میناوند: داور بازی سر پرسپولیس را برید

پرسپولیس اف سی: مهرداد میناوند، پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است مدیریت باشگاه باید با داوران برخورد کند. او همچنین عقیده دارد مظلومی نباید درباره علی ضیاء دو پهلو حرف می زد و محکم مقابل هواداران می ایستاد تا توهینی به مجری پرسپولیسی تلویزیون انجام ندهند. گفتگوی مهرداد میناوند با بانک ورزش را می خوانید:

پرسپولیس در یک بازی عجیب، باز هم 10 نفره به ذوب آهن باخت.

حرف نزنم بهتر است، آنقدر اشتباه داوری زیاد بوده که اصلا داوران از این موضوع دارند سوء استفاده می کنند، مگر می شود صحنه به آن واضحی را داور نبیند و حتی بدون آنکه از کمکش بپرسد کارت قرمز بدهد؟ این اتفاق یک سابقه طولانی دارد، بازی قبلی سوشا را محروم می کنند، یک پنالتی صد در صد روی طارمی را نمی گیرند و به او اخطار می دهند. حالا پرسپولیس به این مرحله می رسد و در نبود بازیکن گلر دوم را در دروازه می گذاریم و این اتفاق رخ می دهد. پرسپولیس از نظر فنی عالی بازی کرد، 100 دقیقه 10 نفره بازی کردن الکی نیست، به ویژه آنکه این همه حمله روی دروازه ها کرد. اشتباهات داوری است دیگر، نمی دانم اسمش را چه بگذارم، الان بیایند بگویند اشتباه کردیم، چه اتفاقی رخ می دهد؟ چه دردی دوا می شود؟ پرسپولیس آنقدر از اشتباهات داوری امسال ضربه خورده، آنقدر بازیکنانش را دو اخطاره و سه اخطاره کرده اند که به هر دلیلی نمی شود گفت اشتباه داوری است، ناخودآگاه ذهن مان به سمت و سوی دیگری می رود، مگر می شود همه این ها اشتباه داوری باشد؟ این اشتباهات را هر داوری در هر جای دنیا کند دیگر به او اجازه قضاوت نمی دهند، سر پرسپولیس را بریدند، فقط همین را می توانم بگویم.

عملکرد برانکو را چطور دیدید؟

برای من عجیب است از کارشناسی که به تلویزیون می آید تا بقیه، همه دوست دارند برانکو را بزنند. نمی دانم چرا با کی روش آنطور رفتار می کنند، با برانکو اینگونه رفتار می کنند، من که فوتبالی ام به ذهنم نمی رسد که این اتفاقات تصادفی باشد. با تمام احترامی که برای خیلی ها قائل هستم ولی به نظرم پرسپولیس را مظلوم گیر آورده اند.

حالا با این اوضاع چه باید کرد؟

من مدیریت باشگاه را مقصر می دانم. مدیریت باشگاه باید برخورد جدی کند. من یاد مهندس عابدینی، حاج حبیب کاشانی و رویانیان می افتم که با یک سوت اشتباه می رفتند و صحبت می کردند. الان با این شرایط چرا مدیریت باشگاه سکوت کرده و هیچ چیزی نمی گوید؟ با اینکه هر بازی یک بلا سر پرسپولیس می آوردند. این ها باید از حق تیم و طرفدارا برخورد کنند. ما یک جام بزرگ را از دست دادیم وگرنه با همین تیم و همین نفرات تا فینال بالا می آمدیم. متاسفانه فقط غصه اش برای طرفداران و بازیکنان ماند. شما ببینید چند بازیکن جدید در تیم بودند؟ تعداد زیادی از بازیکنان را به خاطر ناداوری و مصدومیت ها از دست داده ایم. مدیریت باشگاه جدی برخورد کند، حتی بگوید ما کناره گیری می کنیم. ما چند امتیاز در لیگ و جام حذفی از دست دادیم؟ مدیریت باشگاه باید محکم برخورد کند و به نظر من این اتفاقات ریشه در گذشته دارد و  اتفاقی نیست.

گزارشگر بازی هم پدیده جالبی بود. او اتفاقاتی که به نفع ذوب آهن بود را تفسیر می کرد ولی اشتباهات داوری به سود پرسپولیس را به عهده کارشناسان می گذاشت.

گزارشگر اصفهان علنا می گفت پرسپولیس دارد ضد حمله می زند. کجا ضد حمله می زدیم؟ ما حمله می کردیم و ذوب آهن دفاعی بازی می کرد. من واقعا مانده ام که چطوری این دوستان شرایط این را دارند که بیایند و روی اعصاب هواداران راه برود.

طبق آماری که ما گرفتیم پرسپولیس در پایان هفته دهم 2 امتیاز از حریف خود می خواست.

2 امتیاز؟ یعنی این همه اشتباه کردند و فقط دو امتیاز طلبکارند؟

این چیزی بود که کارشناسان برنامه 90 اعلام کرده بودند.

کارشناس داوری که معلوم است فقط برای خودشان حرف می زنند. ضمن اینکه شما ببینید داوری چه بلایی سر پرسپولیس آورده است؟ بازیکنانی که محروم کرده اند را چه کار کنیم؟

نکته جالب این بود که استقلال بیشترین سود را از اشتباهات داوری برده است؛ 7 امتیاز!، به نظر شما این اتفاقات برنامه ریزی شده است؟

خب من اصلا دوست ندارم که به این موضوع فکر کنم ولی بالاخره خودشان کاری می کنند که ذهن مان به سمت دیگری برود.

ذوب آهن هم بازی خوبی انجام داد.

من به یحیی تبریک می گویم. او هم پرسپولیسی است، من یحیی را خیلی دوست دارم و به او و تیمش تبریک می گویم ولی به نظرم اگر پرسپولیس 10 نفره نمی شد هیچوقت نمی توانستند پرسپولیس را شکست بدهد.

ماجرای علی ضیا و مظلومی هم اتفاق جالبی بود که رخ داد.

من اصلا کار ضیا را تایید نمی کنم، او اشتباه کرد ولی به نظرم آنقدر شجاع بود که رفت عذرخواهی کرد. ضیاء رفت سرش را برای بچه های سرطانی تراشید. حالا هم آمده و عذرخواهی کرده، آقای مظلومی شما وقتی می خواهی ببخشی و می گویی بخشیدم، اینکه ضیا را مقابل طرفدارانت قرار بدهی اشتباه است. شما می توانستی بگویی ایشان اشتباه کرد و بعد هم عذرخواهی کرد، هواداران با او کاری نداشته باشید. اینکه می گویی من از حق خودم گذشتم درست نیست. شما محکم می گفتی من بخشیدمش و تمام شد. اینکه می گویی من از حق خودم گذشتم یعنی خط را به هواداران استقلال دادی.

در صفحات مجازی و استادیوم هم فحش هایی را نثار او کردند.

یکسری آدم ها هستند که در همه تیم ها هم حضور دارند، آدم های بی ظرفیت و بی فرهنگی که در فضای مجازی هم عالم و آدم را به هم ریخته اند. این ها هر حرفی که لایق خود و خانواده شان بود نثار علی ضیاء کردند. این ها آدم های فرصت طلبی هستند که از حرف های مظلومی سوء استفاده می کنند، مگر من با پروین شوخی نکردم؟ وقتی به او زنگ زدم، آنقدر محکم برخورد کرد که من خودم کیف کردم. فکر نمی کنم مظلومی از پروین طرفداران بیشتری داشته باشد. مظلومی اگر چیزی نمی گفت بهتر بود تا اینکه بیاید و دو پهلو حرف بزند.
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of