گزارش آماری / تفاوت پرسپولیس “با” و “بدون” سیدجلال: نصف شدن گل‌های خورده!

پرسپولیس اف سی: قرارداد با جلال حسینی، خیال پرسپولیسی‌ها را برای خط دفاع فصل آینده راحت کرده است. پرسپولیس فصل پیش بهترین خط حمله لیگ را داشت اما بخاطر گل‌های خورده پرتعداد نتوانست قهرمان شود. طرفداران پرسپولیس امیدوارند با حضور سیدجلال، دوباره خط دفاع‌شان سر و سامان بگیرد. آمار نشان می‌دهد امید آن‌ها، زیاد هم بی مورد نیست.

لیگ یازدهم پرسپولیس با خوردن 54 گل در 34 بازی، بدترین آمار این تیم در تاریخ لیگ برتر را ثبت کرد. مدیران باشگاه هم برای حل این مشکل، سراغ سیدجلال و بنگر رفتند. پرسپولیس در لیگ سیزدهم با حضور جلال حسینی نایب قهرمان شد و با 15 گل خورده در 30 بازی، بهترین آمار دفاعی تاریخ لیگ را ثبت کرد. رکوردی که امسال توسط استقلال خوزستان شکسته شد.

پرسپولیس با سیدجلال، هیچوقت میانگین بیشتر از یک گل خورده در هر بازی نداشت. در نقطه مقابل، آن‌ها در 5 فصل اخیر بدون سیدجلال هیچوقت میانگین کمتر از یک گل خورده را ثبت نکردند. حتی این فصل که پرسپولیس برانکو نایب قهرمان شد و یکی از مدعیان اصلی قهرمانی بود هم در 30 بازی لیگ، 34 گل خورد. با ورود سیدجلال و بازگشت احتمالی میانگین گل خورده این تیم به کمتر از یک گل در هر بازی، شاید آخرین قدم برای قهرمانی سرخپوشان پایتخت برداشته شود.

لیگ یازدهم – بدون سیدجلال / میانگین 1.58 گل خورده

لیگ دوازدهم – با سیدجلال / میانگین 0.91 گل خورده

لیگ سیزدهم – با سیدجلال / میانگین 0.5 گل خورده

لیگ چهاردهم – بدون سیدجلال / میانگین 1.16 گل خورده

لیگ پانزدهم – بدون سیدجلال / میانگین 1.13 گل خورده
دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد !

avatar
  Subscribe  
Notify of