پدری که پسرش را در هزار مسابقه قهرمان کرد
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: پدری که پسرش را در هزار مسابقه قهرمان کرد

 1. #1


  محل سکونت
  پرسپولیس اف سی
  نام واقعی
  FarSHaD
  استاتوس
  به بهشت نمی روم اگه علی آنجا نباشد
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Brazil
  نوشته ها
  16,939
  تشکر
  11,273
  تشکر شده 23,001 بار در 7,966 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 47 تاپیک

  پدری که پسرش را در هزار مسابقه قهرمان کرد

  وقتی ریک هویت در دهم ژانویه ۱۹۶۲در زایمانی سخت به دنیا آمد پزشکان متوجه شدند که به خاطر پیچیده شدن بند ناف به دور گردن و نرسیدن اکسیژن به مغز این پسر، او دچار فلج مغزی شده است. همان موقع دکترها به پدر او گفتند که بهتر است به فکر یک مؤسسه نگهداری از معلولان باشد چون این بچه چیزی بیشتر از یک «گیاه» برای آنها نیست چون قادر به حرف زدن و راه رفتن نخواهد بود.دیک هویت اما وقتی دید در داخل اتاق بیمارستان چشمهای پسرش دنبالش میکند امید در دلش زنده شد و فهمید که روزی میتواند با او ارتباط برقرار کند. او ریک را به خانه برد و تا سالها او را هر هفته برای مداوا پیش پزشکی برد که با او مانند یک بچه معمولی رفتار میکرد. جودی، مادر ریک هم سالها هر روز ساعتها وقت صرف کرد تا با استفاده از کارتهایی که روی آنها حروف الفبا نوشته شده بود به او خواندن و نوشتن را یاد دهد.

  وقتی ریک ۱۱ساله شد بالاخره توانست با استفاده از یک کامپیوتر با پدر و مادرش ارتباط برقرار کند و خیلیها فهمیدند با وجود معلولیت او از بسیاری از هم سن و سالهای خودش باهوشتر است. ریک میتوانست چیزهایی را که میخواست بگوید را تایپ کند و یک نرمافزار حرفهایش را به صوت تبدیل میکرد. پس از مدتها تلاش دیک هویت، بالاخره پسرش با این روش توانست برای تحصیل وارد مدرسه بچههای عادی شود. ورود به مدرسه اما تنها موفقیت دیک و ریک هویت نبود.
  تشکیل تیم هویتها
  در سال ۱۹۷۷وقتی ریک هویت ۱۵ساله بود پدرش با خواندن مقالهای درباره مسابقه پدرها و پسرها تحت تأثیر قرار گرفت. بعد از مدت کوتاهی دیک هویت در حالی که پسرش را روی ویلچر هل میداد در یک مسابقه دوی ماراتن شرکت کرد. وقتی رقابت به پایان رسید ریک گفت: «پدر،وقتی میدویم احساس میکنم که هیچ مشکل و نقصی ندارم». همین یک جمله باعث شد تا دیک هویت که در آن زمان ۳۷ساله بود به فکر مسابقههای بیشتر برای خوشحال کردن پسرش بیفتد و ایده تشکیل «تیمهویتها» به ذهنش رسید.

  او در ارتش خدمت میکرد اما هیچ تجربهای درمسابقات دو نداشت و تصمیم گرفت که شروع به تمرین کند. ریک در مدرسه مشغول درس خواندن بود و به همین خاطر دیک هر روز صبح یک کیسه سیمان را روی ویلچر میگذاشت و با آن شروع به دویدن میکرد. دیک هویت آنقدر تمرین کرد تا قادر به هل دادن ویلچر همراه با پسرش در مسابقههای دوی ماراتن شود. در اولین رکورد شخصی، او باپسرش ۵هزار متر را در ۱۷دقیقه دوید و از آن زمان مسابقههای آنها شروع شد.

