نمره 20 لجبازی با فوتبال‌دوستان برای اصفهانیان

پرسپولیس اف سی: فریدون اصفهانیان درست مانند کفاشیان سیاست ندیدن و نشنیدن انتقادها را در پیش گرفته و با بی خیالی هر چه تمام تر، راه خود را می رود؛ راهی که به اذعان تمامی اهالی فوتبال – اعم از فوتبالیست، مربی، مدیر و هوادار اشتباه است و حتی یک نفر پیدا نمی شود از رییس کمیته داوران حمایت کند.

رفتار اصفهانیان و کفاشیان به گونه ای است که گویی آنها رقابتی سخت برای درآوردن حرص هوادارن فوتبال و دلزده کردن آنها از این ورزش مهیج دارند.

اصفهانیان که سال هاست به خاطر فرستادن پیاپی خودش به کلاس های بین المللی مورد انتقاد داوران است، دوست ندارد قبول کند کسی که زبان انگلیسی اش خوب نیست نباید به این کلاس ها برود و هر بار خودش را به عنوان داور به کمیته داوران آسیا معرفی می کند!
او البته مدعی است به اندازه کافی انگلیسی بلد هست اما دریغ از یک کلام که بتواند جلوی دوستانش ادا کند.
او سپس به خاطر باندبازی و اینکه داوران زنجانی را بدون هیچ کارنامه ای به لیگ برتر می آورد مورد انتقاد قرار گرفت اما از کنار آن هم به سادگی گذشت تا وضعیت داوری کشورمان امسال به گونه ای غیر قابل تحمل تغییر کند.
سال های گذشته قضاوت های اشتباه در فوتبال ایران کم نبود اما می شد پذیرفت این اشتباهات سهوی است اما امسال کارد به استخوان برخی تیم ها رسیده و هواداران دیگر تحمل این همه اشتباه و سپس بی خیالی را ندارند.
مرد اول کمیته داوران حالا در جدیدترین مصاحبه اش مدعی شده به هیچ عنوان تهدید نشده و کسی به او اعتراضی نکرده است. گویا اصفهانیان منتظر است تا تهدیدهای تماشاگران واقعی عملی شود تا باور کند وضعیت داوری اسفبارتز از آن چیزی است که او برای خودش متصور است.
شاید هواداران پس از شعار علیه داوری محروم شوند و از ترس این موضوع کمی آرام بگیرند اما مگر آنها غیر از موفقیت تیم شان را می خواهند؟ وقتی تیم شان به راحتی از جام حذفی کنار گذاشته می شود و در لیگ هم به خاطر اشتباهات مهلک داوری چندین امتیاز مهم را از دست داده اند، چه نیازی به حضور در استادیوم دارند؟ شعارشان را می دهند و از خانه نظاره گر حق کشی می شوند و کمتر حرص می خورند.
رییس کمیته داوران با اصرار بی جهت به ماندن در این سمت، کار را حسابی برای خودش سخت کرده و قطعا پس از برکناری حتی نمی تواند به عنوان کارشناس داوری در برنامه های تلویزیونی حضور داشته باشد؛ چرا که هیچ هواداری پیدا نمی شود که کارشناسی عجیب او را باور داشته باشد.

بانک ورزش
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of