6 کلین شیت و 6 پیروزی در 8 دیدار/ پرسپولیس زلزله همینه

پرسپولیس اف سی: تیم فوتبال پرسپولیس در هشت بازی اخیر خود، 6 کلین شیت و 6 پیروزی را به دست آورده است که آمار بسیار خوبی محسوب می‌شود.

به گزارش  پرسپولیس اف سی و به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، جدول رقابت‌های لیگ برتر بیانگر توانمندی و سطح کنونی تیم فوتبال پرسپولیس نیست و در نظر گرفتن آن باعث اشتباه در تحلیل و ارزیابی عملکرد فنی سرخپوشان پس از ناکامی‌های هفته‌های ابتدایی خواهد شد.

عملکرد شاگردان برانکو ایوانکوویچ که در روزهای سخت و همین حالا حمایت همه جانبه مدیران باشگاه را به همراه داشته و دارد، در این مقطع زمانی از دیگر تیم حاضر در دربی بهتر بوده است.

پرسپولیس پس از چهار هفته ابتدایی که با وجود ارائه بازی‌های برتر و بهتر که نظر کارشناسان و هواداران را به خود جلب کرده بود، با توجه به نیاز برای هماهنگی بیشتر و البته تحت تاثیر بعضی اشتباهات سهوی داوری در هر 4 دیدار به نتایج مورد نظر دست پیدا نکرد. سرخپوشان از هفته پنجم لیگ برتر و از ابتدای ماه شهریور شرایط متفاوتی را رقم زدند و مشخص شد حمایت‌های باشگاه، هواداران و کارشناسان از این تیم بی‌سبب نبود.

پرسپولیس از ابتدای شهریور تاکنون در 8 بازی به میدان رفته است. در حالی که این روزها بعضی از شناسایی نقاط ضعف در ساختار دفاعی پرسپولیس سخن می‌گویند.

شاگردان برانکو ایوانکوویچ در 6 دیدار از این 8 مسابقه هیچ گلی دریافت نکرده و به همین تعداد کلین شیت داشته‌اند. در این میان سهم سوشا مکانی 5 کلین شیت در هفت دیدار بوده است.

پرسپولیس در این مدت در دو بازی به پیروزی نرسید که هر دو دیدار بعد از تعطیلات سه هفته‌ای لیگ رقم خورد. در این میان تساوی برابر صبای قم تحت تاثیر شرایط احساسی پس از درگذشت کاپیتان هادی نوروزی هم بود و برای همین بازی، کارشناس داوری فوتبال خبر از ضربه پنالتی داد که باید به سود پرسپولیس اعلام می‌شد.

در واقع عملکرد سرخپوشان در دو سوم پایانی بازی‌هایی که انجام داده‌اند، هیچ تناسبی با موقعیت تیم در جدول لیگ ندارد.

پرسپولیس اگر در یک سوم ابتدایی بازی‌هایش با عنایت به مواردی که یادآوری شد و با وجود برتری فنی و آماری نسبت به هر چهار حریف خود به میانگین 0/25 امتیاز برای هر بازی رسید. در یک سوم دوم بازی ها با فرض قراردادن امتیاز برای بازی‌های حذفی میانگین 2/25 امتیاز برای هر بازی و در یک سوم پایانی میانگین 2/5 امتیاز برای هر بازی را ثبت کرد.

پرسپولیس در پنج بازی اول خود در لیگ هم به میانگین  امتیاز 0/8 برای هر بازی و در پنج بازی دوم خود در لیگ به میانگین 2 امتیاز برای هر بازی دست پیدا کرده است.
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of