مدافع تيم ملي فوتبال اسپانيا گفت: ادامه راهي که در رقابت هاي يورو 2008 و جام جهاني 2010 پيموديم مي تواند ما را به قهرماني در جام ملت هاي اروپا در سال 2012 هم برساند.

''''سرخيو راموس'''' اظهار داشت: همه ما را مدعي کسب دوباره قهرماني اين رقابت ها مي دانند اما چيزي که باعث موفقيت ما در گذشته شده است فروتني و کوشش زياد بود که بايد باز هم آن را ادامه دهيم.

وي درباره ديگر تيم هاي مدعي اين رقابت ها گفت: نمي دانم چه تيم هايي مي توانند قدرتمندتر از ديگران باشند زيرا اين موضوع بستگي به زمان و وضعيت جسماني بازيکنان دارد اما فکر مي کنم پرتغال با وجود قرار گرفتن در يک گروه دشوار، يکي از تيم ها مدعي خواهد بود.

مدافع ملي پوش تيم رئال مادريد درباره غيبت کارلوس پويول در ترکيب تيم ملي به دليل مصدوميت گفت: اين ناراحت کننده ترين خبر براي ما بود زيرا او بازيکني با ابهت در بارسلونا و تيم ملي است و خيلي براي حضور در جام ملت هاي اروپا تلاش کرد.

وي درباره بازي کردن در پست دفاع وسط گفت: من اين شانس را داشته ايم که با حضور در پست دفاع راست قهرمان اروپا و جهان شوم اما با مصدوميت پويول جاي من عوض شده است و بايد در دفاع وسط بازي کنم. بازي کردن در اين پست برايم نا آشنا نيست زيرا در فصل گذشته در رئال مادريد هم مدافع مياني بودم.