چند خط برای امیر قلعه‌نویی/ حیف کاغذ

پرسپولیس اف سی: قصه درست همان‌طوري پيش رفت که انتظار داشتيم. در پايان يک سال و نيم جنگ و جدل، نهايتا امير قلعه‌نويي و جواد نکونام روي ماه يکديگر را بوسيدند و به يکي از عجيب‌ترين پرونده‌هاي قضايي فوتبال ايران خاتمه دادند. از همان ابتدا هم معلوم بود کار به اينجا مي‌کشد. طرفين معتقد بودند اين بار تا ته خط مي‌روند، اما «ته خط» درست همين جا بود؛ جايي که بايد همه‌چيز فراموش مي‌شد تا ژنرال و کاپيتان دست دوستي بدهند و به مردم يادآوري کنند اينجا هيچ‌ مجالي براي رونمايي از «حقيقت» نيست!

حالا باز ما مي‌مانيم و يک کرور سوال بي‌جواب؛ اينکه بالاخره امير قلعه‌نويي بعد از باخت استقلال در داربي معروف ايمون زايد مي‌رقصيده يا نه؟ اينکه بالاخره دوستان او در چيدن ترکيب نقش داشته‌اند يا نه؟ اينکه آيا سلامت مالي در تعامل کادرفني با بازيکنان نقش داشته يا نه؟ همه اين مسايل، ابهاماتي بودند که در مصاحبه معروف نکونام مطرح شدند. قلعه‌نويي شکايت کرد، اما نکو اصرار داشت که حرف‌هايش درست بوده. از قضا هر دو طرف براي دادگاه «شاهد» هم آوردند، اما حالا اساسا بدون آنکه حکمي داده شده باشد، همه اختلاف‌ها به فراموشي سپرده مي‌شوند. کاش اما رفقا مي‌گفتند تکليف مردم چيست و آنها حرف کدام طرف را بايد باور کنند؟

ته همه دعواهاي فوتبالي در ايران همين است که مي‌بينيم؛ همين قدر پوچ و بي‌مايه. ادعا مي‌کنند، تکذيب مي‌شوند، شکايت مي‌کنند و دست آشتي مي‌دهند. هيچ‌وقت نفهميديم پايان اين افشاگري‌هاي کور کجاست و کي قرار است حرف‌ها با «تضمين» زده شوند؟ انصافا کجاي دنيا را سراغ داريد که ادعاها اين قدر راحت و بي‌سند مطرح شوند و شاکي و متشاکي بعد از کمي کشمکش قيد همه‌چيز را بزنند؟ جالب است که دوستان با کدخدامنشي وسط کار را مي‌گيرند و بعد خوشحال هم هستند، بي‌آنکه توجه داشته باشند اين وسط حق مردم ضايع مي‌شود؛ حق آنهايي که يک عمر براي امثال قلعه‌نويي و نکونام فرياد زده‌اند، اما امروز نمي‌دانند و قرار هم نيست بدانند حق با کدام يک از اين دو نفر است و پشت پرده واقعا چه خبر بوده؟ بامزه‌ترين وجه ماجرا اينجاست که درست در روز اعلام رضايت قلعه‌نويي از نکونام، خبر مي‌رسد نظري جويباري از سوشا مکاني شکايت کرده است.

ظاهرا اختلاف بين اين دو نفر بر سر مصاحبه‌هاي اخير سوشاست؛ جايي که گلر پرسپوليس گفته معاون استقلال براي آبي‌پوش کردن او با وي تماس گرفته بود. حالا هم نظري شکايت کرده تا مثلا معلوم شود حق با کيست؛ غافل از اينکه ته اين شکايت هم يک آشتي مصلحتي ديگر است و اقدام معاون باشگاه استقلال حاصلي غير از هدر رفتن مشتي کاغذ و اتلاف وقت دستگاه قضا نخواهد داشت./بانک ورزش
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of