عالیشاه: دوباره به تیم ملی باز می گردم

پرسپولیس اف سی: مهاجم یا هافبک؛ گلزن یا دونده و تکنیکی؟ مشکل امید عالیشاه در حال حاضر این مساله است و تغییر پستی که برانکو ایوانکوویچ در این فصل برای او تعریف کرده باعث شده تا هنوز در آن جا نیفتد.

 عالیشاه که با گلزنی در دربی فصل گذشته موفق شد طلسم تساوی ها در دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس را بشکند در این فصل روی دو گل زده استپ عجیبی کرده و امیدوار است نیم فصل متفاوتی را تجربه کند.

 عالیشاه درباره اتفاقات نیم فصل اول و شرایط تیمش صحبت کرد که در ادامه می خوانید:

* چرا بد بودیم و چطور خوب شدیم

بدشانسی، قرعه نامناسب و بازی های پیاپی خارج از خانه آن هم در آن شرایط باعث شده بود تا به نتایج مدنظرمان نرسیم. این مسائل را در کنار اتفاقات داوری و محرومیت ها و مصدومیت و ناهماهنگی بین بازیکنان بگذارید تا دلایل نتیجه نگرفتن ابتدای فصل مان به دست آید. ما اکنون خوب هستیم و این نظر ما نیست و کارشناسان نیز روی آن نظر دارند و چیزی که ما می توانیم بگوییم این است که با شرایط فعلی جای زیادی برای پیشرفت نیز خواهیم داشت. مهم این است که این روند را حفظ کنیم و آن را ارتقا بخشیم و پله پله بهتر شویم.

* من مهاجم نیستم و از عملکردم راضی نیستم

7-8 سال هافبک بودم و در سمت چپ و راست خط میانی بازی می کردم. یک مقدار طول می کشد تا در این پست جدید و با شرح وظایف جدید جا بیفتم و البته در این رابطه با برانکو نیز صحبت کردم و ایشان ترجیح می دهند فوروارد بازی کنم. از کارایی و عملکرد خودم راضی نیستم و البته کادرفنی اعلام رضایت کرده و خودم دوست دارم بهتر باشم و از تمام توانم در هر بازی استفاده می کنم.

* طلسم شده ام؟ فکر نکنم

خب این مساله را دوستانم گفته اند اما من اصلا خرافاتی نیستم و به این مسائل فکر هم نمی کنم. این مشکل گل زدن شاید به این دلیل باشد که خیلی روی آن فکر می کنم و دوست دارم خیلی زود به گل برسم. نباید روی این اتفاقات تمرکز کنم. الان 6-5 سال است که در لیگ برتر بازی می کنم و به قول بچه ها توپی که بخواهد درون دروازه قرار می گیرد و روزی ام گل زدن باشد خودش اتفاق می افتد. من وظیفه دارم تمرین کنم و کیفیت فنی ام را بالاتر ببرم و در قالب تاکتیکی سرمربی تیم قرار گیرم و بعد از آن به شرایط بستگی دارد. باید بیخیال این فشارها باشم و تمرکزم را حفظ کنم و اگر روزی ام در بازی گل زدن باشد موفق می شوم و این ذهنیت منفی را دور کنم.

 

* ایده‌آل باشیم فصل را با خاطره خوش به پایان می رسانیم

نمی توانیم از هم اکنون خودمان را برنده دو دیدار آینده بدانیم. فوتبال غیرقابل پیش بینی است و تمرکزمان روی دو بازی آینده است تا با شرایط مناسب به استقبال تعطیلات برویم. اگر شرایط را همینطور ایده آل حفظ کنیم و 6 امتیاز دو دیدار آتی را به دست آوریم مطمئنا شرایط مان برای رسیدن به اهداف مدنظر بهتر خواهد شد و آخر فصل را با خاطره ای خوب به پایان می رسانیم.

 

* ما و بارسلونا؟ قابل مقایسه نیستیم

بازی بارسلونا و ریورپلاته را ندیدم اما آنها از مثلث خط حمله فوق العاده ای بهره می برند که هر تیمی را دچار مشکل می کنند. اینکه بخواهیم خط حمله خودمان را با آنها مقایسه کنیم اصلا قابل قیاس نیست. ما بازیکنان خوبی داریم که در هر بازی برای رسیدن به نتیجه دلخواه تلاش می کنند و البته باید ظرفیت ها و امکانات دو طرف را نیز در نظر گرفت.

