کیانیان : از حق‌مان گذشتیم و داور دیدار با پرسپولیس را بخشیدیم

پرسپولیس اف سی : پیمان کیانیان مالک باشگاه راه آهن و هولدینگ یزدان پس از سقوط تیمش به دسته پایین تر گفت: ماهیت فوتبال و اساسا ورزش همین است. فوتبال برد و باخت دارد. اینکه چگونه با شکست برخورد کنی بستگی به خود آدم ها دارد. باخت همیشه یک طرف فوتبال است؛ چه محبوب باشی و معروف و چه کسی تو را نشناسد. چه پرطرفدار باشی با حامیان فراوان و چه تنها باشی و مظلوم!

وی ادامه داد: راه آهن یزدان نه اولین تیم سقوط کننده است و نه آخرین آن خواهد بود. حالا هم راه آهن یزدان سقوط کرده و باخته است اما مهم این است که خودش را نبازد. در روز شکست به همه احترام بگذارد. راه آهن یزدان باخت اما این فقط یک دلیل ندارد. دلایل بی شماری را می توان برای این نزول برشمرد که از حوصله خارج است اما آنچه مشخص است اینکه همه مقصر بودیم. ترجیح می دهیم به جای آوار کردن تقصیرات بر سر یک شخص یا نفر به دنبال درس هایی باشیم که از این شکست گرفتیم.

پیمان کیانیان در مورد برخی شایعات مبنی بر احتمال واگذاری یا انحلال باشگاه راه آهن یزدان پس از سقوط تصریح کرد: ما از روی هوا و هوس این تیم را نخریدیم. از همان ابتدا هم قصدمان در ورود به فوتبال حساب شده و هدفمند بود. از فوتبال به عنوان پرطرفدارترین رشته ورزشی آغاز کردیم و برنامه ما در سال جدید ورود به رشته های دیگر از جمله کشتی است. بنابراین با وجود سقوط دوباره قصد تیمداری داریم و با تلاش و همت بیشتر و توکل به خدا به لیگ برتر برخواهیم گشت. البته امروز به هزار و یک دلیل از لیگ برتر خداحافظی کردیم اما این جدایی طولانی مدت نیست و خیلی زود برمی گردیم.

مالک باشگاه راه آهن یزدان یادآور شد: یکی از اهداف اصلی ما تبلیغ برندهای خود از طریق فوتبال بود که تا حدودی این امکان به وجود آمد اما متاسفانه همکاری لازم از سوی دوستان صورت نپذیرفت. دردآور آنکه ما حتی اسم راه آهن را به احترام قدمت این باشگاه حفظ کردیم و فقط پسوند هولدینگ خود را که یک اسم کاملا ایرانی است به آن افزودیم ولی با وجود خواهش دوستانه در کنفرانس های مطبوعاتی و … اسم کامل باشگاه ما به ویژه از سوی برخی برنامه های پربیننده تلویزیونی نادیده گرفته شد در حالی که می توانستیم پس از ابتیاع باشگاه نام آن را نیز تغییر بدهیم اما چنین نکردیم.  با وجود تمام ناملایمات، دلسرد نشده و با استفاده از تجارب یکسال اخیرمان برای سال آینده برنامه های جذاب و بهتری در دستور کار داریم که از جمله آن می توان به اضافه شدن چند اسپانسر معروف اروپایی که فعلا نمی توانم اسمی از آن بیاورم اشاره کرد.

وی در ادامه عنوان کرد: فعال تر کردن کارخانه بازیکن سازی راه آهن یزدان یکی دیگر از اهداف بلند مدت ماست. ایجاد یک آکادمی کاملا حرفه ای و توسعه بخش رده های پایه که به عقیده بنده یکی از راهکارهای کمک به این فوتبال ورشکسته و زیان ده ما است. به همین منظور بنا داریم با استخدام استعدادیاب های اروپایی و تلفیق آن با مربیان زحمتکش ایرانی، بازیکنان آینده دار را در استان های مختلف کشف و پرورش بدهیم و در این راستا از سرمایه گذاری دریغ نخواهیم کرد.

کیانیان در پاسخ به این سوال که با توجه به سقوط تیم به دسته اول بابت سرمایه گذاری در فوتبال دلش نمی سوزد، گفت: من در زندگی شخصی فراز و فرود های بسیاری را تجربه کردم و با این قبیل اتفاقات آشنا هستم. این روزها، روزهای غم انگیزی است و منکر آن نیستم اما این سقوط پایان دنیا نیست و همان طور که اشاره کردم نقطه‌ای است برای یک شروع مجدد و از همین امروز برای بازگشت به لیگ برتر استارت خواهیم زد.

وی در مورد داوری مسابقه با پرسپولیس تهران یادآورشد: گرچه با این تصمیم اشتباه و پنالتی نادرست کلی از سرمایه بخش خصوصی ازبین رفت و امید جوانان تیم ما نومید شد ولی به خاطر جامعه داوری که اغلب مورد حملات غیرمنصفانه قرار می‌گیرند از حق خودمان می‌گذریم و داورمسابقه را می‌بخشیم. ما هم مثل خیلی ها معتقدیم اعتراف به اشتباه شهامت می‌خواهد اما کاش رضا کرمانشاهی این شهامت را درزمین مسابقه و جلوی یکصدهزارتماشاگر نشان می‌داد. با این وجود کش دادن این ماجرا و اشتباه داوری به نفع فوتبال ایران نیست و ازآن می‌گذریم.

کیانیان ادامه داد: جا دارد تشکر ویژه ای از کادرفنی و مدیریتی، بازیکنان، گروه پزشکی و تدارکات و همه کسانی که به نوعی در این فصل به باشگاه راه آهن یزدان مرتبط بودند داشته باشم که تا آخر شرافتمندانه مبارزه کردند و کم نگذاشتند.

مالک باشگاه راه آهن یزدان در پایان گفت: ضمن تشکر و خدا قوت گفتن به همه اهالی رسانه می‌خواهم بگویم مخلص همه منتقدان هم هستیم و از آنچه در مورد علل سقوط راه آهن یزدان می نویسید یا عنوان می‌کنید استقبال می‌کنیم چون معتقدیم هر نقدی می‌تواند سازنده و چراغ راه آینده باشد.
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of