5 دلیل برای قهرمانی پرسپولیس

پرسپولیس اف سی:با هر نتیجه ای در هفته بیست و نهم لیگ برتر، سرنوشت قهرمانی به هفته آخر کشیده خواهد شد تا همانند دورههای قبلی لیگ، تیم قهرمان در آخرین ثانیه های یک ماراتن جذاب و تماشایی معرفی شود. استقلال تهران، استقلال خوزستان و پرسپولیس، مدعیان درجه یک قهرمانی لیگ پانزدهم هستند و به احتمال فراوان یکی از این سه تیم، در پایان فصل جام را تصاحب خواهد کرد. تیمهایی که هر کدامشان دلایل محکمی برای رسیدن به افتخار در هفته پایانی دارند. در این گزارش، اصلیترین دلایل شایستگی پرسپولیس برای رسیدن به قهرمانی لیگ را مرور میکنیم.

یک/ به یاد هادی
تراژدی کوچ ابدی کاپیتان آرام پرسپولیس، شرایط لیگ پانزدهم را برای قرمزها متحول کرد. آنها مسابقات لیگ را تنها با انگیزه قهرمانی و جشن گرفتن قهرمانی در کپورچال ادامه دادند و از انتهای جدول رده بندی، به جمع جدیترین مدعیان قهرمانی رسیدند. هادی هنوز هم انگیزه و اشتیاق زیادی برای بردن به پرسپولیسیها میدهد.

دو/ بهترین خط حمله لیگ برتر
قرمزهای تهران بیشتر از هر تیم دیگری در رقابتهای لیگ برتر گل زدهاند و این توانایی هجومی میتواند در دو بازی باقیمانده نقشی کلیدی برای پرسپولیس داشته باشد. اگر چه رکورد گلزنیهای پیاپی تیم پرفسور در بازی هفته قبل برابر نفت تهران از بین رفته، این تیم همچنان خط حمله خطرناکی در اختیار دارد. زوج مهدی طارمی به عنوان آقای گل لیگ برتر و علی علیپور، بهترین زوج هجومی این فصل لیگ برتر بودهاند


سه/ برانکو
مهمترین برگ برنده پرسپولیس نسبت به دو رقیب دیگر، روی نیمکت این تیم دیده میشود. مربی بزرگ کروات قبلا در کرواسی، چین و عربستان جامهای مهمی به دست آورده و حالا نیز این شانس را دارد که صاحی یک قهرمانی ارزشمند درفوتبال ایران شود.چهار/ معادله هفته آخر
اگر در هفته پایانی انتخاب قهرمان به تفاضل گل بکشد، مهاجمان پرسپولیس میتوانند با عبور از دفاع راه آهن تیمشان را صاحب شانس بیشتری برای قهرمانی کنند. در هفته آخر لیگ، سادهترین بازی سهم پرسپولیسیها خواهد شد. در مقابل، استقلال باید به قم برود و یک بازی دشوار را با صبا برگزار کند و استقلال خوزستان نیز باید با ذوب آهن مسابقه بدهد. در واقع در این هفته، رقبای پرسپولیس با تیمهای دو مربی پرسپولیسی مسابقه میدهد و تیم برانکو، یک بازی ساده را برابر یک تیم ته جدولی در پیش خواهد داشت.

پنج/ توانایی بدنی
پرسپولیسیها یکی از موفقترین فصول بدنسازیشان را در یک دهه اخیر در این فصل سپری کردهاند و به همین خاطر از قدرت دوندگی بالا و شرایط فیزیکی استانداردی برخوردار هستند و بحران مصدومیتها را در طول لیگ تجربه نکرده اند. این ویژگی در نفسهای اخیر لیگ، کمک حال پسران پرفسور خواهد شد.

آی اسپورت
دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد !

Notify of
avatar
wpDiscuz