پرسپولیس باید حفظ شود ؛ بگذارید اسمها به استقلال بروند

پرسپولیس اف سی :  استقلال تیمی است که باید «تغییر» کند و پرسپولیس تیمی است که باید «ادامه» بدهد. چطور ممکن است استراتژی نقل و انتقالاتی هر دو تیم یکسان باشد؟

اول/ در روزهایی که کارلوس کی روش اجازه خروج بازیکنان تیمش از جلسه های تمرینی را نمی دهد، حضور علی منصوریان در تمرین تیم و خوش و بش او با ستاره های مدنظر باشگاه، در فضای مجازی جنجال می آفریند. بلافاصله، حسین هدایتی خودش را به تمرین تیم ملی می رساند تا قرمزها این مسابقه را نبازند. این واکنشِ عجیب، نشان می دهد پرسپولیسی ها کاملا تحت تاثیرِ روند نقل و انتقالات در باشگاه رقیب قرار گرفته اند. اضافه شدن ستاره های درجه یکی مثل بختیار و وریا به استقلال و شائبه های خرید چند بازیکن بزرگ دیگر، اردوی رقیب را به هم ریخته است. حالا به نظر می رسد مدیران پرسپولیس در حساس ترین روزهای ممکن برای تصمیم سازی قرار دارند. آن ها هم می توانند با عقلانیت به سراغ خریدهایی مثل ساسان انصاری بروند و هم می توانند برای کم نیاوردن در مقابل رقیب و آرام کردن هوادارها، انواع و اقسام ستاره ها را به خدمت بگیرند. فراموش نکنیم استقلال تیمی است که باید «تغییر» کند و پرسپولیس تیمی است که باید «ادامه» بدهد. چطور ممکن است استراتژی نقل و انتقالاتی هر دو تیم یکسان باشد؟

دو/ تنها 5 دقیقه بعد از شروع دربی شماره هشتادودو، گل اول پرسپولیس با درخشش دو ستاره ای به ثمر رسید که خریدشان مجموعا کمتر از سیصد میلیون برای باشگاه هزینه داشت. از ترکیب رویایی فصل گذشته تیم برانکو، تقریبا همه مهره های کلیدی حفظ خواهند شد و پرسپولیس تنها باید به دنبال یافتن جایگزین طارمی باشد. ان ها با خرید یکی از بهترین گلرهای لیگ، نگرانی های خط دروازه را برطرف کرده اند و با بازگشت کنعانی و امضای قرارداد با سیدجلال، ضعف های خط دفاع را هم به فراموشی می سپارند. واضح به نظر می رسد که سرخ ها مجبور نیستند حضور پررنگی در فصل نقل و انتقالات داشته باشند و همه چیز را از نو بسازند. علاوه بر این، در لیگ فوتبال ایران هیچوقت ستاره ها تعیین کننده نبوده اند و رسیدن به یک ترکیب منظم تیمی-شبیه آنچه در اس.خوزستان رخ داد- بیشتر از خرید مهره های گرانقیمت نتیجه بخش بوده است.

سه/ برانکو سابقه خوبی در کار کردن با فوق ستاره ها ندارند. پس شاید بهتر باشد مدیران باشگاه به جای غرق شدن در هیاهوی رقابت با باشگاه آبی در پنجره تابستانی نقل و انتقالات، به نقشه های مربی کروات شان بچسبند و اجازه بدهند استقلال روی خریدهای جدید و متنوع اش مانور بدهند. خریدهایی که موجب خواهند شد استقلال فصل را با فشار بسیار بیشتری آغاز کند و در طول فصل نیز تیم علیرضا منصوریانِ کم تجربه را در معرضِ حواشی مختلفی قرار خواهند داد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *