- نام بلاژویچ که می آید کوله باری از خاطرات سرازیر می شوند . پیرمرد کروات یک دهه قبل در چنین روزهایی همراه تیم ملی ایران در تلاش بود ما را به جام جهانی 2002 ببرد . اتفاقی که هرگز رخ نداد اما « چیرو » توانست با ساختن یک تیم متفاوت بازیکنانی مانند ابراهیم میرزاپور ، رحمان رضایی ، جواد نکونام ، علیرضا نیکبخت واحدی و.... به فوتبال ملی معرفی کند .
در همان روزها یعنی شهریور 1380 بحث برای انتخاب یک دستیار ایرانی در کنار بلاژویچ داغ بود . میرسلاو که به عنوان بهترین سرمربی جام جهانی 98 فرانسه به همراه تیم کرواسی شناخته شده بود اگر چه در کنارش دستیار خوبی مانند برانکو ایوانکوویچ را می دید اما فدراسیون صفایی فراهانی می خواست یک مربی ایرانی با تجربه را در کنار او قرار دهد . اصغر شرفی گزینه اول صفایی فراهانی بود .
شرفی در آن سالها سرمربی تیم برق شیراز بود و به دلیل اعتراض های شدید شرفی به داوری مسابقه های برق شیراز مسئولان فدراسیون وقت از انتخاب او برای تیم ملی منصرف کرد . اگر چه در نهایت هیچ مربی ایرانی با تجربه ای به کادر فنی بلاژویچ اضافه نشد اما بعد از 10 سال به نظر می رسد که شرفی و بلاژویچ قرار است دوباره همدیگر را در کرمان ملاقات کنند .
شرفی که جزو معدود حامیان چیرو در آن زمان بود حالا سرمربی تیم مس سرچشمه شده و این طور که رئیس هیات مدیره باشگاه مس کرمان خبر می دهد بلاژویچ هم فردا به ایران می آید .