گزارش روز: بیرانوند و تعقیبِ ردپایِ پولادی

درست 4 سال قبل، در آغاز فصل نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر، پرسپولیسی‌ها برای به خدمت گرفتن مهرداد پولادی به باشگاه مس پیشنهادی رسمی ارائه کردند.

پرسپولیس اف سی: از یک جایی به بعد، علاقه به پرسپولیس به همه مصاحبه‌های دروازه‌بان جوان نفت، سنجاق شد. او که روبروی احسان علیخانی و عادل فردوسی‌پور و در هر فرصتِ مقتضی دیگری از اشتیاق‌اش برای بازی در استقلال حرف زده بود، ناگهان بی‌تابی‌اش برای انتقال به تیم برانکو را نشان داد. بیرانوند در انتظار فرصتی برای بیشتر دیده شدن و به دست آوردن شانس بازی فیکس در تیم ملی بود و به نظر می رسید پرسپولیس می‌تواند این فرصت را برای این گلر فراهم کند. او با مصاحبه‌هایی متعدد، خودش را تبدیل به گزینه جانشینی سوشا مکانی کرد و به هر دری زد تا از نفت جدا شود و پیراهن باشگاه پرهوادار تهرانی را بر تن کند. رفتار بیرانوند با باشگاهی که او را از کار در خیابان‌ها و رستوران‌های تهران نجات داده و به فوتبال حرفه‌ای آورده بود، باورنکردنی به نظر می‌رسید. علیرضا اما اولین بازیکنی نبود که به محض رویارویی با پیشنهاد پرسپولیس، هوش از کف داد و فراموش کرد که این موردتوجه قرار گرفتن را مدیون چه تیمی است.

درست 4 سال قبل، در آغاز فصل نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر، پرسپولیسی‌ها برای به خدمت گرفتن مهرداد پولادی به باشگاه مس پیشنهادی رسمی ارائه کردند. نارنجی‌ها اما به هیچ قیمتی حاضر به از دست دادن ستاره تیم‌شان نبودند و دستور بلاژویچ نیز حفظ مهرداد پولادی در تیم بود. پاسخِ منفی این باشگاه به پرسپولیس رسید اما پاسخِ خود پولادی مثبت بود و از همان روز، ناسازگاری‌های او با باشگاه‌اش کلید خوردند. مهرداد که بعد از یک دوره ناموفق بازی برای استقلال، در مس کرمان احیا شده و به فوتبال برگشته بود، دیگر در جلسه های تمرینی تیمش حاضر نمی‌شد و به خودش اجازه داده بود که با تیم قهر کند. او با این قهر، کشمکش عجیب یک ماهه‌ای در فوتبال ایران ساخت و سرانجام موفق شد مجوز انتقال به پرسپولیس را به دست بیاورد و کرمانی‌ها را مجاب به امضای رضایتنامه‌اش کند. او حالا بازیکنِ شماره 16 پرسپولیس بود. بازیکنی که خیلی زود در پرسپولیس نیز به ساعت‌اش نگاه کرد.

رفتارِ پولادی با مس کرمان، به طور کامل توسط او در پرسپولیس نیز پیاده شد. او بعد از جام جهانی، بعد از دریبل زدن مسی و رسیدن به قلب ترانه‌های کوچه بازاری، به جای بیمه کردن سمت چپ خط دفاعی پرسپولیس، برای مدت زیادی این تیم را معطل کرد و سرانجام با جدایی‌ و حضوردر لیگ قطر، شرایطی را به وجود آورد که قرمزها تا پایان فصل با بحران مدافع چپ روبرو شدند و بارها از این جناح لطمه خوردند. مسیر او در فوتبال ایران، حالا یک تعقیب کننده جدید دارد. این‌بار نوبت به بیرانوند رسیده تا لجبازی با نفت را در میان برنامه‌های روزانه‌اش قرار بدهد و برای به دست آوردن رضایتنامه، نارضایتی‌اش از وضعیت باشگاه را اعلام کند. خبر امضای قرارداد با او، پرسپولیسی‌ها را خوشحال خواهد کرد اما آدمی که یک بار تعهد را زیر پا می‌گذارد، همیشه می‌تواند این اتفاق را تکرار کند و بعید نیز صفِ هوراکش‌های امروز برای این گلر، فردا مشغول سرزنش او به خاطر اصرار برای ترک باشگاه باشند. شاید خیلی زود، رنگ آرزوهای بیرانوند نیز تغییر کند. درست مثل سرعت عقربه ساعتِ مچی پولادی!

آی اسپورت
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of