یادداشت ویژه: آقای شریفی نیا اصلا می دانی فوتبال چیست؟

پرسپولیس اف سی: یادداشت یک روزنامه نگار پرسپولیسی در واکنش به صحبتهای شریفی نیا درباره تیم محبوبش

1-هواداری هیچ سنخیتی با منطق ندارد، چون ریشه اش در تعصب است و تعصب هم با منطق دو خط موازی است که هیچگاه به هم نمی رسند. حال اینکه این وسط یکسری می خواهند به ماجرای هواداری سر و شکل منطقی و یا روشنفکرانه بدهند را متوجه نمی شوم. در بحث هواداری یا کنار من هستی یا روبه‌رویم. حد وسطی هم ندارد. وقتی  آنچه که من هوادارش هستم را دوست نداری و دربرابرش موضع می گیری یعنی روبه رویم قرار گرفتی و این یعنی جنگ دو هوادار. جنگی که حد و مرز ندارد از یک کل کل معمولی شروع می شود تا پرت کردن پاره آجر  و ردبدل شدن بالاترین سطح فحش دامنه اش گسترده می شود.

2. سه شنبه هفته قبل روزنامه خبر ورزشی مصاحبه ای از محمد رضا شریفی نیا منتشر کرد که در این گفت وگو شریفی نیا از علایق فوتبالی اش گفته بود و اینکه استقلالی است و چه وچه ، تا اینجا مشکلی نیست به هر حال یکی علاقه مند به سرخ است و دیگری طرفدار آبی. ماجرا زمانی دردناک شد که او برای طرفداران سرخ شروع به کری خوانی کرده بود، این یعنی اعلام موضع رسمی برای رویارویی با یک جریان . آنهم یک جریان سرخ با جمعیتی بالغ بر 30 میلیون نفر هوادار. الان شریفی نیا اعلام موضع کرد که با علایق 30 میلیون هوادار مخالف است. حتمن آقای شریفی نیا فکر همه جا رو کرده که اینطور بی محبا دل به دریا زده  پس بسم اله آقای شریفی نیا.

3. آقای شریفی نیا در این مصاحبه از فوتبال و هوادای حرف زده اولا باید خدمت ایشان عرض کنیم که فوتبال همان ورزشی است که یازده نفر یک طرف زمین هستند و یازده نفر دیگر هم آنطرف میدان . یک توپ هم وجود دارد که باید دو تیم تلاش کنند که آن را وارد چارچوبی کنند که نامش دروازه است. در ضمن از هر تیم یکی از آن یازده نفر مسول حراست از این چارچوب است که اجازه دارد در یک محوطه مشخص از دستش برای جلوگیری کردن از ورد توپ به درون دروازه جلوگیری کند. آقای شریفی نیای عزیز این ورزشی که شما درباره اش اظهار نظر کردید همینی بود که خدمتتان عرض کردم، اینها را گفتم که مبادا فوتبال را با والیبال و واترپلو و بسکتبال اشتباه نگرفته باشید.

4. ما فرض را بر این میگذاریم که شما فرق فوتبال و والیبال را می دانید و متوجه هستید که فوتبال در خشکی انجام می شود و واترپلو در آب. ما فرض را بر همین می گذاریم. امیدواریم که فرضمان  هم درست باشد، حالا وارد بحث بعدی می شویم شما در صحبت هایتان اشاره کردید که پرسپولیس با رتبه ای که دارد اصلا در حد کری خواندن نیست و اصلا تیمی نیست که بشود راجع به آن حرف زد. خدمت شریفتان عرض میکنم که اگر بنا به رتبه و جایگاه باشد باید یک واسفا برای شما سر بدهیم . حضرتعالی در این مدت در سینما و تلویزیون چه جایگاهی داشته و دارید. خاطرتان مانده که از کار کردن با کارگردانان درجه یک به کجا رسیده اید. الان افتخارتان شده فروش بالای یک فیلم شونه تخم مرغی که در آن بازی کرده اید اگر فرض بر جایگاه باشد برای حرف زدن درباره یک چیزی، درباره شما که باید کلا سکوت اختیار کنیم. بگذریم ادامه این بازی به نفعتان نیست.

5. پرسپولیس در این سال ها جایگاهش تنزل پیدا کرده اما هرگز در قلب هوادارانش جایگاهش را از دست نداده، رجوعتان می دهم به بازی این تیم در لیگ قهرمانان آسیا دوره قبل که در بدترین شرایط ممکن باشگاه در لیگ ایران، پرسپولیس با صدهزار هوادار به جنگ رقیبانش می رفت. پرسپولیس بله به زعم شما تنزل رتبه داشته اما در قلب هوادارنش نه. اما شما فکری به حال خودتان کنید که هم تنزل جایگاه داشته اید و هم از قلب مردم اخراج شده اید. مهر حکم اخراج شما توسط مردم هنوز خشک نشده آقای شریفی نیا.

 وحید سعیدی / هفت صبح
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of