مصاف ایران با تیمی که ۱۱ پله سقوط کرد | قرقیزستان کیسه گل شاگردان کی‌روش یا شبیه‌سازی ازبک‌ها؟

پرسپولیس اف سی : پس از هت تریک سردار آزمون، جوان اول این روزهای فوتبال ایران مقابل مقدونیه و پیروزی تیم ملی مقابل این حریف تدارکاتی، شاگردان کارلوس کی‌روش به دنبال کسب تجربه در دومین مصاف تدارکاتی‌شان در این اردو هستند. مقابل قرقیزستان، تیمی که در حال حاضر با 11 پله سقوط در رنکینگ فیفا در رتبه 111 جهان ایستاده و البته تیم پانزدهم قاره آسیاست. این حریف آسیای مرکزی در آخرین دیداری که داشته، در مسابقات انتخابی جام جهانی مقابل استرالیا قرار گرفت و بازی را با نتیجه 3 بر صفر واگذار کرد.

وقتی به نام قرقیزستان و رتبه این تیم در رنکینگ فیفا نگاه کنیم، این تیم حریفی بسیار ساده به نظر می‌رسد. تیمی که حداقل روی کاغذ نمی‌تواند حریفی درخور برای ایرانی باشید که خودش را برای صعود به جام جهانی 2018 روسیه آماده می‌کند، اما باید دید آیا این تیم کارلوس کی‌روش را به اهدافش می‌رساند. سرمربی تیم ملی در مدت زمان حضورش در ایران بیشتر تیم‌هایی را به عنوان حریف تدارکاتی برای تیمش انتخاب کرده که قدرت چندان بالایی نداشته‌اند؛ شاید این هم روشی است برای اینکه بازیکنان فوتبال ایران که اعتماد به نفس چندان بالایی ندارند، به پیروزی عادت کنند. به پیروزی عادت کردن، البته شمشیری دو لبه است؛ از سویی می‌تواند حس برتری جویی را بین بازیکنان تیم ملی افزایش دهد و از سویی هم آنها را گول می‌زند تا هر حریفی را ساده بگیرند.

با این حال قرقیزستان را می‌توان در این مقطع جدا از نام و جایگاهش حریفی مناسب برای تیم ملی ایران در نظر گرفت. تیمی که در حال پوست‌اندازی است و بازیکنان جوان زیادی به ترکیب آن اضافه شده‌اند. شاید این بازیکنان جوان که تعداد بازی‌های ملی خیلی از آنها هنوز به تعداد انگشتان دو دست هم نرسیده است، نیاز به بالا رفتن اعتماد به نفس و عادت کردن به برد داشته باشند. البته نباید قرقیزستان را صرفاً یک حریف تمرینی فرض کرد که مقابل تیم ایران تبدیل به کیسه گل شود، بلکه شاگردان کی‌روش در این دیدار تدارکاتی باید به دنبال برطرف کردن ضعف‌های خود باشند. آن هم مقابل حریفی که شاید بتواند شبیه به یکی از حریفان فوتبال ایران در راه صعود به جام جهانی باشد. قرقیزستان که همسایه شرقی ازبکستان است، شاید باتوجه به نوع فیزیک بازیکنانش و شباهت بازی‌اش به همسایه غربی خود، بتواند شاگردان جوان کی‌روش را کمی با ازبکستان آشنا کند.

دیدار تدارکاتی ایران و قرقیزستان سه‌شنبه، 18 خردادماه 95 از ساعت 21 در ورزشگاه آزادی آغاز خواهد شد. دیدار تیم‌هایی که آخرین بار 19 خردادماه 76 در همین ورزشگاه آزادی رو در روی هم قرار گرفتند و تیم ایران با ستاره‌هایی چون احمدرضا عابدزاده، علی دایی و… با سه گل از سد این تیم گذشت. فوتبال ایران و قرقیزستان در رده بزگسالان حالا پس از 19 سال دوباره با هم رو در رو می‌شوند.
دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد !

avatar
  Subscribe  
Notify of