مگر ما گشت ارشادیم؟

پرسپولیس اف سی: 1. من از شلواری که سوشا پوشیده خوشم نمی آید، اما این بد آمدن من دلیل محکمی است برای اینکه سوشا آن شلوار را نپوشد؟
2. همه آن دوستانی که شلوار سوشا را بی ادبی! بی هویتی! بی انضباطی یا هر توصیف دیگری می دانند، همانهایی نیستند که با موهای بلند، ناخنهای لاک زده، ابروهای برداشته و شلوار جین، آستین کوتاه و هزار مورد دیگر تا مدرسه و اداره و فلان جا رفته اند و اسیر دستهای اندازه گیر و چشمهای عیب جوی ناظم و مامور حراست و فلان شده اند؟ هر کدام ما در هر مقطعی دلمان نخواسته چارچوبها و نظم های ساخته یک نهاد بالادستی را بشکنیم؟


3. منتقدان سوشا آن دست از دوستانی نیستند که تا پایشان به خارج از مرزهای ایران می رسد، شلوارک و رکابی می پوشند و موهای انبوه بازو و روی سینه و چربی های انبوه بازو و شکم خود را به نمایش می گذارند؟ ( این نازیبایی ها لابد از نظر کسانی زیبا هستند و استاندارد و فلان منظورم این است استانداردهای ما لزومن استانداردهای بقیه نیستند).


4. ما مردم مدام رنگ قهوه ای، سیاه، طوسی، سورمه ای دیده ما مردم رنگ ندیده بیشتر از آنکه از طرح شلوار سوشا دلمان به درد آمده، بیشتر از رنگ زرد آن دلگیر شده ایم. ما مردم رنگ ندیده ناگهان ناموس خودساخته درونی مان را با رنگ زرد شلوار سوشا بر باد رفته دیده ایم.


5. این درست که سوشا مکانی دروازه بان پرسپولیس کارنامه درخشانی ندارد، اما واقعن با کدام متر ومعیار قانونی شلوارش دل ما مردم منضبط! را به درد آورده است؟ ما مردم ناظم و مامور چرا مدام برای دیگران حد و مرز مشخص می کنیم، اما امر و نهی ماموران گشت ارشاد را نمی پذیریم؟ خب از نظر مامور گشت ارشاد ساپورت هم خارج از چارچوبهای این جامعه است.


6. نه مامور گشت ارشاد، نه ما مردم حق نداریم برای کسی حد و مرز قرار دهیم. من شلوار سوشا را دوست ندارم، اما این دوست نداشتن من دلیلی برای ملامت کردن او نیست.

سحر طلوعی

 
دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها on "مگر ما گشت ارشادیم؟"

avatar
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
امید
Guest

اما واقعا خنده داره شلوارش 😀

رضا براری
Admin

آره واقعا , منم قبول ندارم این مدل لباس پوشیدن رو !