پیش بازی استقلال تهران- پرسپولیس تهران؛ نبرد 6 و 4 به یاد شماره 24

حساس ترین بازی نیم فصل اول رقابت های لیگ برتر، در هفته یازدهم، بین دو تیم بزرگ پایتخت برگزار خواهد شد.

ClubLogo.ashxزمان و مکان برگزاری اين مسابقهClubLogo.ashx_2
روزتاريخزمانمحل برگزاری
جمعههشتم آبان ماه 139415:00ورزشگاه آزادی تهران

ClubLogo.ashxتیم داوری این دیدارClubLogo.ashx_2
داور وسطکمک داور اولکمک داور دوم
محسن ترکیرضا سخندانمحمد رضا ابوالفضلی

ClubLogo.ashxپيش بازیClubLogo.ashx_2

پرسپولیس اف سی: دربی روز جمعه استقلال و پرسپولیس ساعت 15 روز جمعه در حالی آغاز می شود که شاید در این دیدار همه اتفاقات ریز و درشت بازی تحت تاثیر درگذشت کاپیتان پرسپولیس باشد. نوروزی که تجربه سه بار گلزنی در دربی را داشت کمتر از یک ماه قبل باعث شد تا شاید پس از نزدیک به نیم قرن هواداران استقلال و پرسپولیس احساس برادری کنند.
استقلالی ها که مانند حریف خود برای این دیدار به استثنا کرار هیچ غایبی ندارند، اکنون صدر نشین لیگ هستند و پس از کسب سه تساوی برابر تیمهای متوسط لیگ، با در هم کوبیدن سپاهان پا به دربی خواهند گذاشت. مهدی رحمتی به روزهای اوج خود بازگشته است و نمایش او برابر سپاهان و استقلال خوزستان باعث شده است تا کار مهاجمان گل نزن پرسپولیس سخت تر از گذشته باشد. خط دفاعی استقلال به نظر می رسد شاکله اصلی خود را پیدا کرده است و زوج چشمی و ابراهیمی به طور حتم از تاثیر گذارترین روزهای خود را سپری خواهند کرد. پرویز مظلومی اما همچنان برای انتخاب 4 بازیکن خط جلو خود در دیدار روز جمعه دچار سردرگمی است و مطمئنا این سردرگمی در جریان بازی به آنان نیز تزریق خواهد شد. انتخاب میان جوانگرایی یا استفاده از بازیکنان بزرگ و با تجربه مطمئنا سخت ترین انتخابی است که سرمربی استقلال باید پیش از دربی انجام دهد. آبی پوشان اکنون که شارژ مالی شده اند، با روحیه فوق العاده بالا برای کسب برد سه گله برابر سپاهان پا به این میدان خواهند گذاشت.
پرسپولیس برانکو اما اکنون به روزهای خوب خود رسیده است. تیم سرعتی و زهر دارد پروفسور که با شروع خود و کسب نتایجی بر خلاف نمایش های خوب تیمش منتقدان زیادی داشت، اکنون به اوج بازگشته است. پرسپولیس برانکو خط دفاعی مستحکمی در اختیار دارد که مطمئنا خط حمله سردرگم استقلال برابر آنها روز سختی را سپری خواهند کرد. کامیابی نیا و نوراللی در روزهای اوج خود هستند و با دوندگی و توپ گیری های خود اجازه خلق موقعیت به کمتر تیمی را بر روی دروازه پرسپولیس می دهند. همچنین پرسپولیس با استفاده از بازیکنانی مانند احمدزاده، طارمی، عالیشاه و … می تواند در طول 90 دقیقه روزی فراموش نشدنی برای مدافعان تیم حریف خلق کند. همچنین باید به این موضوع انگیزه مضاعف پرسپولیسی ها برای شادی روح زنده یاد نوروزی را اضافه کرد که مطمئنا در تمام زمان بازی به مانند نیرویی مضاعف در ساقهای آنها به چشم خواهد خورد.
هر چند آبان ماه همواره میزبان دربی های کم گل بوده است و در 6 بازی برگزار شده در این ماه تنها 10 گل از خط دروازه ها عبور کرده است اما حضور دو خط حمله برتر لیگ در این دیدار می تواند نوید بخش یک بازی فوق العاده جذاب برای هواداران باشد. دو تیم بی نظیر تهرانی که اکنون پس از سالها در فرم خوب خود به دربی رسیده اند در صورت غلبه بر استرس های بازی می توانند روز تکرار نشدنی برای فوتبال ایران که تشنه بازی های جذاب است رقم بزنند.
دوئل های حساس روز جمعه مطمئنا می تواند از تعداد انگشتان یک دست بیشتر باشد، اما شاید در این میان رقابت بین سجاد شهباززاده برای باز پس گیری جایگاه خود در فهرست تیم ملی در روزی که مهدی طارمی ملی پوش در آن سوی زمین حضور دارد انگیزه دو چندانی خواهد داشت. خسرو حیدری و رامین رضاییان هر یک شاید با وجود وریا غفوی مصدوم مدعی حضور در سمت راست تیم ملی هستند و چه بازی بهتر از دربی برای آنها که بتوانند خود را به کیروش و فوتبالی ها ثابت کنند. امید عالیشاه و میلاد فخرالدینی که در یک برنامه تلویزیونی آشتی کرده اند این بار مجددا رو در روی هم خواهند ایستاد و در بوته آزمایش قرار می گیرند و اما جای خالی هادی نوروزی که نه با کلمه ای پر خواهد شد و نه با هیچ مراسم تشریفاتی می توان نبود او را برای خانواده و هم تیمی هایش آسان کرد.

 

ClubLogo.ashxترکيب احتمالی دو تيم در اين ديدارClubLogo.ashx_2

ClubLogo.ashxاستقلال تهران: مهدی رحمتی/میلاد فخرالدینی،هرایرمگویان،حنیف عمران زاده،میثم مجیدی/روزبه چشمی، امید ابراهیمی/خسروحیدری،جابرانصاری،یعقوب کریمی/سجاد شهباززاده

 

ClubLogo.ashx_2پرسپولیس تهران:سوشا مکانی/رامین رضائیان،محسن بنگر،رضانورمحمدی،محمد انصاری/فرشاد احمدزاده، احمدنوراللهی،کمال کامیابی نیا،امید عالیشاه/محسن مسلمان/مهدی طارمی
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of