  شرکت این پدر و پسر در مسابقههای ماراتون بوستون خیلی سریع نظر رسانههای جهان را جلب کرد. پس از شرکت در دهها مسابقه دوی ماراتون که خیلی از افراد عادی به تنهایی هم قادر به پایان بردن آن نبودند «تیم هویتها» تصمیم به شرکت در مسابقههای تری اتلون(مسابقههای سهگانه ورزشی) گرفت.
  در رقابتهای ورزشسهگانه شرکت کنندگان باید سه مرحله استقامتی شامل شنا، دوچرخه سواری و دو را پشت سر بگذارند و به همین خاطر خیلیها به دیک هویت هشدار دادند که این مسابقه به آمادگی بدنی بالایی نیاز دارد و میتواند او و پسرش را دچار دردسر کند. هیچ چیز اما نمیتوانست این پدر را از تلاش برای خوشحالکردن بیشتر پسرش منصرف کند.

  پس از مدتها تمرین بالاخره آنها در اولین مسابقه سهگانه ورزشی شرکت کردند. در این رقابت دیک هویت در حالی که قایقی که ریک در آن بود را میکشید ۳/۸کیلومتر شنا کرد، در حالی که ویلچر ریک را هل میداد ۴۲کیلومتر دوید و ۱۸۰کیلومتر را با دوچرخهای که ریک روی صندلی جلوی آن نششته بود پدال زد. ورزشکاران کمی میتوانند حتی به تنهایی این رقابت نفسگیر را به پایان برسانند و به همین خاطر به این رقابتها عنوان «مردان آهنین» را دادهاند.

  این پدر و پسر تا کنون در ۱۰۶۹رقابت ورزشی با هم شرکت کردهاند که شامل ۶۹رقابت سهگانه ورزشی میشود. نام دیک هویت به خاطر فداکاریهایش در موزه افتخارات مسابقات سه گانه ورزشی ثبت شده است. ریک هویت اکنون ۵۰ساله شده و پس فارغالتحصیل شدن از دانشگاه بوستون در آزمایشگاه کامپیوتر همین دانشگاه مشغول به کار شده است.
  پدر ۷۲سالهاو هم که همه جا همراهش بوده با درجه سرهنگی از ارتش بازنشسته شده است. این پدر و پسر هنوز هم اوقات خوشی را با هم دارند و بنیاد خیریه خود را اداره میکنند. دیک هویت اما به خیلیها ثابت کرده است که پدرها همیشه بهترین تکیهگاههای دنیا هستند؛ تکیهگاههایی بدون هیچگونه چشمداشت.  بدرود آقای کریمی...

  ما چراغ ها را روشن نگه می داریم

  برای بچه های نسل هاوش و هیرسا

  تا یادشون نره یه روز دلخوشی فوتبالی ها

  جادوگری بود که 8 می پوشید...

  29 تیر روز مرگ فوتبال زیبا....

 2. 5 کاربر مقابل از FaRsHaD_8 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  IMAN (3rd June 2012), lord reza (3rd June 2012), NaZaNiN__red (3rd June 2012), وانیا پرسپولیسی (3rd June 2012), who am i (3rd June 2012)

 3. #2


  محل سکونت
  ایران زمین
  نام واقعی
  IMAN
  استاتوس
  هنو اولشه...
  شغل و حرفه
  در ره طبابت
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  AC-Milan | Brazil
  نوشته ها
  6,997
  تشکر
  9,469
  تشکر شده 8,007 بار در 3,148 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 27 تاپیک
  نزدیک روز پدر تاپیک خوبی بود...مرسی
  سلامتی همه پدرا...
  نه...!نه...!نه...! 4. #3


  محل سکونت
  ahVaz
  نام واقعی
  reza YA
  استاتوس
  I'm HERE
  شغل و حرفه
  dANESHJoOo
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | NetherLand
  نوشته ها
  5,923
  تشکر
  3,435
  تشکر شده 11,154 بار در 3,799 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 26 تاپیک
  خداااااااااااا

 5. #4


  محل سکونت
  ایران / شهرک تیفوسی ها / واحد23
  نام واقعی
  وانیا
  استاتوس
  هر چه بگندد نمکش میزنند!! وای به روزی که بگندد نمک...
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  774
  تشکر
  835
  تشکر شده 508 بار در 293 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  در برابر چنین پدری باید سر تعظیم فرود اورد...
  خدا تموم پدرای گلمونو حفظ کنه...


  " دلتنگی همیشه بد نیست... یادگاریست از انانکه دوستشان داریم یا از ما دورند... "

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا