مخالفان پخش مصاحبه فردوسی‌پور و ظریف بخوانند

پرسپولیس اف سی:  مدیرانی که سه هفته پیش جلوی پخش گفت‌وگوی عادل فردوسی‌پور با جواد ظریف را – ظاهراً – به دلیل بی‌ربط بودن حضور وزیر امور خارجه در برنامه فوتبالی 90 گرفتند و جماعتی که – ظاهراً – به همین دلیل از تصمیم مدیران صدا و سیما در این خصوص حمایت کردند، حالا که پای سیاست کاملاً به فوتبال باز شده چه حرفی برای گفتن دارند؟

 مخالفان پخش آن گفت‌وگو، حالا که تقابل سیاسی عربستان و ایران باعث شده عربستانی‌ها رسماً اعلام کنند محیط ایران را برای برگزاری مسابقه‌های فوتبال «ناامن» می‌دانند و کنفدراسیون فوتبال آسیا را هم برای برگزاری بازی‌های نمایندگانشان مقابل نمایندگان فوتبال ایران تحت فشار و «تأثیرات نفتی» قرار داده‌اند، چه دیدگاهی دارند؟

آیا درک آنها در این مدت کمتر از یک ماه به مرتبه‌ای رسیده است که بدانند فوتبال و سیاست در نقاط ویژه‌ای به صورت اجتناب‌ناپذیر با هم پیوند خورده‌اند و به همین دلیل مقوله «دیپلماسی ورزشی» را که محور اصلی آن گفت‌وگوی پخش نشده بود باید جدی گرفت؟

آیا آنها امروز دریافته‌اند که جواد ظریف این روزها می‌تواند چقدر برای باز کردن این گره که حتی تصور آن هم برای اهالی فوتبال دشوار است، مفید و مؤثر باشد؟

بعید می‌دانم این مرتبه از درک آن هم در این زمان کوتاه دست‌یافتنی باشد اما اطمینان دارم مجری 90 مثل اغلب سال‌های اخیر از مدیران سیما که سرسختانه دوست دارند فردوسی‌پور را هم اداره کنند، بسیار جلوتر است!

خبر آنلاین
دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد !

avatar
  Subscribe  
Notify of