* اینجا باید تمام زورت را برای 4 متر شوت به کار ببری!

درباره امکانات صحبت کردم و باید این مسائل را در نظر بگیرید که آنها در چه شرایطی تمرین می کنند و از چه امکاناتی سود می برند. نوع تمرین و چمن و حتی جنس توپ آنها باعث می شود با فراغ بال بیشتری بازی کنند. اینجا برای اینکه توپ 4 متر بیشتر برود باید بیشتر زور بزنیم و تمام قدرت مان را روی آن بگذاریم. توپ های لیگ اصلا کیفیت مناسبی ندارد و تنها چمنی که راحت می شود بازی کرد استادیوم آزادی است.

* از درفشی‌فر تا امارات

پیشرفت چند سال گذشته امارات را در کنار فوتبال ما بگذارید. آنها در طول چند سال اخیر به گونه ای برنامه ریزی کرده اند که تیم های پایه آنها نیز از نظر زیرساختی و امکانات با مشکلی مواجه نیستند. اما پرسپولیس که بهترین تیم ایران و پرطرفدارترین آسیا است در درفشی فری تمرین می کند که برای یک تمرین ساده هم با مشکل بزرگ مواجه هستیم. ابتدا باید تمرکز کنیم که توپ به ما برسد، بعد آن را باید به سختی مهار کنیم و پاس دادن هم که واویلاست و این امکانات اصلا قابل قیاس نیست.

* برابر استقلال روز سختی داشتم

تمام مدافعان و دروازه بانانی که برابرشان قرار گرفتم کار سختی داشتم اما در دیدار با استقلال روز سختی بود. یک بار توپم را رحمتی به آن شکل گرفت و بار دیگر هم ضربه سرم با برخورد به دستش به تیرک خورد و از رسیدن به گل محروم شدم. بازی با استقلال هر چه زدم قسمت نبود گل شود و همانطور که گفتم دوست ندارم به اتفاقات گذشته فکر کنم و می خواهم نیم فصل متفاوتی را تجربه کنم.

* کافی است یکی از توپ هایم وارد گل شود

دقت کردید وقتی یک تیم روی نوار بدشانسی و باخت می افتد هر چه بازی کند همان روال را دنبال می کند و یا برعکس هم همینطور است و تیمی که روی نوار برد می افتد هر طور شده در بازی هایش موقعیت به گونه ای رقم می خورد که می برد این مساله برای گل زدن هم وجود دارد و مطمئنم اکنون هم کافی است یکی از توپ هایم وارد دروازه شود و مطمئنم روند گلزنی ام نیز آغاز می شود.

 

* راز بهتر شدن پرسپولیس در لیگ پانزدهم

ما تیم جوانی داریم و از بازیکنان باکیفتی سود می بریم که این مساله باعث می شود در هر بازی عطش پیروزی در بین بازیکنان وجود داشته باشد. بازیکنان یکدست و متحد یک هدف بزرگی در سر داریم و البته یک مربی بادانش و باتجربه که تمرینات روز دنیا و استراتژی خاصی برای بازی ها دارد و مطمئنا در این نتایج تاثیرگذار است. مردم ما هم پرسپولیس تهاجمی را دوست دارند و راز اینکه به این پرسپولیس امیدوارند همین است و امیدوارم در انتهای فصل به خواسته مان برسیم.

* به مهدی برای آقای گل شدن کمک می کنیم

وقتی بازیکنی در کورس آقای گلی حضور دارد وظیفه همه بازیکنان است که به او کمک کنند. هدف همه ما این است که تیم موفق باشد و خوشبختانه مهدی در اوج قرار دارد و همه ما دوست داریم او آقای گل لیگ شود و در کنار این هدف به قهرمانی هم برسیم و مطمئنا تمام بازیکنان برای رسیدن این اهداف کمک خواهند کرد.

* دوباره به تیم ملی باز می گردم

خیلی خوشحال بودم که موفق شدم در تفکرات کارلوس کی روش جا بگیرم و امیدوارم در اردوی بعدی هم این اتفاق برای من بیفتد. تمام تلاشم را می کنم تا دوباره به تیم ملی برسم و این مساله را افتخار بزرگی برای خودم می دانم و امیدوارم با تلاش بیشتر به اردوی بعدی دعوت شوم.

ورزش سه
دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد !

avatar
  Subscribe  
Notify of