واکنش باقری به پناهنده شدن پولادی

پرسپولیس اف سی :امير سرتيپ محمدحسن باقری در مراسم رونمایی از مدال‌ها و «جام» حذفی اظهار داشت: خدا را شکر فینال جام حذفی با فتح خرمشهر تقارن پیدا کرده است. این موضوع قلب همه مردم را شاد می‌کند. این روز را به همه مردم و به ویژه ایثارگران و یادگاران رزمندگان دفاع مقدس که آزادی خرمشهر را مدیون آنها هستیم، تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: متولیان ورزش به ویژه فدراسیون فوتبال با این کار خود ورزش فوتبال را با فداکاری‌هایی که رزمندگان انجام دادند گره زدند. آنها با این کار خود باعث شادی روح شهدا شدند و به همین دلیل از سازمان لیگ و مهدی تاج تشکر می‌کنم. خوشبختانه برنامه‌های مربوط به فینال جام حذفی با آنچه در منطقه شلمچه اتفاق افتاده و باعث می‌شود یاد شهدا زنده نگه داشته شود گره خورده است.

معاون نيروی انسانی ستادكل نيروهای مسلح تصریح کرد: امیدوارم در آینده هم فینال جام حذفی در خرمشهر برگزار شود و اینکه مدال‌های فینال جام حذفی براساس پلاک‌های رزمندگان طراحی و ساخته شده جای تقدیر و تشکر دارد.

باقری در خصوص جلسه که امروز با سردار باران‌چشمه و مهدی تاج و علی کفاشیان در مورد بازیکنان سرباز تیم ملی گفت: قانون «سرباز قهرمان» از مدت‌ها پیش بوده و بازیکنانی که مشمول خدمت سربازی می‌شوند می‌توانند در باشگاه‌های نظامی عضو شده و برای تیم ملی هم بازی کنند. مسئله‌ای که اکنون به وجود آمده مربوط به ۲ سال پیش می‌شود که نمی‌دانیم اسم کار برخی نفرات را تقلب یا چیز دیگر بگذاریم اما تعداد معدودی با جعل سند کارت پایان خدمت گرفته بودند که این موضوع دیگر تمام شده و مطمئنا در آینده چنین مواردی نخواهیم داشت.

وی افزود: جوانی که مرتکب جعل سند شده اکنون در تیم‌های باشگاهی عضویت دارد و برخی از آنها مشکلی برای حضور در تیم ملی هم ندارند و در آینده هم مشکلی نخواهند داشت اما داستان برخی از آنها متفاوت است. ۲،۳ بازیکن مدنظر فدراسیون فوتبال بودند که ما با مسئولان فدراسیون صحبت کردیم، سرمربی تیم ملی هم نظراتش را گفت و ما قصد داریم کمک کنیم اما قولی نمی‌دهیم و فقط موضوع را دنبال خواهیم کرد تا بتوانیم به ورزش ملی کمک کنیم.

معاون نيروی انسانی ستادكل نيروهای مسلح خاطرنشان کرد: به دنبال حل مشکل بازیکنان سرباز هستیم و می‌خواهیم پاسخ سؤالات را به صورت عملی بدهیم. وضعیت بازیکنان بررسی خواهد شد و و اکنون فقط چند نفر برای همراهی تیم ملی مشکل دارند.

باقری در پاسخ به این سؤال که چقدر امیدوار است مشکل سروش رفیعی و بختیار رحمانی برای همراهی تیم ملی تا اولین بازی ایران در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ حل شود، گفت: این موضوع را باید بررسی کنیم، خوشبینی ما در چارچوب قوانین و مقررات است و همه دوست دارند قوانین اجرا شود.

وی درباره وضعیت مهرداد پولادی و اینکه آیا او تحت پیگرد قانونی است و اگر به کشور بازگردد دستگیر خواهد شد، گفت: اگر پولادی به کشور برگردد هیچ پیگردی ندارد و فقط باید به سربازی‌اش برود، مانند سایر بازیکنان هم ممنوعیتی برای ورود یا خروج از کشور نداشته و بحث دستگیری او نیست. این بازیکن فقط باید بیاید سربازی‌اش را مانند بقیه بازیکنان پشت سر بگذارد، ما این پیغام را به او داده‌ایم اما نیامده است.

باقری در واکنش به این مسئله که گویا پولادی پناهنده شده و نیروهای مسلح چه تصمیمی در این باره دارد، گفت: نیروهای مسلح مسئول و متولی این موضوع نیست.

معاون نيروی انسانی ستادكل نيروهای مسلح در خصوص اینکه گویا حسین ماهینی مشکل اضافه خدمت داشته که مانع حضورش در پرسپولیس شده است در پایان گفت: خدمت سربازی قانون دارد و اگر فردی مشمول خدمت سربازی شود و محصل نباشد اما غیبت کند با توجه به قانون اضافه خدمت می‌خورد اما اضافه خدمت غیرقانونی نداریم ضمن اینکه همین اضافه خدمت هم عملکرد سرباز در حین خدمت خوب باشد، فرماندهان می‌توانند بخشی از اضافه خدمت را ببخشند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *