرسپولیس و همینطور بازیکنان تیم‌تان خواهان قرارداد با برانکو هستند. آیا برنامه‌ای برای تمدید قرارداد با سرمربی پرسپولیس دارید؟

فعلاً مشغول امور جاری باشگاه هستیم، اما وقتی زمانش برسد این مسئله تمدید قرارداد حتماً لحاظ خواهد شد. به هر حال برانکو کار ارزنده‌ای در باشگاه پرسپولیس انجام داده و نوع رفتار و عملکرد وی مورد نظر ماست و این مسائل در تمدید قرارداد لحاظ می‌شود.

* از وضعیت مالی باشگاه پرسپولیس هم صحبت کنید و اینکه آیا دیگر مشکلی احساس نمی‌کنید؟

ما به همراه اسپانسر کار مشارکتی انجام می‌دهیم تا درآمدزایی کنیم و البته فضایی هم برای درآمدزایی درست کردیم به طوری که فعلاً با یک اپراتور تلفن همراه کار می‌کنیم که این شروع کار و فعالیت ماست. ما یکسری برنامه‌های اقتصادی داریم و قصد داریم فروشگاه مجازی پرسپولیس را به راه بیندازیم اما همه این موارد در کنار موارد دیگر نیازمند زمان است تا بتوانیم موارد سخت‌افزار و نرم‌افزاری باشگاه را فراهم کنیم، اما به نظرم برای شروع کار خوب بوده است.

* بحث حق پخش تلویزیونی و درآمد پرسپولیس از تبلیغات محیطی به کجا رسید؟

در این رابطه مکاتباتی را انجام داده‌ایم و مستنداتی خواسته‌ایم که برای ما فرستاده‌اند و باید روی مبالغی که به ما داده شده حساب کتاب‌هایی انجام دهیم تا بررسی‌های قانونی باشگاه پرسپولیس هم انجام شود.

* با توجه به اینکه به فصل نقل و انتقالات نیم فصل نزدیک می‌شویم هر روز حرف و حدیث‌های زیادی درباره بازیکنان جدید یا جدا شده پرسپولیس به گوش می‌رسد، آیا برانکو لیستی به صورت رسمی به باشگاه پرسپولیس داده است؟

باید بگویم که برانکو هیچ لیستی به ما نداده، اما چیزی که مشخص است این است که چه باشگاه پرسپولیس و چه سایر باشگاه‌های لیگ برتری، از ابتدای فصل خود را رصد می‌کنند تا نقاط ضعف و قوت خود را بیابند، اما در نیم فصل خیلی نمی‌توان در تیم تغییرات داد چرا که باشگاه‌ها معمولاً بازیکنان خوبشان را به راحتی در نیم فصل رها نمی‌کنند.

* صحبت از محمد نوری، ادینیو و گابریل هم شنیده می‌شود.

همانطور که گفتم برانکو هیچ اسمی به ما نداده و صحبت خاصی هم در این باره مطرح نکرده است.

* موضوع پرداخت حق قرارداد مرحوم هادی نوروزی به کجا رسید؟

موارد قانونی در این موارد انجام شده و گویا انحصار وراثت هم صورت گرفته که در این صورت پرداخت حقوق قانونی این بازیکن در دستور کار ما قرار می‌گیرد تا به خانواده وی بپردازیم.

* گویا مسئولان تیم خونه به خونه بابل از تیم پرسپولیس دعوت کردند تا برای یادبود مرحوم نوروزی یک بازی دوستانه برگزار کنند، برگزاری این بازی به کجا رسید؟

پرداختن به برنامه‌ها در حوزه اختیارات سرمربی تیم است و این مسئله در برنامه های برانکو قرار دارد که باید آن را بررسی کند، اگر لازم به برگزاری این بازی باشد، حتماً‌ آن را انجام خواهیم داد.

* بحث اردوی دبی یا ترکیه در نیم فصل برای پرسپولیس به کجا رسید؟

هنوز برگزاری این اردو قطعی نشده و ما در حال بررسی همه موارد هستیم، حتی پیشنهاد حضور در جام شهدا هم به ما شده که این موارد در بحث‌های تاکتیکی سرمربی تیم قرار دارد و در صورتی که کادر فنی صلاح بداند این موارد انجام خواهد شد.

* بعد از پایان بازی پرسپولیس مقابل گسترش فولاد در واکنش به بازی تدافعی پرسپولیس در نیمه دوم به خبرنگاران گفته بودید که در این باره کادر فنی باید پاسخگو باشد، آیا این مسئله به نوعی اختلاف شما و برانکو نبوده؟

به هیچ عنوان چنین چیزی نیست، من نگفتم که کادر فنی باید پاسخگو باشد بلکه گفتم موارد فنی را باید کادر فنی پاسخ بدهد، چرا که موارد فنی در حیطه اختیارات کادر فنی است.

* حدود شش ماه از سرپرستی شما در باشگاه پرسپولیس گذشته، چه زمانی قرار است برای این باشگاه مدیرعامل انتخاب شود؟

فعلاً که ما کار خودمان را با همه اختیارات مدیرعامل انجام می‌دهیم.

* چندی پیش شایعه شده بود که شما از سرپرستی باشگاه پرسپولیس استعفا دادید. دلیل این شایعه چه بود؟

خودتان که می‌گویید این مسئله استعفا شایعه بوده است. بحث استعفای من مطرح نیست و این موضوع صحت ندارد.

* تیم امید پرسپولیس مقابل امید استقلال ۶ گل خورد که این مسئله حاشیه‌های زیادی را بین پیشکسوتان باشگاه به راه انداخت و حتی بهروز رهبری‌فرد مدعی شد که در تیم‌های پایه پرسپولیس مافیا وجود دارد. نظر شما به عنوان نفر اول باشگاه پرسپولیس در این باره چیست؟

مدیریت تیم‌های پایه فرد دیگری است و این مسئله در اختیار من نیست و بهتر است محمد پنجعلی در این باره صحبت کند، چرا که این موضوع در حیطه اختیارات اوست.

* معمولاً اگر یک بازیکن پرسپولیس تحت فشار رسانه‌ها قرار می‌گرفت، مدیرعامل باشگاه از وی حمایت می‌کرد، اما سکوت شما بعد از انتقادهایی که به مهدی طارمی شد، کمی عجیب بود.

درباره بحث تاکتیکی و فنی بازیکنان من نباید صحبت کنم و این وظیفه کادر فنی است که حرف بزند، اما نه تنها طارمی بلکه همه بازیکنان مورد احترام و مورد اعتقاد من هستند و از همه آنها پشتیبانی می‌کنم. قطعاً ما روی تک تک این بازیکنان حساب کرده‌ایم که آنها را به پرسپولیس آوردیم.
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of