وقتی مجری تلویزیون، تهدید می‌شود/ رنگ زده‌ها!

پرسپولیس اف سی: «عزا عزاست امروز، روزِ عزاست امروز، کلاه گیس مظلومی، روی هواست امروز!». این شعارِ عجیب و غریب، اولین بار بعد از دربی 74 و گل های ایمون زاید، توی راهروهای آزادی با سرخوشیِ پرسپولیسی ها ساخته شد و از آن به بعد، در مقاطع مختلفی مورد استفاده آن ها قرار گرفت تا اینکه یک حاشیه پررنگ برای مجری جوان تلویزیون ساخت. علی ضیا، در جمع دوستانش بعد از تماشای گل بن‌سون، مشغول سر دادن این شعار شد و بدون آنکه بداند، تصویر شکار شده اش خیلی زود در فضای مجازی مورد بازدید قرار گرفت. تردیدی وجود ندارد که ضیا در جایگاه یک مجری موفق، باید به مراتب بیشتر از این مراقب حریم خصوصی و بازتاب رفتارهایش باشد اما حتی بی توجهی او نیز چیزی از تلخی عواقبی که این روزها برایش رقم خورده کم نمی کند.

علی ضیا، به هزار و یک دلیل چهره ای قابل نقد به نظر می رسد اما سلاخی شخصیت او به خاطر شوخی در یک محفل خصوصی زمانی عجیب به نظر می رسد که به یاد بیاوریم عادل فردوسی پور در جریان پخش زنده بازی هم نیز همین شوخی را با مظلومی انجام داده است. ضیا در اجرا، نقضه ضعف های زیاد، کپی برداری های پرشمار و الگوسازی های غلطی دارد که همه آن ها می توانند زمینه را برای انتقاد تند از او فراهم کنند اما این چهره حالا برای اتفاقی تبدیل به سیبل توهین ها شده، که نمونه اش را در جریان بازی شنیده بودیم. وقتی که فردوسی پور با ریشخند و کنایه از فرار مظلومی از کنار زمین و حضور او روی نیمکت، به خاطر ریزش باران حرف می زد.

بی‌مخ های رنگ زده، جماعتی که هنوز تصمیم نگرفته اند از تعطیلات رسمی ذهنی خارج شوند، حالا بهانه ای تازه ای برای عرض اندام پیدا کرده اند. برای تهدیدِ علی ضیا به شکستن شیشه های کافه جدید او و کتک زدن‌اش. آن ها علی الحساب، موجب لغو برنامه مونا برزویی در این کافه شهرک غرب شده اند و احتمالا تا مدتی موجبات تعطیلی کافه را فراهم خواهند آورد. شاید حتی تلویزیونی ها نیز به این بهانه، سخت‌گیری بیشتری برای آینده کاری ضیا به خرج بدهند. به هر حال اینجا کیفیت فنی هیچوقت مهم نبوده و آدم ها نه با متن، که با حواشی شان قضاوت می شوند.

آی اسپورت
دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد !

Notify of
avatar
wpDiscuz