یادداشت : ضیا را ممنوع کنید، گوران را مشهور

پرسپپولیس اف سی: در یک محفل خصوصی دایی با یک پس گردنی از گوران شکایت کرد و بعدش هم همه چیز تمام شد و رفت.

1- هیچ کس نامش را نمی‌دانست. اگر می‌خواستند او را معرفی کنند می‌گفتند همون پسره که ادای علی دایی رو درمی‌آورد. خیلی طول کشید تا فهمیدند که نامش سامان گوران است. البته بعد از این که فهمیدند باز هم وقتی می‌گفتند ادای دایی را درمیاورد راحت‌تر میشناختنش تا این که بگویند گوران! حسابی گل کرده بود و شهرتش کم کم از این که فقط روی آنتن تلویزیون ادای دایی را دربیاورد فراتر شد. هر برنامه‌ای در هر جا که برگزار می‌شد گوران پای اول مجالس بود. شور این مساله آنقدر درآمد که دایی لب به اعتراض گشود. اعتراضاتی از نوع خودش با شدیدترین لحن و بیان. در کنفرانس مطبوعاتی راه‌آهن گفت:«این کار قانونی نیست و کاری نمی شود کرد. البته می شود کاری کرد اما وقتش را ندارم که صرف آدم های لوده و احمق کنم. اگر بخواهیم چنین کاری کنیم، نباید زندگی کنیم.» در این میان نه صدا و سیما وارد مساله شد و نه هیچ شخص سومی. در یک محفل دایی با یک پس گردنی از گوران شکایت کرد و بعدش هم همه چیز تمام شد و رفت.

2- علی پروین بود و ابهتش. شاید روی سکوها کسی جرات می‌کرد با شعار«علی دنبه» پروین را خطاب قرار بدهد اما کسی فکرش را نمی‌کرد یک روز روی آنتن تلویزیونی از فردی با آن همه ابهت بپرسند نظر شما در مورد شعار «علی دنبه» چیست! فردوسی‌پور این سوال را پرسید و با یک واکنش غیرمنتظره روبرو شد. البته فردوسی‌پور این شعار را به زبان نیاورد و فقط از پروین در مورد شعار استقلالی‌ها پرسید. پروین با خنده گفت:«علی دنبه را می‌گویی؟ خدا بیامرز مادرم می گفت من با آبگوشت تو را کردم علی پروین!»

3- علی ضیا خیلی بد کری می‌خواند. علی ضیا یکی از فاجعه‌های مجری‌گری و هواداری است. علی ضیا خیلی چیزها هست اما روی آنتن زنده ارگانی که او را ممنوع التصویر کرده نه کسی را مسخره کرده و نه شعاری را علنا بیان کرده. در کافه‌ای ، در محفلی و یا در هر جایی خارج از صدا و سیما و استادیوم در ملا عام، شادی کرده و شعاری داده. آن هم علیه پرویز مظلومی. شاید پرویز مظلومی که نامش به اندازه دایی و پروین بزرگ نیست دلش هم به اندازه آنها بزرگ نباشد اما کسی نمی‌داند صدا و سیما این وسط چه می‌گوید. صدا و سیمایی که پایه گذار مسخره کردن به نام طنز بود و زمانی برنامه‌ای با این مضمون در صدر مخاطبین برنامه‌هایش قرار داشت و گزارشگر فوتبالش بارها با بحث بارش باران و مظلومی شوخی کرده چرا مدعی العموم شده است.

نیلوفر کنگرانی
دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد !

Notify of
avatar
wpDiscuz