چهارمین ایرانی در تایلند: سفر به سرزمین رویاها

پول خوب، لیگ ضعیف و مهمتر از همه، زندگی در توریستی‌ترین نقطه دنیا. بازیکنان بی‌انگیزه، مقصد رویایی‌شان را پیدا کرده‌اند.

پرسپولیس اف سی:  علی بداوی، نمادی از بازیکنان هم‌نسل و هم‌دوره خودش بود. بازیکنی که قبل از رسیدن به 30 سالگی، خانه و ماشین و تلویزیون رنگی خرید و فوتبال را کنار گذاشت. محسن بیاتی‌نیا، زننده آخرین گل ایران به ژاپن هم درخشش کوتاهی داشت اما بر خلاف بداوی، ناامید نشد و مسیر جدیدی برای آینده فوتبالی‌اش پیدا کرد. مسیری تازه، که حالا خیلی از بازیکنان ایرانی علاقه دارند ادامه دهنده آن باشند.

بیاتی‌نیا و یاورزاده، به گفته خودشان مسی و رونالدوی لیگ تایلند هستند. چنین ادعایی و باقی امکانات کشور تایلند، برای کشاندن دیگر بازیکنان ایرانی به فوتبال این کشور کافی به نظر می‌رسد. رضا حقیقی که چند ماه بعد از رفتن به جام جهانی انگیزه‌اش را از دست داده بود، همین مسیر را رفت. اسماعیل نظری، خشن‌ترین بازیکن نیم فصل اول لیگ برتر هم امروز به تایلند ترانسفر شد.

پول خوب، لیگ ضعیف و مهمتر از همه، زندگی در توریستی‌ترین نقطه دنیا. بازیکنان بی‌انگیزه، مقصد رویایی‌شان را پیدا کرده‌اند. شاید با ادامه این کوچ دسته جمعی، کمتر از یک سال دیگر تایلند، قطر را پشت سر بگذارد و تبدیل به مقصد اول بازیکنان وطنی شود.

آی اسپورت

 
دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد !

avatar
  Subscribe  
Notify of