مناظره جهان سومی

اینکه تلویزیون دولتی ایران، رئیس فدراسیون و مدیر تیم ملی امید را روبروی هم قرار می دهد و کفاشیان و مایلی کهن هم می پذیرند که روبروی هم بنشینند، مصداق تلاش برای جهان سومی ماندن است.

پرسپولیس اف سی:  اوج تعجب از برگزاری مناظره میان علی کفاشیان و محمد مایلی کهن. و اوج تعجب از همکارانی که این مناظره را طبیعی می دانند. تلویزیون دولتی ایران، میان رئیس فدراسیون فوتبال و مدیر تیم ملی امید مناظره می گذارد تا مدیر تیم ملی امید از سرمربی تیم ملی بزرگسالان انتقاد کند. انتقاد از سرمربی تیم ملی در رسانه ها، برای تمام کسانی که بیرون از فدراسیون فوتبال کار می کنند، محفوظ است.

مدیر تیم امید یا مربی تیم امید اما هرگز حق ندارد در رسانه ها از عملکرد سرمربی تیم ملی بزرگسالان انتقاد کند. چرا؟ چون در یک سیستم-فدراسیون فوتبال ایران-کار می کنند. اینکه تلویزیون دولتی ایران، رئیس فدراسیون و مدیر تیم ملی امید را روبروی هم قرار می دهد و کفاشیان و مایلی کهن هم می پذیرند که روبروی هم بنشینند، مصداق تلاش برای جهان سومی ماندن است.

شخصیت های حقوقی برجسته فدراسیون فوتبال، نباید جلوی مردم، روبروی هم بنشینند و از سرمربی تیم ملی انتقاد کنند. این کاری است که باید در دفتر کفاشیان انجام شود. و چه خوب که انجام شود. چه خوب که پشت درهای بسته بنشینند و درباره بحرانی که میان سرمربی تیم ملی و دبیر فدراسیون فوتبال ایجاد شده، گفت و گو کنند. اما: مدیر تیم امید هیچ حقی ندارد در رسانه ها، عملکرد سرمربی تیم ملی بزرگسالان را نقد کند یا از دعوت شدن یا نشدن بازیکنی انتقاد کند.

وقتی مسئولان شبکه خبر از کفاشیان و مایلی کهن برای این مناظره دعوت کردند، طرفین مناظره یک لحظه هم به این فکر نکردند که انجام این مناظره رسانه یی، یک کار غیرحرفه یی است؟ اگر قرار است جلوی رفتارهای تند کیروش با مسئولان فدراسیون فوتبال گرفته شود، راهش این نیست./ آی اسپورت

 
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of