مهدی با قاطع ترین رای مردم در تیم منتخب تاریخ فوتبال ایران

 

پرسپولیس اف سی : با انتخاب علی دایی و رای 73درصدی مردم به  آقای گل فوتبال جهان به عنوان بهترین مهاجم نوک پس از انقلاب ترکیب تیم منتخب مردم مشخص شد و 9 بازیکن سابق پرسپولیس با کسب بیشترین آرا در پست های 11گانه در این تیم رویایی جای گرفتند.

در میان این نفرات مهدی مهدوی کیا با رای 77 درصدی مردم قاطع ترین رای را در میان یازده ستاره برتر کسب کرد. چند نکته از مهدی دوست داشتنی قرمزها تقدیم به شما:

1-باشگاه پرسپولیس در سه  نوبت از محل ترانسفر مهدی به بوخوم و هامبورگ منتفع شد. با این درآمدها بودجه سه فصل پرسپولیس تامین شد. در حالی که برخی ترانسفرها ریالی برای باشگاه عایدی نداشت او رکورددار سودآوری برای یک باشگاه ایرانی است.

2-مهدی در آخرین فصل حضورش در پرسپولیس یک قرارداد سفید واقعی بست و حتی بعد از بازی خداحافظی نمی دانست مبلغ قراردادش چقدر است تا اینکه بخاطر مالیات درنظر گرفته شده پیگیر مبلغ قراردادش شد و متوجه شد که با قرارداد ششصد میلیونی در زمره ارزانترین نفرات آن فصل تیم بوده. مهدی در حالی که برخی بخاطر پول تیم را به حاشیه کشیدند آن فصل 250میلیون دریافت کرد و حاضر نشده مثل خیلی ها شکایت کند.

3-کیای تکرار نشدنی در آخرین فصل حضورش در میادین رسمی با گلزنی ها و پاس گل هایش موثرترین بازیکن پرسپولیس بود و اگر درخشش او نبود تیم ژوزه در نیم فصل اول به جای رتبه دوازدهم بلاشک در رتبه آخر می ایستاد. مهدی در اوج از فوتبال باشگاهی خداحافظی کرد،همچون تیم ملی که می توانست دو سه سال دیگری بازی کند و رکورددار بازی های ملی باشد. او در اوج هم بالغ بر 20بازی ملی را تعمدا از دست داد تا جا برای پیشرفت دیگران باز شود و در سایه همین فداکاری ها که هرگز به آن پرداخته نشده یکی مثل حسین کعبی فیکس تیم ملی شد.

4-یازده سال حضور در بوندس لیگا از او و وحید هاشمیان عنوان با ثبات ترین و پرافتخارترین لژیونر تاریخ ساخته. مهدی عنوان گلسازترین و دومین گلساز برتر بوندس لیگا را در دو فصل از آن خود کرد. محبوب ترین و گرانترین بازیکن تاریخ هامبورگ در آن مقطع شد و در تیم منتخب قرن هامبورگ قرار گرفت و مرد سال آسیا شد. ستاره ای که با یک گل، دو پاس گل و گرفتن پنالتی یوونتوس را به خاک و خون کشید تا ویدیوی این شاهکار او در موزه هامبورگ به نمایش گذاشته شود.

5-مهدی در پرسپولیس و دربی ها ستاره بود. او هرگز به آبی ها نباخت. در دربی معروف 20تیر 76و بازی خداحافظی فرشاد پیوس گل زد و در دربی ده دقیقه ده نفره علاوه بر ارسال پاس گل برای زاید کاری کرد که مقدمه  خلق یک حماسه دیگر فراهم شود. او در دو جام جهانی و شش بازی این مسابقات و چهار دوره جام ملتهای آسیا هم حضور داشته، گل زده، گلسازترین بازیکن جام ملتها شده و این رکوردهایش دست نیافتنی به نطر می رسد.

6-مهدی مهدوی کیا دستیاری برانکو با قرارداد چند صد میلیون تومانی، عضویت در کمیته فنی فدراسیون و پیشنهاد سرمربیگری یک تیم لیگ برتری را رد کرد تا مثل دوران بازی  های درخشانش در عرصه مربیگری هم از پایه ها استارت بزند. مهدی اولین سفیر فوتبال پایه آسیا است، مربی تیم نوجوانان هامبورگ آلمان است و به پیروزی می گوید: قول می دهم در آینده ای نزدیک ستاره های تیم آکادمی کیا را به  تیم بزرگسالان پرسپولیس معرفی کنم.

او یک اسطوره واقعی است. اسطوره بااخلاقی که هرگز در تمامی سالهای حضورش در تیم ملی و پرسپولیس هیچ حاشیه ای برخلاف خیلی ها ایجاد نکرد. یک اسطوره بی نظیر و تکرار نشدنی که یک دنیا راز و حرف ناگفته دارد.
*حسین قدوسی


برای دریافت نتایج بازی های پرسپولیس با موبایل از خط ایرانسل کد 1201 را به شماره 8020 ارسال کنید


 

 

 

 رضا براری هستم مدیر فنی سایت و انجمن; عاشق کامپیوتر و سیستم های وایرلس , مدیر عامل شرکت سرور طلائی و در نهایت یه پرسپولیسی در خدمت هوادارای عزیز 😍


دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد !

Notify of
avatar
wpDiscuz