سرمربی ازبکستان: علی کریمی بازیکن بزرگی است

کانون هواداری قرمزته : سرمربی تیم ملی ازبکستان با اشاره به مشکل تاریخی فوتبال این کشور در کسب نتیجه در مرحله نهایی رقابتهای انتخابی جام جهانی می گوید تمام تلاش شان این است در بازی خانگی به سه امتیاز برسند.
وادریم آبراموف در نشست خبری پیش از دیدار ایران برابر ازبکستان گفت: خیلی خوشحالم که به این مرحله رسیدیم. ما همواره تا این مرحله بالا می آییم اما مشکلات ما تازه در اینجا آغاز می شود. امیدواریم که این دوره بتوانیم با رفع این مشکلات به جام جهانی برزیل صعود کنیم.
او درباره غیبت چند بازیکن اصلی ازبکستان در بازی با ایران هم گفت: ما می توانیم این فرصت را در اختیار بازیکنان دیگر قرار دهیم که تجربه شان را بالا ببرند. ما بازیکنان خوب دیگری هم داریم که حتما شایستگی حضور در تیم ملی را دارند.آبراموف درپاسخ به این سوال که در بازی فردا از چه تاکتیکی استفاده خواده کرد؟گفت: باید بازی شروع شود و ببینیم حریف از چه تاکتیکی استفاده میکند اما چیزی که مشخص است اینکه تیم ایرانٰ تیم بسیار خوبی است؛ تیمی که سابقه حضور در جام جهانی را دارد و از بازیکنان با تجربه ای استفاده می کند. ما می خواهیم در این بازی به امتیازهای کامل برسیم و این چیزی است که به آن احتیاج داریم.او در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید همه همگروه های ازبکستان در این مدت بازی دوستانه داشته اند به جز ازبکستان و این چه تاثیری روی عملکرد ما میگذارد گفت: چندین پیشنهاد به تیمهای مختلف برای انجام بازی دوستانه دادیم اما به خاطر موقعیت جغرافیایی آنها حاضر نبودند به تاشکند بیایند به همین خاطر این پیشنهادها رد شد. ضمن اینکه تیمهای ما درگیر لیگ قهرمانان آسیا بودند و ما نمی توانستیم از چند بازیکن ملی پوشانمان استفاده کنیم.آبراموف درباره نقطه قوت تیم ایران هم گفت: ایران تیم قدرتمندی است. این را همه می دانند. آنها در خط میانی بازیکنان بسیار با تجربه ای دارند. دو بازیکن میانی خط دفاع شان هم بسیار خوب هستند. فکر می کنم نقطه قوت این تیم استفاده از ضربات ایستگاهی و ضربات کرنر است. ما باید به خوبی مراقب این نقاط قوت حریف باشیم.وی با اشاره به محدودیت بازیکنی که دارد گفت: ما نباید تنها به بازی با ایران فکر کنیم. ما دیدار دیگری برابر لبنان داریم و باید بازیکنان را برای بازی بعدی هم آماده کتنیم.آبراموف در پاسخ به سوال ایسنا که پرسید آیا فکر می کنید تیم شما کیفیت پیروزی برابر ایران را با توجه به غیبت 5 بازیکن داردٰ گفت: من سرمربی ازبکستان هستم و از تیم خودم مطمئن هستم که می تواند در بازی فردا امتیاز لازم را کسب کند.سرمربی ازبکستان در پایان نشستدرباره کیفیت بازیکنانی چون علی کریمی و جواد نکونام گفت: من این دو بازیکن را خوب می ّناسم. آنها سالها در اروپا بوده اند اما این را هم می دانم که علی کریمی مثل قبل بازی نمی کند اما همچنان بازیکن بزرگی است.تورسونف بازیکن تیم ملی ازبکستان هم بازی با ایران را حیاتی خواند و گفنت: خوشحالیم که نخستین بازی ما در خانه است. می خواهیم هواداران را خوشحال کنیم و به جام جهانی برویم اما نتیجه بازی فردا قابل پیش بینی نیست.