یادداشت: چرا از مایلی‌کهن می‌ترسیم؟

پرسپولیس اف سی: ترس از محمد مایلی کهن واقعا غم انگیز است. چیزی که پنج شنبه شب در چهره و صدای علی کفاشیان ، براتی و یا عابدی موج می زد و قبل از آنها هم در خیلی های دیگر! ریشه این ترس در کجاست؟

از رانت حکومتی می آید که همیشه مایلی کهن مدعی بوده جز خدا کسی حامی اش نبوده و حتی تلویزیون را هم مقابل خود می بیند، از رانت دولتی می آید که دولتمرد مورد علاقه او حالا دیگر خانه نشین شده. از قوه قضائیه می آید که همین چند ماه قبل زندان اوین پذیرای او بود! پس این همه ترس ریشه اش در چیست؟
چطور می شود که مدیرفنی تیم امید می آید جلوی رئیس مهمترین فدراسیون این مملکت می نشیند و صورت کفاشیان را بارها از عصبانیت سرخ می کند و رئیس حرفی نمی زند؟ آن هم با این ادعا که ایشان بابت کار در تیم امید پولی نمی گیرد. یکی نیست در جواب بگوید که اصلا چرا در فدراسیونی که همه قرارداد دارند و حقوق می گیرند، ایشان باید رایگان کار کند و آیا پول نگرفتن این اجازه را به مایلی کهن می دهد که هر چه دلش خواست علیه فدراسیونی که در آن مسولیت دارد، بگوید؟!
مدیر فنی تیم امید طوری از رحمتی و خلعتبری و عقیلی دفاع می کند و جوری می گوید که پدر نباید سر فرزندش را ببرد که انگار فراموش کرده جلوی همین دوربین تلویزیون در برنامه نود به خاطر تاس و تخته نرد آبروی جوان آن روز ( امیرحسین صادقی ) را ریخت و از همه بدتر او را از تیم المپیک آن دوره اخراج کرد و یکبار هم حاضر نشد بابت این کار بی رحمانه خود از صادقی و یا این مردم دلجویی کند؟!
تنها روشی که در همه این سالها برای مناظره با مایلی کهن از سوی اهالی فوتبال بارها مشاهده شده، روش خوش آمد رسانی محض است که مایلی کهن البته استاد رکب زدن به این تاکتیک است. مثال واضح همین کارشناس حقوقی معروف یعنی آقای براتی است که به روی خط برنامه می آید و مایلی کهن را پیشکسوت ارزشی معرفی می‌کند! واحد شمارش علامت تعجب نمی دانم چیست اما چند عدد علامت تعجب باید جلوی این زبان بازی آقای براتی گذاشت؟ چند دقیقه برای این صفت و عنوان فکر کردی آقای کارشناس حقوقی؟
آنسوتر جواد عابدی به عنوان مجری خیال کرده بود فقط آفیش کردن کفاشیان و مایلی کهن مهم است. بدون اقتدار در اجرا و مدیریت و پر از ترس و واهمه از احتمال خروش محمد مایلی کهن!
کاش کتاب خاطرات مربیگری پیشکسوت ارزشی آقای براتی را ورق بزنیم و تاریخ را به یاد بیاوریم . به تعداد حاشیه سازی کی روش در این 5 سال، مایلی کهن در آن دو سال حاشیه داشت. از توهین فراوان به خبرنگاران ، کتک زدن اهالی رسانه و…..
صابون مخصوص آقای مایلی کهن به تن خیلی ها در فوتبال ایران خورده و شاید ترس از آبرو و جنجال آنها را ساکت می کند. آن مربیانی که دیشب پشت مایلی کهن پنهان شدند و از حملات او لذت بردند ، به یاد داشته باشند که این عروسی به کوچه آنها هم خواهد رسید! اما کاش نوبت شما که شد، نترسید!

محمد نوری فر/ آی اسپورت
دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد !

Notify of
avatar
wpDiscuz