پیش بازی پرسپولیس-ملوان: نبرد تکراری، پیش درآمد دربی

در آخرین بازی از روز نخست هفته دهم لیگ برتر کشور، دو تیم پرسپولیس تهران و ملوان بندر انزلی به قضاوت آقای بیژن حیدری به مصاف یکدیگر می روند.

مکان و زمان بازی

استادیوم آزادی تهران

دوشنبه 94/08/04 ساعت 17:45

dsc_6050

پرسپولیس-ملوان

پرسپولیس اف سی :در یکی از سه بازی حساس هفته دهم رقابتهای لیگ برتر کشور، دو رقیب سنتی، یعنی پرسپولیس و ملوان به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

دو تیم در شرایطی بازی رفت خود در لیگ را انجام خواهند داد که یک ماه پیش در روزی که هادی نورزی کاپیتان فقید سرخپوشان، برای آخرین بار لباس پرسپولیس را بر تن کرد و بازوبند را بر بازو بسته بود، در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی در تهران به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان سرخپوشان با تک گل مهدی طارمی در وقت اضافه فاتح آن بازی شدند.

با احتساب آن بازی در جام حذفی و با توجه به بازی برگشت دو تیم در لیگ فصل قبل که با برتری 1-0 ملوان خاتمه یافت، می توان گفت که پرسپولیس و ملوان دوشنبه برای سومین بار پیاپی در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت.

برانکو و شاگردانش در شرایطی فردا رودروی حریف سخت کوش و همواره سخت خود قرار خواهند گرفت که در انتهای همین هفته باید حساس ترین بازی خود در دور رفت لیگ را در قالب دربی تهران و مقابل استقلال برگزار کنند و از همین رو می توان همانند تمامی بازی های پیش از دربی گذشته، برای بازی برابر ملوان انتظار یک بازی محتاطانه و با انگیزه حفظ ساق ها برای حضور در دربی را از سوی شاگردان برانکو داشت.

پرسپولیس که در یک رکورد تاریخی و باورنکردنی، هنوز نتوانسته است در فصل جاری، در بازی های خانگی خود به پیروزی دست پیدا کند، این هفته نیز با توجه به انگیزه های تیم حریف و بازی پیش روی آخر هفته خود، قطعاً کار بسیار مشکلی برای کسب نخستین برد خانگی خواهد داشت، اما از طرف دیگر با توجه به برد شیرین هفته قبل در مشهد و مقابل سیاه جامگان، می توان امیدوار بود که پرسپولیسی های عزادار 24 ابدی، حالا کمی از شوک از دست دادن کاپیتان خود بیرون آمده باشند و با اشتیاق بیشتری برای کسب سه امتیاز این دیدار بسیار مهم تلاش کنند.

در سوی دیگر میدان، حمید استیلی و شاگردانش که به خوبی از شرایط پرسپولیس آگاهی دارند، انگیزه زیادی برای پیروز شدن در این بازی و صعود به رده های بالای جدول دارند و این دقیقاً همان نکته ای است که کار میزبان را برای این بازی بسیار سخت خواهد کرد. ملوان همواره یکی از سخت ترین و قابل احترام ترین رقیب های پرسپولیس بوده است که در هر شرایطی مقابل میزبان خود به فکر انجام فوتبالی به دور از کارهای صرف تدافعی بوده است و با در نظر گرفتن همین مسئله، می توان پیش بینی کرد که بازی دو تیم پرسپولیس و ملوان در هفته دهم نیز همانند اکثر تقابلهای دو تیم، یک بازی خوب و جذاب از کار در بیایید.

محرومین و مصدومین

پرسپولیس: رضا نورمحمدی کاپیتان اول پرسپولیس به علت محرومیت از سوی کمیته انضباطی فدراسیون، در این بازی غایب خواهد بود. مایکل اومانیا و بابک حاتمی نیز دیگر غایبین پرسپولیس برای این بازی هستند که به علت مصدومیت نمی توانند تیم خود را همراهی کنند.

ملوان: آرش افشین مهاجم خوزستانی ملوان تنها غایب این تیم در این بازی خواهد بود که به علت مصدومیت نمی تواند برای تیمش به میدان برود.
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of